Renowacja zabytkowego obwarowania miasta Byczyna - odcinek A etap I – mur na odcinku od A069 do A095
Gmina Byczyna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00199074
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00199074/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-01 11:27
- Lokalizacja
- Byczyna, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c9c477c2-04c4-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7511750102
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00199074 z dnia 2021-10-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Renowacja zabytkowego obwarowania miasta Byczyna - odcinek A etap I – mur na odcinku od A069 do A095
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Byczyna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 53141299300000
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Byczyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-220
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.7.) Numer telefonu: 774134150
1.5.8.) Numer faksu: 774134150
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@byczyna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.byczyna.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.byczyna.pl/11030/4568/12-renowacja-zabytkowego-obwarowania-miasta-byczyna-odcinek-a-etap-i-mur-na-odcinku-od-a069-do-a095.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Renowacja zabytkowego obwarowania miasta Byczyna - odcinek A etap I – mur na odcinku od A069 do A0952.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9c477c2-04c4-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00199074
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002715/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Ratownicze roboty budowlane i prace konserwatorskie odcinka południowo-zachodniego i wieży bramnej zachodniej (etap I)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00158479/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OŚ.271.12.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 268950,37 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem niniejszego postępowania są roboty budowlane pn.: „Renowacja zabytkowego obwarowania miasta Byczyna - odcinek A etap I – mur na odcinku od A069 do A095”.
Prace obejmują przede wszystkim: prace przygotowawcze, prace dachowe, prace murowe, roboty izolacyjne, prace i roboty naprawy muru, ochrony powierzchni, warstwy licowej muru, specjalne roboty budowlane, transportu materiałów i pracy rusztowań, w szczególności
· Oczyszczenie powierzchni murów.
· Przemurowanie fragmentów murów.
· Odtworzenie strefy licowej murów
· Wypełnienie i sklejenie szczelin, kawern, rys i pęknięć.
· Uzupełnienie i wymurowanie ubytków.
· Naprawa powierzchni murów.
· Uzupełnienie ubytków w istniejącej cegle.
· Spoinowanie murów.
· Wiercenie otworów w murze pod pręty stalowe.
· Wklejenie prętów stalowych w mur.
· Zakładanie siatek z linek stalowych.
Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera:
a) Dokumentacja projektowa - Załącznik nr 8 do SWZ.
b) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - Załącznik nr 9 do SWZ.
c) Przedmiar robót - Załącznik nr 10 do SWZ.
Należy wykonać roboty określone przedmiarem robót, projektem budowlanym i projektem wykonawczym. Zakres przedmiotu zamówienia wg. projektu budowlanego określony został w pkt. 17 projektu budowlanego określony jako etap I. w zakresie murów w obrębie budynku przy ul. Długiej 6 określonej częścią od A069 do A095 na rysunku nr PB4, PB8. Projektu Budowlanego. Opis prac zawierają punkty od 17.1., 17.2., 17.3., 17.4. 17.6, 17.16. Naprawę i wzmocnienie korony murów oraz warstwy licowej przedstawia rysunek nr PB13.
Prace konserwatorskie należy wykonać zgodnie programem prac konserwatorskich str. 52-72 Projektu Budowlanego.
Opis robót do wykonania wg. Projektu Wykonawczego określono w pkt. 2 projektu jako Etap I. Szczegółowe opisy robót zawarte są w: pkt. 2.1. M.1. Korona muru; pkt. 2.2. M.2. Naprawy muru; pkt. 2.3. M.3Odtworzenie nie zachowanej warstwy licowej muru; pkt. 2.6. M.9. Współczesne wtręty cegłami w kamiennych murach fundamentowych; 2.10. Połączenia elementów; pkt. 2.14. Tabela równoważności. Szczegółowe rozwiązania projektowe przedstawiono na rysunkach nr PW3 i PW5 Projektu Wykonawczego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45442300-0 - Roboty w zakresie ochrony powierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 330809,96 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 374453,44 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 330809,96 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ALTA sp. z o.o
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 361009016
7.3.3) Ulica: ul. Grota Roweckiego 168
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 52-214
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Część prac konserwatorskich lica murów
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-10-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 330809,96 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2021-11-158.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-10-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |