Rozwój infrastruktury Zakładu poprzez zagospodarowanie części pozyskanego terenu od strony Pawilonu II SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach

SP ZOZ Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00199192
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00199192/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-01 12:05
Lokalizacja
Suwałki, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-94e56d6c-1ab1-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
8441784822
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie parkingówKrzewyOgrodzeniaŁaweczki lub stojaki z ciężarkamiRoboty budowlane w zakresie dróg dojazdowychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00199192 z dnia 2021-10-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozwój infrastruktury Zakładu poprzez zagospodarowanie części pozyskanego terenu od strony Pawilonu II SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SP ZOZ Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790317937

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Waryńskiego, 22A

1.5.2.) Miejscowość: Suwałki

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-400

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.7.) Numer telefonu: 087 566 22 60

1.5.8.) Numer faksu: 087 566 22 60

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: or@spzozor.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.spzozors.wrotapodlasia.pl/ , www.rehabilitacja.suwalki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

bip.spzozors.wrotapodlasia.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozwój infrastruktury Zakładu poprzez zagospodarowanie części pozyskanego terenu od strony Pawilonu II SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-94e56d6c-1ab1-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00199192

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003376/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Rozwój infrastruktury Zakładu poprzez zagospodarowanie części pozyskanego terenu od strony Pawilonu II SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00186878/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SGT.3331-3/21

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 289565,12 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja projektu pn.: Rozwój infrastruktury Zakładu poprzez zagospodarowanie części pozyskanego terenu od strony Pawilonu II SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach. Określenie przedmiotu zamówienia, zakres: Zagospodarowanie części pozyskanego terenu położonego w bezpośrednim sąsiedztwie Ośrodka przy ulicy Utrata, poprzez urządzenie około 1 104 m2 powierzchni z przeznaczeniem na wykonanie miejsc parkingowych, drogi dojazdowej, ogrodzenie całości terenu objętego inwestycją zgodnie z dokumentacją techniczną, ponadto wykonanie wydzielenia drogi koniecznej użytkownikom garaży, montaż stojaków rowerowych z zadaszeniem, nasadzenie zieleni izolacyjno-krajobrazowej, urządzenie miejsc do ćwiczeń na świeżym powietrzu, tzw. ,,siłownie zewnętrzne" uwzględniające wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników. Powyższe wpłynie pozytywnie na estetykę, komfort, poprawę jakości i dostępności świadczonych usług medycznych. Przewidziane do wykonania prace zgodnie z opracowaną dokumentacją techniczno – kosztorysową obejmują: ukształtowanie terenu, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne zasadnicze i wykończeniowe wraz z pozostałymi robotami towarzyszącymi. Wykonanie urządzeń komunikacyjnych w skład którego wchodzi: droga manewrowa, parking dla samochodów osobowych, chodniki i utwardzenia pod wiatę oraz parking dla rowerów, profilowanie i dożwirowanie placu przed garażami, odtworzenia nawierzchni ciągów pieszych, komunikacyjnych, ogrodzenie panelowe z siatki, ogrodzenie panelowe pełne z rozbiórki istniejącego ogrodzenia, rury osłonowe dwudzielne, ścieżka terapeutyczno rehabilitacyjna przeznaczona wszystkim pacjentom dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, wiata pod parking dla rowerów, stojaki rowerowe, montaż istniejącej altany w nowym miejscu, szlaban elektromechaniczny, pergole, nasadzenia m.in. bluszczu pnącego. Projektuje się również wykonanie instalacji elektrycznych, których zakres obejmuje: instalację oświetlenia zewnętrznego, zasilania bram, wykonanie rozdzielnicy zgodnie z aktualnymi wytycznymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej

4.5.3.) Główny kod CPV: 45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

03451300-9 - Krzewy

34928200-0 - Ogrodzenia

37442400-8 - Ławeczki lub stojaki z ciężarkami

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
Z powodu wniesionych zarzutów przez jedną ze stron postępowania administracyjnego dotyczącego wydania pozwolenia na budowę przedmiotu objętego niniejszym zamówieniem została poważnie zagrożona realizacja całego zakresu planowanej inwestycji i założonych w dokumentacji rozwiązań technicznych. W tej sytuacji Zamawiający będzie mógł zrealizować tylko część zadania inwestycyjnego nie wymagającego uzyskania pozwolenia na budowę. Doszło więc do istotnej zmiany charakteru zamówienia w porównaniu z pierwotnie określonym w ogłoszeniu o zamówieniu i SWZ. W tej sytuacji niemożliwą jest zmiana treści ogłoszenia o zamówieniu ponieważ zbyt radykalnie zmieniłby się zakres zamówienia w porównaniu z zakresem określonym w niniejszym zamówieniu.
Koniecznym jest zatem unieważnienie postępowania, ponieważ z przyczyn prawnych niezależnych od Zamawiającego dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 256 w związku z art. 90 ust. 3 ustawy PZP - Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
2021-10-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane