„Zabezpieczenia zabytkowego spichlerza w miejscowości Bystrzyca gmina Wólka”
Powiat Lubelski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00199214
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00199214/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-01 12:13
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a7989db9-fa70-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7122807434
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00199214 z dnia 2021-10-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Zabezpieczenia zabytkowego spichlerza w miejscowości Bystrzyca gmina Wólka”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Lubelski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019508
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Spokojna 9
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-072
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: 81 52 86 600
1.5.8.) Numer faksu: 81 52 86 601
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiat.lublin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.lublin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://splublin.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6041.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zabezpieczenia zabytkowego spichlerza w miejscowości Bystrzyca gmina Wólka”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a7989db9-fa70-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00199214
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003868/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Zabezpieczenie zabytkowego spichlerza w miejscowości Bystrzyca, gmina Wólka”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IGM-ZP.272.43 .2021.AW1
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 328014,58 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1 Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn.:
„Zabezpieczenia zabytkowego spichlerza w miejscowości Bystrzyca gmina Wólka”.
Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.:
- roboty przygotowawcze – karczowanie krzaków, oczyszczenie terenu,
- roboty ziemne,
- zabezpieczenie - podstemplowanie ścian,
- zbrojenie konstrukcji żelbetowych,
- roboty betonowe,
- roboty murowe,
- konstrukcje stalowe,
- obróbki blacharskie – daszki zabezpieczające mur.
4.2 Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Zgodnie ze sztuką budowlaną i wiedzą techniczną, technologiczne rozdzielenie przedmiotu
zamówienia wymagałoby poniesienia dodatkowych kosztów m.in.: organizacji robót, organizacji
zaplecza budowy i sprzętu budowlanego, jak również niemożność przekazania placu budowy
kilku wykonawcom jednocześnie (roboty z uwagi na proces technologiczny muszą być
realizowane w tym samym czasie lub następować kolejno po sobie). Podział zamówienia na
części nie byłby właściwy, groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi lub nadmiernymi
kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców
realizujących poszczególne części zamówienia dodatkowo mogłaby poważnie zagrozić
właściwemu i terminowemu wykonaniu zamówienia. Występuje także ryzyko niezakończenia w
tym samym czasie ew. postępowań na wszystkie części zamówienia. Wykonanie zamówienia –
zabezpieczenie zabytkowego spichlerza, polegającej na wykonaniu robót budowlanych tegosamego rodzaju (powiązanych ze sobą tożsamością funkcjonalną, przedmiotową) powodują, że
zgodnie ze sztuką budowlaną, wiedzą techniczną i doświadczeniem Zamawiającego zachodzi
konieczność udzielenia zamówienia w jednym czasie, jednemu wykonawcy.
4.3 Nazwa/y i kod/y Wspólnego Słownika Zamówień: (CPV):
45112210-0 Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45112600-1 Usunięcie drzew i krzewów
45223500-1 Konstrukcje z betonu zbrojonego
45453000-7 Roboty remontowe i renowacyjne
45262520-2 Roboty murowe
45261000-4 Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty.
4.4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. Składają
się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa (projekt budowlano-wykonawczy),
2) ogólna specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (OSTWiORB),
3) Przedmiar robót,
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter
ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w
dokumentacji projektowej oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy.
Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej
ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania
dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w ww. dokumentach.
4.5 Rozwiązania równoważne.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych,
specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1
pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą
wyrazy „lub równoważne”.
W przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen
technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych
Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując
dokumentację projektową powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji
projektowej towarzyszy wyraz „lub równoważne".
W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru
robót zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie
minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może
zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i
jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie
negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej.
Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać
w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają
wymagania określone przez Zamawiającego.
Użycie w dokumentacji projektowej etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie
etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne
wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. W przypadku gdy wykonawca z przyczyn
od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez zamawiającego etykiety lub
równoważnej etykiety, zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne
odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną
producenta, o ile dany wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które
mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone
wymagania wskazane przez Zamawiającego.
Użycie w dokumentacji projektowej wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę
oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako
środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w
opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia
oznacza, że zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważnejednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki
dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany
Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich
uzyskania w
odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy,
oraz pod warunkiem, że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty
budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu
zamówienia, kryteriach oceny ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na
konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych
parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie
zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z
dokumentacją techniczną.
4.6 Gwarancja.
Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane wynosi min. 36 miesięcy od
dnia podpisania protokołu odbioru końcowego oraz stanowi kryterium oceny ofert. Zamawiający
określa go na okres w przedziale od 36 miesięcy (termin minimalny) do 60 miesięcy (termin
maksymalny). Wykonawca odpowiada z tytułu rękojmi za wady fizyczne na zasadach
określonych w § 11 Projektu umowy.
4.7 Przedmiotowe środki dowodowe.
Zamawiający nie wymaga od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków
dowodowych.
Rozdział 5
TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
5.1. Wykonawca jest zobowiązany wykonać zamówienie w terminie 90 dni od podpisania
umowy.
5.2. Terminy wykonywania poszczególnych robót wskazane będą w harmonogramie rzeczowo –
finansowym, o którym mowa w § 2 ust. 2 Projektu Umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną (Galeria Czystości – 309 900,00 zł) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie ww. zadania (205 000,00 zł).SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 309900 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 407664,13 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-10-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |