Przebudowa drogi gminnej nr 107452L na odcinku od km 0+800,00 do km 1+351,00 oraz drogi wewnętrznej (dz. ew. 2593) na odcinku od km 0+000,00 do km 0+268,30 w miejscowości Osiny, gm. Żyrzyn

Gmina Żyrzyn

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00199511
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00199511/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-01 13:42
Lokalizacja
Żyrzyn, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7a7ac2f7-03f1-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
7162689805
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

JUSTYNA ZADURAMarkuszów, PL · lot 0
282 084,56 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00199511 z dnia 2021-10-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 107452L na odcinku
od km 0+800,00 do km 1+351,00 oraz drogi wewnętrznej
(dz. ew. 2593) na odcinku od km 0+000,00 do km 0+268,30
w miejscowości Osiny, gm. Żyrzyn

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Żyrzyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020115

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Powstania Styczniowego 10

1.5.2.) Miejscowość: Żyrzyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 24-103

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.7.) Numer telefonu: 81 881 42 26

1.5.8.) Numer faksu: 81 881 42 26

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugzyrzyn@post.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zyrzyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ugzyrzyn.bip.lubelskie.pl/index.php?id=714

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej nr 107452L na odcinku
od km 0+800,00 do km 1+351,00 oraz drogi wewnętrznej
(dz. ew. 2593) na odcinku od km 0+000,00 do km 0+268,30
w miejscowości Osiny, gm. Żyrzyn

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a7ac2f7-03f1-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00199511

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001707/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Przebudowa drogi gminnej nr 107452L na odcinku od km 0+800,00 do km 1+351,00 oraz drogi wewnętrznej (dz. ew. 2593) na odcinku od km 0+000,00 do km 0+268,30 w miejscowości Osiny, gm. Żyrzyn

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00156926/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: G.271.B.5.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 253270,88 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa drogi gminnej nr 107452L na odcinku od km 0+800,00 do km 1+351,00 oraz drogi wewnętrznej (dz. ew. 2593) na odcinku od km 0+000,00 do km 0+268,30 w miejscowości Osiny, gm. Żyrzyn”.



Zakres inwestycji obejmuje:
Odcinek 1 droga gminna nr 107452L na odcinku od km 0+800,00 do km 1+351,00 w miejscowości Osiny

Odcinek 2: droga wewnętrzna ( dz. ew. 2593) ) na odcinku od km 0+000,00 do km 0+268,30 w miejscowości Osiny

Zakres inwestycji dla ODCINKA 1 tj. drogi gminnej nr 107452L obejmuje m.in.:

 Wykonanie na projektowanym odcinku nowej konstrukcji nawierzchni jezdni:
• warstwy dolnej podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5mm stabilizowanego mechanicznie o gr. 15 cm i szerokości 3,0m;
• warstwy górnej podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5mm stabilizowanego mechanicznie o gr. 10 cm i szerokości 3,0m;
• warstwy wiążącej z betonu asfaltowego o gr. 3cm i szerokości 3,0m;
• warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego gr. 3cm i szerokości 3,0m
 Uzupełnienie poboczy ziemnych o szerokości 0,75m wraz z ich profilowaniem i zagęszczeniem

Zakres inwestycji dla ODCINKA 2 tj. drogi wewnętrznej (dz. nr ew. 2593) obejmuje m.in.:

 Wykonanie nowej konstrukcji jezdni na odcinku 20mb przy włączeniu do drogi gminnej
na początku opracowania oraz na poszerzeniach w obrębie włączenia do DG 107452L:
• warstwy dolnej podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5mm stabilizowanego mechanicznie o gr. 15 cm i szerokości 5,3m;
• warstwy górnej podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5mm stabilizowanego mechanicznie o gr. 10 cm i szerokości 5,3m;
• warstwy wiążącej z betonu asfaltowego o gr. 3 cm i szerokości 5,1m;
• warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego gr. 3cm i szerokości 5,0m.
 Wykonanie na pozostałym odcinku drogi wewnętrznej tj. od km 0+020,00 do nawierzchni asfaltowej na jezdni poprzez ułożenie na istniejącej nawierzchni z kruszywa:
• warstwy podbudowy wyrównawczej z kruszywa łamanego 0-31,5mm stabilizowanego mechanicznie o gr. 12 cm i szerokości 3,8m;
• warstwy wiążącej z betonu asfaltowego o gr. 3 cm i szerokości 3,6m;
• warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego gr. 3cm i szerokości 3,5m;
 Wykonanie wzdłuż krawędzi jezdni asfaltowej poboczy ulepszonych kruszywem łamanym o szer. 0,75m;.


Stan projektowany

ODCINEK 1 tj. droga gminna nr 107452L na odcinku od km 0+800,00 do km 1+351,00 w miejscowości Osiny
Początek opracowania drogi gminnej nr 107452L znajduje się w km 0+800,00 tj. na końcu
istniejącej nawierzchni asfaltowej, zaś koniec w km 1+351,00 na granicy działki stanowiącej pas drogowy drogi gminnej. Projektowana droga przebiega w obrębie istniejącego pasa drogowego. Na całym projektowanym odcinku zaprojektowano drogę z jezdnią asfaltową o szerokości 3,0m i przekroju szlakowym.
Na projektowanym odcinku drogi gminnej nie występują łuki poziome.
Na projektowanym odcinku drogi gminnej nie występują skrzyżowania z innymi drogami
o nawierzchni utwardzonej.
Parametry techniczne drogi gminnej i wewnętrznej:
 Klasa techniczna drogi – „ D”
 Długość odcinka drogi: dł. 551,0mb od km 0+800 do km 1+351
 Przekrój jezdni: szlakowy
 Szerokość jezdni: 3,0 m
 Pobocze : ziemne obustronne
 Chodniki: brak
 Prędkość projektowa Vp=30 km/h
 Odwodnienie: powierzchniowe w kierunku poboczy
Rozwiązania konstrukcyjne:
Jezdnia asfaltowa
− warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11S KR ½ wg PN-EN-13108-1 - gr. 3 cm
− warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 11W KR ½ wg PN-EN-13108-1 - gr. 3 cm
− warstwa górna podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5mm - gr. 10 cm
− warstwa dolna podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5mm - gr. 15 cm
− istniejące podłoże gruntowe

Pobocza ziemne
− uzupełnienie poboczy ziemnych wraz z ich profilowaniem i zagęszczeniem
do spadku 8%.

ODCINEK 2 tj. droga wewnętrzna ( dz. ew. 2593) ) na odcinku od km 0+000,00 do km 0+268,30 w miejscowości Osiny
Początek opracowania drogi wewnętrznej znajduje się w km 0+000,00 na krawędzi jezdni
drogi gminnej zaś koniec w km 0+268,30 na granicy działki stanowiącej pas drogowy drogi
wewnętrznej. Projektowana droga przebiega w obrębie istniejącego pasa drogowego, po śladzie istniejącej drogi. Na całym projektowanym odcinku zaprojektowano drogę z jezdnią asfaltową o szerokości 3,5m (5,0m przy włączeniu do drogi gminnej na początku opracowania) i przekroju szlakowym z obustronnymi poboczami z kruszywa o szerokości 0,75m.
Na projektowanym odcinku występują łuki poziome:
Łuki lewostronne:
- od km 0+016,76 do km 0+030,51 R=150m, szer. jezdni 3,5-5,0m, spadek daszkowy 2%
- od km 0+052,14 do km 0+065,18 R=150m, szer. jezdni 3,5m, spadek daszkowy 2%
- od km 0+245,95 do km 0+272,03 R=12m, szer. jezdni 5,0m, spadek daszkowy 2%
Na projektowanym odcinku drogi nie występują skrzyżowania z innymi drogami o nawierzchni utwardzonej.
Parametry techniczne drogi wewnętrznej:
 Klasa techniczna drogi – nie dotyczy
 Długość odcinka drogi: dł. 268,3mb od km 0+000,00 do km 0+268,30
 Przekrój jezdni: szlakowy
 Szerokość jezdni: 3,5m ( 5,0m na poszerzeniach)
 Pobocze : obustronne z kruszywa łamanego o szer. 0,75m
 Chodniki: brak
 Prędkość projektowa Vp=30 km/h
 Odwodnienie: powierzchniowe w kierunku poboczy
Rozwiązania konstrukcyjne:
Jezdnia asfaltowa - nowa konstrukcja (droga wewnętrzna w obrębie włączenia do drogi gminnej na początku opracowania oraz do DG107452L)
− warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11S KR ½ wg PN-EN-13108-1 - gr. 3 cm
− warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 11W KR ½ wg PN-EN-13108-1 - gr. 3 cm
− warstwa górna podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5mm - gr. 10 cm
− warstwa dolna podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5mm - gr. 15 cm
− istniejące podłoże gruntowe
Jezdnia asfaltowa – wzmocnienie nawierzchni z kruszywa (droga wewnętrzna) od km 0+020
− warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11S KR ½ wg PN-EN-13108-1 - gr. 3 cm
− warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 11W KR ½ wg PN-EN-13108-1 - gr. 3 cm
− warstwa podbudowy wyrównawczej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5mm - gr. 12 cm
− istniejąca nawierzchnia z kruszywa

Pobocze
− nawierzchnia z kruszywa łamanego 0-31,5mm stabilizowanego mechanicznie gr. 12cm

Odwodnienie

Droga gminna i wewnętrzna posiada odwodnienie powierzchniowe w kierunku poboczy,
które występują obustronnie wzdłuż całej drogi.
2. Zamówienie należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową, oraz specyfikacją techniczna wykonania i odbioru robót stanowiącymi załącznik nr 13 do SWZ z uwzględnieniem zapisów SWZ i umowy (załącznik nr 9 do SWZ).
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają w szczególności:
1) dokumentacja projektowa,
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
3) pomocniczo przedmiar robót.
4. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, pod nadzorem przedstawicieli Zamawiającego – Inspektora Nadzoru Inwestorskiego oraz samego Zamawiającego.
5. Przedmiot zamówienia należy wykonywać z udziałem osób posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.
6. Materiały dostarczone i użyte przez Wykonawcę powinny odpowiadać, co do jakości, wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 ze zm.).
7. Wykonanie przedmiotu zamówienia i oddanie do użytku musi być również zgodne z wszystkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi normami i wytycznymi.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 428073,17 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 282084,56 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Justyna Róża Zadura Zakład Budowy Wodociągów i Kanalizacji

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 060660132

7.3.3) Ulica: Góry 85 A.

7.3.4) Miejscowość: Markuszów

7.3.5) Kod pocztowy: 24-173

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 282084,56 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-10-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane