Budowa placów zabaw w osiedlu Chomiczówka
Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00199702
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00199702/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-01 14:31
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-78904a21-f482-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 01525964000041
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00199702 z dnia 2021-10-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa placów zabaw w osiedlu Chomiczówka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000041
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: S. Żeromskiego 29
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-882
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bielany.zamowienia@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bielany.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa placów zabaw w osiedlu Chomiczówka2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-78904a21-f482-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00199702
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000113/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.23 Modernizacja placów zabaw na terenie Chomiczówki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00136861/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-III-WZP.271.26.2021.MMA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1016260,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa placów zabaw w osiedlu Chomiczówka w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z założeniami Programów Funkcjonalno-Użytkowych opracowanych 5 lipca 2021 r. przez Annę Kościesza.
Planowane przedsięwzięcie zlokalizowane jest w Warszawie na terenie Dzielnicy Bielany i obejmuje budowę placów zabaw:
a) przy ul. Bogusławskiego 6 A, na części działki nr 92 oraz część działki nr 213/19 z obrębu 7-08-09, o pow. całkowitej placu zabaw 368 m2;
b) przy ul. Kluczowej 8/10, na działce nr 390 z obręb 7-08-14 o pow. całkowitej placu zabaw 2165 m2.
Odległość między placami zabaw przy Bogusławskiego i Kluczowej wynosi najkrótsza droga około 910 metrów.
2. Przedmiot Zamówienia obejmuje m.in.:
a) demontaż istniejących urządzeń zabawowych, małej architektury i nawierzchni. Ze względu na infrastrukturę podziemną, demontaż należy przeprowadzić z zachowaniem odpowiedniej ostrożności. Istniejące urządzenia zabawowe przewidziane do demontażu przez wykonawcę zdemontować w taki sposób aby nadawały się do ponownego montażu przez Zamawiającego w innych lokalizacjach.
b) wykonanie nowych nawierzchni;
c) dostawę i montaż nowego wyposażenia placów zabaw;
d) wykonanie nasadzenia zieleni;
e) urządzenia zabawowe należy rozplanować w sposób bezkolizyjny w stosunku do sieci podziemnych i urządzeń naziemnych. Zastosowane nawierzchnie bezpieczne powinny umożliwiać łatwy dostęp gestorom sieci.
W celu potwierdzenia, że oferowane produkty: urządzenia, mała architektura odpowiadają wymaganiom, Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty karty techniczne.
3. Parametry określające zakres robót:
Place zabaw sąsiadują bezpośrednio z ciągami pieszymi pomiędzy pobliskimi blokami, które zapewniają swobodne dojście.
1) plac zabaw przy ul. Bogusławskiego 6 A - pow. 368 m2. Dojazd na plac budowy jest możliwy po ścieżkach osiedlowych.
a) nawierzchnia piaszczysta – minimum 188 mkw;
b) nawierzchnia poliuretanowa wylewana EPDM - minimum 87 mkw;
c) kostka brukowa – ok. 80 mkw
2) Plac zabaw przy ul. Kluczowej 8/10 - 2165 m2. Dojazd na plac budowy jest możliwy po ul. Kluczowej.
a) nawierzchnia piaszczysta – minimum 507mkw;
b) nawierzchnia mineralna - minimum 330 mkw;
4. W celu uzyskania rezultatu, o którym mowa powyżej, zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
a) zgodnie z założeniami Programów Funkcjonalno-Użytkowych stanowiących załączniki do SWZ, wykonanie dokumentacji projektowej zdefiniowanej w §4 ust 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2013 r. poz. 1129) - w 4 egz. w wersji papierowej , 1 egz. w formacie cyfrowym (dokumentację należy wykonać na mapie do celów projektowych);
b) opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót - w 2 egz. w wersji papierowej , 1 egz. w formacie cyfrowym;
c) opracowanie dokumentacji niezbędnej do złożenia wniosku zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę - 2 egzemplarze w formie papierowej, 1 egzemplarz w formie cyfrowej;
d) wykonanie robót budowlano - montażowych zgodnie z dokumentacją projektową i Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót;
UWAGA!
Dokumentacja projektowa ma uwzględniać całość prac wynikającą z obu PFU i koncepcji. Natomiast zakres robót objętych niniejszym zamówieniem obejmuje całość prac wynikających z PFU i projektów z zastrzeżeniem, iż na placu zabaw przy ul. Kluczowej 8/10 w niniejszym postępowaniu nie realizujemy dostawy i montażu urządzeń zabawowych, małej architektury i nasadzeń określonych w PFU załącznik nr 10 (opisanych w pkt: 2.3.9 - Linarium obrotowe, 2.3.15 – Domek, 2.4.2 - Ławka huśtawka miejska, 2.4.3 - Hamak miejski, 2.4.6 - Zacienienie piaskownicy, 2.6 – nasadzenia drzew: Brzoza pożyteczna, Dąb szypułkowy oraz nasadzenia krzewów ozdobnych i nasadzenia rabat bylinowych o powierzchni ok. 190 mkw).
5. Dostępność dla osób niepełnosprawnych oraz projektowanie z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
Przedmiot zamówienia ma być dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników obiektu w tym przystosowany do poruszania się osób niepełnosprawnych. Projektowane rozwiązania w zakresie ciągów komunikacyjnych muszą spełniać wymogi Zarządzenia nr 1682/2017 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 23 października 2017 r. w sprawie tworzenia na terenie miasta stołecznego Warszawy dostępnej przestrzeni, w tym infrastruktury dla pieszych ze szczególnym uwzględnieniem osób o ograniczonej mobilności i percepcji, w szczególności zapewniając dostępność ciągu pieszego dla osób niepełnosprawnych poprzez rezygnację z użycia progów wszelkiego rodzaju oraz stopni schodowych, dostęp do ławek bezpośrednio z powierzchni ścieżek bez konieczności pokonywania wystających obrzeży. Huśtawka z siedziskiem typu gniazdo, odpowiednia również dla osób niepełnosprawnych.
6. Wymagania związane z realizacja zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia (klauzule społeczne):
Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający w okresie prowadzenia robót budowlanych, wymaga zatrudnienia (pod pojęciem „zatrudnionych” należy rozumieć nowo zatrudnionych jak również już zatrudnionych pracowników) przez WYKONAWCĘ lub PODWYKONAWCĘ do realizacji niniejszego zamówienia osób na podstawie stosunku pracy, w sposób określony w art. 22 par. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeksu Pracy (Dz. U. 2019 poz. 1040 z późn. zm.) do wykonywania n/w czynności:
a) prace rozbiórkowe;
b) roboty montażowe;
c) roboty z zakresu zagospodarowania terenu
Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy – stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
7. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA określa:
a) Program Funkcjonalno-użytkowy dotyczący placu zabaw przy ul. Bogusławskiego 6A - załącznik nr 9 do SWZ;
b) Program Funkcjonalno-użytkowy dotyczący placu zabaw przy ul. Kluczowej 8/10 - załącznik nr 10 do SWZ;
c) projektowane postanowienia umowy – stanowiące załącznik nr 4 do SWZ.
Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia tj. w załączniku nr 9 i 10 do SWZ dot. Programu Funkcjonalno-Użytkowego odniósł się do norm. W przypadku gdy Wykonawca zaoferuje rozwiązanie nieodpowiadające wprost normom referencyjnym opisanym w ww. załącznikach, wówczas na Wykonawcy spoczywa obowiązek udowodnienia w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art.104-107 ustawy PZP, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W takim przypadku dokumenty przedmiotowe, o których mowa w Części IV - pkt 18.3.2. SWZ Wykonawca składa wraz z ofertą.
8. Gwarancja i rękojmia.
Zamawiający wymaga 36 miesięcy gwarancji i rękojmi za wady, liczony od daty odbioru ostatecznego robót. Zgodnie z kryterium oceny ofert Wykonawca może wydłużyć okres gwarancji i rękojmi za wady.
7. Termin realizacji zamówienia.
Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie 77 dni (11 tygodni) od dnia zawarcia umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1196630,10 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1637000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1196630,10 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BAOBAB BRANDYS Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1182210398
7.3.3) Ulica: Swarzewska 50 lok. 2
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-821
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1196630,10 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2021-09-24 do 2021-12-108.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-10-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |