Wykonanie inst. sanitarnych: inst. wentylacji, wod.-kan oraz c.o w ramach zad. 1 -Modernizacja Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego,Hepatologii Zakaźnej i Nabytych Niedoborów Odporności oraz laboratorium.
SZPITAL SPECJALISTYCZNY W CHORZOWIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00199593
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00199593/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-01 14:01
- Lokalizacja
- Chorzów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4b954c2c-df08-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6272323217
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00199593 z dnia 2021-10-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie inst. sanitarnych: inst. wentylacji, wod.-kan oraz c.o w ramach zad. 1 -Modernizacja Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego,Hepatologii Zakaźnej i Nabytych Niedoborów Odporności oraz laboratorium.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL SPECJALISTYCZNY W CHORZOWIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271503395
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zjednoczenia 10
1.5.2.) Miejscowość: Chorzów
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-500
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@sswch.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalspecjalistycznywchorzowie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie inst. sanitarnych: inst. wentylacji, wod.-kan oraz c.o w ramach zad. 1 -Modernizacja Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego,Hepatologii Zakaźnej i Nabytych Niedoborów Odporności oraz laboratorium.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4b954c2c-df08-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00199593
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004588/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.1.2 Modernizacja Oddziału Obserwacyjno - Zakaźnego Hepatologii Zakaźnej i Nabytych Niedoborów Odporności oraz laboratorium
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Modernizacja Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego. Hepatologii Zakaźnej i Nabytych Niedoborów Odporności Kliniczny Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie wraz z modernizacją pomieszczeń laboratorium i jego wyposażenia oraz zapewnienie indywidualnej ochrony osobistej wszystkich pracowników Szpitala. Nr. UDA-RPSL.10.01.00-24-02CC/20-002.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00106916/05
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TP/MOZ/18/21
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie instalacji sanitarnych: instalacji wentylacji, wod. - kan oraz c.o w ramach zadania 1 - Modernizacja Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego, Hepatologii Zakaźnej i Nabytych Niedoborów Odporności oraz laboratorium.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie instalacji sanitarnych tj.:
- instalacji wentylacji poprzez wykonanie systemu wentylacji mechanicznej w budynku Oddziału Obserwacyjno - Zakaźnego Szpitala na 1, 2 (Oddział Obserwacyjno - Zakaźny) oraz 3 (Oddział Psychiatryczny) kondygnacji budynku z uwzględnieniem podziału poszczególnych pięter budynku na strefy izolowane śluzami. System wentylacji oparty będzie na pionowych, obudowanych szachtach rozprowadzających powietrze do poszczególnych pomieszczeń z central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła (7 sztuk) umiejscowionych na dachu budynku. Poprzez zastosowanie
w pomieszczeniach śluz nadciśnienia, uniemożliwione zostanie przedostanie się powietrza ze strefy zakaźnej do strefy czystej.
- instalacji wod.-kan poprzez wykonanie instalacji wodno - kanalizacyjnej (instalacji kanalizacji wewnętrznej; kanalizacji sanitarnej wewnętrznej) oraz instalacji zimnej wody c.w.u. i cyrkulacji poprzez zastosowanie rur wielowarstwowych, armatury
i urządzeń.
- instalacji c.o. poprzez wykonanie instalacji c.o. - montaż grzejników, rur, aparatury
i urządzeń oraz montażu na dachu budynku zewnętrznego kompaktowego agregatu wody lodowej wraz z wymiennikiem ciepła.
Inwestycja realizowana w 4 kondygnacyjnym budynku w całości podpiwniczonym. Inwestycja realizowana będzie na trzech kondygnacjach o powierzchni użytkowej
ok. 600 m2 i wysokości 3 m każda (kubatura ok. 1800m3).
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w:
wzorze umowy;
dokumentacji technicznej;
przedmiarach robót;
Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB)
które stanowią odpowiednie załączniki do SWZ. Załączone przedmiary robót mają charakter wyłącznie pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości i rodzaju robót z dokumentacją projektową. Zważywszy na ryczałtowy charakter wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ich ilości, niż wynika
z przedmiarów, nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarach robót koniecznych do wykonania na podstawie dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy
z obowiązku ich wykonania na podstawie projektu, wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, w cenie zaoferowanej w ofercie.
Wykonawca winien przed rozpoczęciem robót planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia – zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003r.
w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony oraz opracować kompletną dokumentację powykonawczej
w 1 egzemplarzu.
Zamawiający określa minimalny wymagany 36 - miesięczny okres gwarancji
na wykonane roboty oraz zastosowane materiały, liczony od dnia końcowego odbioru robót (zgodnie z protokołem końcowym). Zaoferowany przez Wykonawcę okres gwarancji i rękojmi będzie stanowił jedno z kryteriów oceny ofert, zgodnie z rozdziałem 21.2 SWZ. Wykonawca wraz z protokołem końcowym winien przedłożyć Zamawiającemu gwarancję producenta na zamontowane centrale wentylacyjne.
Materiały pozyskane przez Wykonawcę w trakcie realizacji zamówienia stanowią jego własność i winny być przez niego zagospodarowane i / lub zutylizowane.
Zamawiający dopuszcza na etapie realizacji zamówienia rozwiązania równoważne
w stosunku do wskazanych w projekcie. Wykonawca, który zamierza zastosować rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać na etapie realizacji zamówienia, że proponowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Za rozwiązania równoważne uznane będzie wykonanie robót przy wykorzystaniu technologii, materiałów i sprzętu innego, niż określone w STWIORB pod warunkiem, że ich parametry nie będą gorsze niż określone w STWIORB i zostaną zaakceptowane przez Zamawiającego. Do realizacji robót mogą być stosowane urządzenia lub wyroby równoważne o minimalnych parametrach technicznych, jak wskazane w dokumentacji. Ilekroć w dokumentacji projektowej podane są konkretne wyroby lub urządzenia oraz ich producenci należy traktować je jako przykładowe
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1922063,44 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2822997,60 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1922063,44 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: termo Klima MK Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9542735978
7.3.3) Ulica: ul. Tartaczna 12
7.3.4) Miejscowość: Katowice
7.3.5) Kod pocztowy: 40-749
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1922063,44 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
| 2021-10-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |