Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Byszycach

GMINA WIELICZKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00199630
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00199630/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-01 14:14
Lokalizacja
Wieliczka, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c3029e42-0fc7-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
6830011450
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty budowlane w zakresie budynkówPrzebudowa budynkówRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie systemów alarmowych i antenIzolacja cieplnaRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie wentylacji zewnętrznejRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne gazoweRoboty instalacyjne przeciwpożaroweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieRoboty w zakresie stolarki budowlanej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00199630 z dnia 2021-10-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Byszycach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WIELICZKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555364

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Powstania Warszawskiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Wieliczka

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-020

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 12 263 41 00

1.5.8.) Numer faksu: 12 278 68 60

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: magistrat@wieliczka.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wieliczka.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.malopolska.pl/umigwieliczka,m,346601,2021.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Byszycach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c3029e42-0fc7-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00199630

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000400/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Byszycach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00173004/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.27.2021 r.

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3530172,64 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Byszycach z zapleczem socjalno- technicznym. Sala gimnastyczna funkcjonalnie połączona jest z budynkiem szkoły na poziomie parteru. Budynek sali gimnastycznej wraz z zapleczem o wymiarach w osi 12,0 x 33,50 m i wysokości 7,20 m w świetle posadzki i sufitu, wraz z pomieszczeniami zaplecza sanitarnego. Zaplecze sanitarne i techniczne o wysokości dwóch kondygnacji usytuowane od wschodniej strony projektowanej sali gimnastycznej, funkcjonalne powiązane układem komunikacji z istniejącym budynkiem szkoły.
2. Orientacyjne dane techniczne budynku:
Powierzchnia zabudowy: 559,90 m²
Powierzchnia użytkowa: 551,34 m²
Powierzchnia całkowita: 686,20 m²
Kubatura budynku: 5.524,00 m³
Wysokość budynku do kalenicy: 10,20 m
3. Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia:
Inwestycja polega na budowie sali gimnastycznej na terenie działki szkolnej nr 94 i 95 w miejscowości Byszyce, gm. Wieliczka. Obiekt halowy, parterowy o konstrukcji mieszanej żelbetowej i stalowej z dachem niskim dwuspadowym z pokryciem blachą (panele z blachy gładkiej). Zaplecze socjalno-techniczne to obiekt w części dwukondygnacyjny parterowy, murowany w technologii tradycyjnej, strop żelbetowy, dach w części dwukondygnacyjnej niski dwuspadowy z pokryciem blachą (panele z blachy gładkiej), w części parterowej stropodach o konstrukcji żelbetowej z nawierzchnią zieloną. W ramach zaplecza sali przewiduje się pomieszczenia sanitarne i techniczne takie jak: szatnie dla dziewcząt i chłopców wraz z pomieszczeniami natrysków i ubikacjami, magazyn sprzętu sportowego, pokój dla trenera z zapleczem sanitarnym. Ciągi komunikacyjne wzdłuż sali gimnastycznej łączące pomieszczenia z salą gimnastyczną oraz istniejącym budynkiem szkoły, na piętrze zaplecza przewiduje się kotłownię oraz wentylatorownię.
4. Szczegółowy zakres zamówienia określają poniższe opracowania wchodzące w skład dokumentacji projektowej i stanowiące załączniki do niniejszej Specyfikacji:
- Projekty budowlany, wykonawczy, tabele równoważności - w załączeniu;
- Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych - w załączeniu;
- przedmiar robót – Z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia, przedmiar robót ma charakter pomocniczy i należy go traktować jako dokument uzupełniający, a brak jakiejkolwiek pozycji w przedmiarze nie zwalnia Wykonawcy z konieczności jej wykonania, jeżeli wynika z projektu wykonawczego;
Jeżeli w SWZ lub załącznikach zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach, ze szczególnym uwzględnieniem parametrów równoważności znajdujących się w tabelach równoważności. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami.
5. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił co najmniej 60 miesięcznej gwarancji i rękojmi na wykonane roboty, licząc od dnia odbioru końcowego. Wydłużenie gwarancji i rękojmi jest jednym z kryteriów oceny ofert zgodnie z punktem 13. SWZ, przy czym długość rękojmi za wady musi odpowiadać długości gwarancji.
6. Do obowiązków Wykonawcy należy w szczególności:
6.1. Protokolarne przejęcie terenu budowy od Zamawiającego;
6.2. Oznakowanie, organizację i zagospodarowanie placu budowy oraz zaplecza budowy;
6.3. Doprowadzenie mediów dla potrzeb budowy i ponoszenie kosztów ich zużycia;
6.4. Prowadzenie prac prawidłowo zgodnie z warunkami określonymi w decyzji pozwolenia na budowę;
6.5. Wykonanie dokumentacji powykonawczej technicznej i geodezyjnej zaklauzulowanej wraz z technicznymi protokołami odbiorów dotyczących wszystkich wykonanych robót;
6.6. Odtworzenie i przywrócenie terenów sąsiednich zajętych pod inwestycję do stanu pierwotnego , demontaż obiektów tymczasowych oraz uporządkowanie terenu;
6.7. Usuwanie w określonym przez Zamawiającego i Inspektora Nadzoru terminie wszelkich stwierdzonych nieprawidłowości;
6.8. Stały nadzór i obsługa geodezyjna, prowadzone dla wszystkich robót przez podmiot posiadający w tym zakresie stosowne uprawnienia;
6.9. Ubezpieczenie budowy i robót z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej oraz poniesienie pełnej odpowiedzialności z tego tytułu na cały okres realizacji zamówienia w wysokości minimum 100 000,00 zł. Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć kopię w/w ubezpieczenia Zamawiającemu najpóźniej zawarcia umowy;
6.10. Ochrona placu budowy w czasie realizacji zadania;
Wykonanie wszelkich wymaganych w trakcie realizacji i do odbioru badań laboratoryjnych potwierdzających uzyskanie dla badanych elementów parametrów technicznych wymaganych dokumentacją budowlaną i specyfikacjami technicznymi. Badania laboratoryjne muszą być wykonywane przez uprawnione laboratoria niezależne w stosunku do Wykonawcy.
6.11. Wykonywanie poleceń i wskazówek Inspektora Nadzoru;
6.12. Organizowanie robót w uzgodnieniu z Inspektorami Nadzoru tak, aby z tego tytułu nie było zbędnych przerw w realizacji robót;
6.13. Rozpoczęcie prac niezwłocznie od dnia przekazania placu budowy;
6.14. Opracowanie przed rozpoczęciem robót planu BIOZ, który zostanie przedstawiony do akceptacji Inspektorowi Nadzoru;
6.15. Przestrzeganie zasad BHP oraz planu BIOZ;
6.16. Przygotowanie dokumentów i uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie;
6.17. W dniu podpisania umowy przedłożenie Zamawiającemu dokumentów potwierdzających uprawnienia osób uczestniczących w realizacji zamówienia;
6.18. Najpóźniej na 14 dni przed terminem rozpoczęcia prac budowlanych dostarczenie do Zamawiającego oświadczenie o konieczności lub braku konieczności zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych do właściwego inspektora pracy, zgodnie z §3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budo wlanych (Dz. U. z 2003r. Nr 47, poz. 401);
6.19. Zapewnienie uczestnictwa w naradach z Zamawiającym Kierownika Budowy, który przedstawi zaawansowanie robót oraz sprawy, które wymagają rozstrzygnięcia przez Inspektora Nadzoru i przez Zamawiającego;
6.20. Dokonywanie poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót w terminach określonych przez Inspektora Nadzoru;
6.21. Zagospodarowanie powstałych podczas prowadzenia robót odpadów. Utylizację należy przeprowadzić zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 779, 784);
6.22. Wykonanie przedmiotu umowy z materiałów odpowiadających wymaganiom określonym w art. 10 ustawy Prawo budowlane;
6.23. Wykonywanie na polecenie Inspektora Nadzoru prac niezbędnych ze względu na zagrożenie życia i bezpieczeństwa osób lub zabezpieczenie przed awarią, zawiadamiając o tym niezwłocznie Zamawiającego;
6.24. Uczestniczenie w przeglądach gwarancyjnych (minimum jeden raz na rok);
6.25. Usuwanie wad stwierdzonych w czasie przeglądów gwarancyjnych;
6.26. Niezwłoczne informowanie Zamawiającego o każdej zmianie adresu siedziby i o każdej innej zmianie w działalności Wykonawcy mogącej mieć wpływ na realizację umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45262700-8 - Przebudowa budynków

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45321000-3 - Izolacja cieplna

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331211-8 - Instalowanie wentylacji zewnętrznej

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W trakcie przedmiotowego postępowania Zamawiający w dniu 24.09.2021 r. dokonał zmiany treści Specyfikacji Warunków Zamówienia w zakresie terminów składania i otwarcia ofert, terminu wniesienia wadium jak i terminu związania ofertą, zamieszczając jednocześnie ogłoszenie o zmianie ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. Dokonaną zmianę SWZ i ogłoszenie niezwłocznie zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
W przedmiotowym postępowaniu składanie ofert miało odbywać się za pośrednictwem miniPortalu, przy użyciu „Formularza do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku”. Strona na miniPortalu na której zdefiniowane zostały dane postępowania (Nazwa postępowania, ID postępowania, nr ogłoszenia, adres strony internetowej prowadzonego postępowania, jak również terminy składania i otwarcia ofert) służy ona do szyfrowania i składania ofert, oraz zawiera informację na temat terminów składania i otwarcia ofert, które powinny być zbieżne z terminami zawartymi w dokumentach postępowania. Zamawiający zmieniając terminy składania i otwarcia ofert w dniu 24.09.2021 r. omyłkowo nie zatwierdził zmiany tychże terminów na miniPortalu. W związku z powyższym zmiana harmonogramu postępowania zapisana na miniPortalu nie została na nim odnotowana, w wyniku czego daty składania i otwarcia ofert zamieszczone na miniPortalu pozostały wyznaczone odpowiednio na 29.09.2021, godz 10:00 i 29.09.2021 r, godz 12:00. Wyżej opisana rozbieżność została stwierdzona przez Zamawiającego w dniu 29.09.2021 r. o godzinie 11:15. Jako że miniPortal uniemożliwia zmianę terminu po jego upłynięciu, w momencie stwierdzenia w/w rozbieżności nie było możliwe edytowanie danych na miniPortalu w zakresie terminu składania ofert. W związku z powyższym zaistniała wada w zakresie rozbieżności pomiędzy miniPortalem a dokumentami zamówienia ma status wady nieusuwalnej. Wynikłe z powyższego rozbieżności pomiędzy treścią SWZ i ogłoszenia a danymi zawartymi w miniportalu mogą mieć znaczący wpływ na wynik przedmiotowego postępowania, w szczególności utrudnić ubieganie się o zamówienie Wykonawcom, którzy opierając się na błędnych informacjach zamieszczonych na miniportalu mogliby zrezygnować z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego.
Z uwagi na zaistniały stan faktyczny oraz mając na uwadze zasadę zachowania uczciwej konkurencji i równego traktowania Wykonawców, Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 6 uPzp, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

2021-10-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane