Przebudowa drogi gminnej Nr 105069B ul. Błotnej w Gródku
GMINA GRÓDEK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00201554
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00201554/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-04 14:50
- Lokalizacja
- Gródek, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5daf7cf4-db15-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9661769676
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00201554 z dnia 2021-10-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej Nr 105069B ul. Błotnej w Gródku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GRÓDEK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659303
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Aleksandra i Grzegorza Chodkiewiczów 2
1.5.2.) Miejscowość: Gródek
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-040
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.7.) Numer telefonu: 857180664
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@grodek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.grodek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej Nr 105069B ul. Błotnej w Gródku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5daf7cf4-db15-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00201554
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003972/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa drogi gminnej Nr 105069B ul. Błotna wraz z budową kładki na rzece Supraśl
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00102623/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IGK.042.6.1.2021.MK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 923033,06 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:
1) Przebudowa ul. Błotnej w Gródku (droga gminna Nr 1050069B)
Przebudowa polegać będzie na wykonaniu ciągu pieszo - jezdnego dla KR1 oraz wykonaniu studzienek ściekowych z podłączeniem przykanalikami do istniejącej
kanalizacji deszczowej.
Parametry techniczne:
ulica gminna klasy D
kategoria ruchu - KR-1
nawierzchnia jezdni jako ciąg pieszo-jezdny szerokości zmiennej – 3,40 ÷ 5,0 m
szerokość zatoki do zawracania wraz z jezdnią – 12,50 m, długość zatoki -33,56m
spadki poprzeczne ciągu pieszo jezdnego i zatoki - 2 %
Na drodze zaprojektowano wykonanie ciągu pieszo - jezdnego o nawierzchni utwardzonej z kostki brukowej betonowej Polbruk typu „ Starobruk”, grubości 8 cm z obustronnym obramowaniem krawężnikiem 15 x 30 cm na ławie betonowej.
Na odcinku ciągu pieszego km 0+334,56 - 0+354,38 ( KT) zaprojektowano krawężnik obniżony. Projekt dostosowano sytuacyjnie do istniejącego zagospodarowania terenu.
Nawierzchnia ciągu pieszo – jezdnego:
warstwa ścieralna z kostki betonowej brukowej grubości 8 cm
podsypka cementowo – piaskowa 1:4, grubości 5 cm;
podbudowa z mieszanki mineralnej niezwiązanej z kruszywem CN grubości 25 cm,
warstwa mrozoodporna z piasku średniego o CBR >20% gr 30 cm
Sprawdzenie warunku mrozoodporności :8+5+25+30 =68 cm > 0,4 x1,20 = 48 cm
Nawierzchnia zjazdów:
warstwa ścieralna z kostki betonowej brukowej czerwonej grubości 8 cm
podsypka cementowo – piaskowa 1:4, grubości 5 cm;
podbudowa z mieszanki mineralnej niezwiązanej z kruszywem CN grubości 15 cm,
warstwa mrozoodporna z piasku średniego o CBR >20% gr 25 cm
Sprawdzenie warunku mrozoodporności :8+5+15+25 = 53 cm > 0,4 x1,20 = 48 cm
obrzeża betonowe 8x30 na ławie betonowej C12/15.
Obramowanie ciągu:
krawężniki betonowe 15x30 cm na podsypce cementowo -piaskowej 1:4 gr. 5 cm i ławie betonowej z oporem C 12/15.
Drzewa i krzewy kolidujące z projektowaną przebudową i wpływające na bezpieczeństwo ruchu drogowego, przeznaczone do wycinki zostały zaznaczone na planie sytuacyjnym i stanowią własność Zamawiającego. Zamawiający własnym transportem przewiezie je z placu budowy.
2) Rozbiórka istniejącego mostu i budowa kładki pieszo-rowerowej wraz z wyposażeniem
Projektowana kładka umożliwi komunikację pieszą i rowerową w ciągu ulicy Błotnej w Gródku.
Zakres robót budowlanych zgodnie z załączonym projektem budowlanym obejmuje:
rozbiórkę istniejącego mostu,
budowę kładki pieszo-rowerowej wraz z wyposażeniem,
wykonanie schodów na skarpie rzeki.
Zaprojektowano stalową kładkę jednoprzęsłową o układzie statycznym swobodnie podpartym. Elementy nośne stanowią skrajne kratowe dźwigary łukowe z rur prostokątnych odchylone od pionu, w planie poprowadzone po łuku poziomym. Pasy górny i dolny kratownicy zaprojektowano jako odcinki tworzące łuki kołowe pionowe, skratowane krzyżulcami i słupkami z rur kwadratowych. Dźwigary stężone poprzecznicami na których ułożono podłużnie legary stalowe, a na nich poprzecznie pokład. Poprzecznice podporowe ukształtowano z możliwością oparcia konstrukcji stalowej na oczepie (przyczółku) żelbetowym. Pokład wykonany z deski kompozytowej pełnej antypoślizgowej. Balustrady z rur prostokątnych poprowadzone w planie prosto natomiast w płaszczyźnie pionowej dopasowane do niwelety pomostu. Balustrady o wysokości 1,2m mocowane do słupków dźwigarów.
Obiekt posadowiono pośrednio na palach z rur stalowych wypełnionych betonem. W celu poprawnego wykonania posadowienia obiektu część gruntów należy wymienić. Pale zwieńczone oczepem (przyczółkiem) żelbetowym z ukształtowaną ścianką zapleczną oraz skrzydłami zmiennej wysokości. Przed i za obiektem został zaprojektowany stalowy słupek zabezpieczający przed wjazdem na kładkę.
Charakterystyczne parametry techniczne kładki:
obciążenie wg PN-EN 1991-2 Eurokod 1;
schemat statyczny - jednoprzęsłowy, swobodnie podparty,
konstrukcja pomostu - deska kompozytowa pełna na legarach stalowych antypoślizgowa
konstrukcja kładki - dźwigary kratowe z rur prostokątnych stężone poprzecznicami,
najniższa rzędna spodu konstrukcji -141,42m n.p.m.,
umocnienie skarp rzeki - prefabrykowane płyty betonowe obramowane palisadą drewnianą i obrzeżami betonowymi,
umocnienie koryta rzeki - palisadą drewniana i kiszka faszynowa podwójna,
światło poziome między oczepami (przyczółkami) - 15,20m,
długość pomostu - 16,65m,
rozpiętość teoretyczna - 16,00m,
szerokość całkowita konstrukcji - od 5,13 do 5,38m,
szerokość w świetle balustrad - 3,42m,
kąt skrzyżowania z przeszkodą - około 85°,
posadowienie - pośrednie na palach z rur stalowych wypełnionych betonem,
konstrukcja skrzydeł - żelbetowe,
konstrukcja korpusu oczepów (przyczółków) - żelbetowe.
Schody
konstrukcja schodów - 7 schodków prefabrykowanych oraz konstrukcja żelbetowa
długość - 3,61m
szerokość - 1,20m; 2,50m,
parametry schodów - 8x18x27 oraz 2x36x54 [cm]
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres robót objętych niniejszym zamówieniem określa dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, stanowiące załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1135330,66 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1226310,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1135330,66 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Multi-Construction Plus Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5432182921
7.3.3) Ulica: Niekłańska 35/1
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 03-924
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
przebudowa drogi
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1135330,66 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
| 2021-10-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |