Budowa przedszkola integracyjnego w Uniejowie

Gmina Uniejów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00202125
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00202125/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-04 16:06
Lokalizacja
Uniejów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6f022772-eeb7-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8281356737
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUrządzenia komputeroweWyposażenie placów zabawWyposażenie różnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanychRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie systemów alarmowych i antenInstalowanie windInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychInstalowanie central telefonicznychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInne instalacje elektryczneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty instalacyjne przeciwpożarowePokrywanie podłóg i ścianRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi projektowania wnętrz

Wykonawcy

1 przyznane

MAREK KĘDZIAGołuchów, PL · lot 0
16 845 152,58 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00202125 z dnia 2021-10-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa przedszkola integracyjnego w Uniejowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Uniejów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019579

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Błogosławionego Bogumiła 13

1.5.2.) Miejscowość: Uniejów

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-210

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@uniejow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uniejow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminauniejow.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa przedszkola integracyjnego w Uniejowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6f022772-eeb7-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00202125

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002964/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa przedszkola integracyjnego w Uniejowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 OŚ PRIORYTETOWA VII INFRASTRUKTURA DLA USŁUG SPOŁECZNYCH. DZIAŁANIE VII.4 EDUKACJA . PODDZIAŁANIE VII.4.2 EDUKACJA PRZEDSZKOLNA

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00127914/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2021 AB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 13695246,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnej wielobranżowej dokumentacji projektowej i kosztorysowej oraz wykonanie na jej podstawie robót budowlanych polegających na budowie
8 - oddziałowego przedszkola publicznego integracyjnego w Uniejowie, przeznaczonego dla 200 dzieci w wieku 3-6, zagospodarowaniem przynależnego terenu wraz z drogami dojazdowymi, wewnętrznymi i przyłączami sieci infrastruktur technicznej do budynku, miejscami postojowymi, placem zabaw, zielenią przyobiektową i miejscem na kontenery do gromadzenia odpadów oraz ogrodzeniem terenu przedszkola. Ze względu na integracyjny charakter realizowanego zadania, cały obiekt wraz z elementami zagospodarowana terenu winny być dostępne dla osób niepełnosprawnych w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Zakres dokumentacji obejmuje również projekty wnętrza obiektu wraz z wyposażeniem ruchomym ( meble, sprzęty).
Zakres robót budowlanych obejmuje wyposażenie wbudowane i elementy stałe – zgodnie z załącznikiem nr 10 do SWZ ( dokument pn: ZESTAWIENIE PODSTAWOWEGO WYPOSAŻENIA SANITARNEGO POMIESZCZEŃ (do realizacji na etapie robót budowlanych ) oraz wyposażenie w instalacje i urządzenia elektroniczne ( dokument pn.:
ERRATA DO WYPOSAŻENIA W INSTALACJE I URZĄDZENIA ELEKTRONICZNE ZESTAWIENIE ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA ELEKTRONICZNEGO do realizacji na etapie robót budowlanych)
Zakres robót budowlanych nie obejmuje pozostałego wyposażenia ruchomego pomieszczeń.
2. Dokumentacja projektowa musi zawierać rozwiązania funkcjonalne, techniczne, materiałowe oraz użytkowe przyjęte w Programie funkcjonalno-użytkowym oraz koncepcji architektoniczno-
budowlanej
3. W ramach dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany jest do opracowania projektów budowlanych i wykonawczych wraz z niezbędną dokumentacją branżową, techniczną i inną niezbędną do realizacji zadania, pozyskanie prawomocnych decyzji administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia, wykonania i ukończenia robót budowlanych.
Podstawą opracowania ww. projektów jest załączony SWZ:
- program funkcjonalno użytkowy;
- koncepcja architektoniczno budowlana.
4. Planowana inwestycja zlokalizowana jest na działkach o nr ewidencyjnym 1515, 1516/2,obręb Uniejów 1, których właścicielem jest Gmina Uniejów. Działki usytuowane są w strefie „B” ochrony uzdrowiskowej przy ul. Targowej, ( droga powiatowa) w centrum miasta Uniejowa, w zabudowie miejskiej.
5. Projektowana lokalizacja przedszkola sąsiaduje z budynkami Zespołu Szkół w Uniejowie, Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz budynkami mieszkalnymi jedno i wielorodzinnymi.
Teren lokalizacji projektowanego przedszkola jest płaski, użytkowany dotychczas jako szkolne boisko sportowe o nawierzchni gruntowej trawiastej, jest wolny od zabudowy kubaturowej i nasadzeń drzew. W obrębie lokalizacji przebiegają sieci zewnętrzne t.j. kanalizacji sanitarnej i deszczowej , wody, sieci cieplnej geotermalnej, energetycznej i teletechnicznej.
Dla planowanej inwestycji została wydana decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, jednak w przypadku konieczności uzyskania nowej decyzji, uzyskanie jej leży po stronie Wykonawcy.
W celu zapewnienia zasilania obiektu w media na etapie PFU uzyskano od gestorów sieci wstępne warunki techniczne przyłączenia mediów bądź zapewnienie o możliwości technicznej na podłączenie do sieci Wykonawca zobowiązany jest uzyskać aktualne warunki techniczne i w oparciu o zawarte w nich wytyczne zaprojektować następujące przyłącza i instalacje wewnętrzne:
- przyłącze kanalizacji sanitarnej;
- przyłącze kanalizacji deszczowej;
- przyłącze wody;
- przyłącze do sieci cieplnej termalnej;
- przyłącze energetyczne;
- przyłącze teletechniczne.
6. Zakres prac projektowych
1).Zakres prac projektowych obejmuje:
a) Opracowania wstępne:
 Aktualizację mapy sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych
 Dokumentację geodezyjną (w zakresie wypisów z ewidencji gruntów, kopii mapy ewidencyjnej, kopii mapy zasadniczej, zaktualizowanej mapy do celów projektowych, etc.);
 Uzupełnienie do dokumentacji geologicznej opracowana w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz.U z 2012 r. poz 463);- jeśli wystąpi taka konieczność)
 Szczegółowe warunki techniczne przyłączenia mediów do projektowanego obiektu;
 Uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń, postanowień oraz decyzji administracyjnych,
w tym:
- uzgodnienie w zakresie usytuowania projektowanych sieci i uzbrojenia terenu;
- inne uzgodnienia, decyzje, zgody, ekspertyzy, które okażą się niezbędne celem prawidłowej
realizacji, wszelkie uzgodnienia branżowe
b) Projekty budowlane i wykonawcze (techniczne):
 projekt zagospodarowania terenu,
 projekty przyłączy mediów (w tym: wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, ciepłownicze, geotermalne oraz elektro –energetyczne, teletechniczne i inne niezbędne) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami,
 projekt architektoniczny,
 projekt konstrukcyjny wraz z niezbędnymi opiniami, badaniami, ekspertyzami oraz dodatkowymi opracowaniami:
 projekt instalacji wentylacji, ( grawitacyjnej, mechanicznej nawiewno-wywiewnej, wywiewnej)
 projekt instalacji C.O. z lokalnym węzłem cieplnym;
 projekt instalacji wody zimnej, (w tym wodnej p-poz do hydrantów wewnętrznych)
 projekt instalacji ciepłej wody użytkowej, wspomaganej instalacją solarną;
 projekt instalacji kanalizacji sanitarnej,
 projekt instalacji kanalizacji deszczowej,
 projekt instalacji elektrycznych
 projekt sieci strukturalnej
 projekt instalacji oświetlenia ogólnego, ewakuacyjnego i awaryjnego,
 projekt instalacji odgromowej,
 projekt instalacji niskonapięciowych (w tym: telewizji dozorowej),
 projekt sygnalizacji pożarowej
 projekt instalacji teletechnicznych,
 projekt aranżacji wnętrz zgodny z wytycznymi zamawiającego wraz z wizualizacjami,
 wizualizacje budynku
 przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie,
 specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
 informacja BIOZ dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
 projektowana charakterystyka energetyczna,
 uzgodnienia projektu budowlanego z rzeczoznawcami w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, Sanepid
7. Wykonanie robót budowlano-montażowych
Wykonanie robót budowlano – montażowych wraz z dostawą materiałów, wyrobów i urządzeń niezbędnych do kompleksowej realizacji przedmiotowego zadania inwestycyjnego obejmujący wykonanie:
- budynku przedszkola wraz z niezbędnymi instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi
oraz sieciami przyłączeniowymi ;
- dróg wewnętrznych i chodników oraz miejsc postojowych stanowiących na terenie
przynależnym do przedszkola;
- nawierzchni dróg dojazdowych i miejsc postojowych oraz chodników stanowiących
dojazd i dojście do wjazdu i wejścia na teren przedszkola;
- zagospodarowania terenu w elementy małej architektury w tym:
- placu zabaw dla przedszkolaków;
- projektowanych elementów małej architektury ( ławek, koszy na nieczystości, stojaków do
parkowania rowerów)
- ogrodzenia terenu;
- oświetlenia zewnętrznego;
- instalacji monitoringu i ochrony obiektu;
- usunięcia kolizji z sieciami które mogą wystąpić na terenie lokalizacji inwestycji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

39290000-1 - Wyposażenie różne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45313100-5 - Instalowanie wind

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45314100-2 - Instalowanie central telefonicznych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

79932000-6 - Usługi projektowania wnętrz

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 16845152,58 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 18778842,03 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 16845152,58 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Robót Ogólnobudowlanych „ZROBUD” Marek Kędzia,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 968 016 28 28

7.3.3) Ulica: ul., Zachodnia 8

7.3.4) Miejscowość: Gołuchów

7.3.5) Kod pocztowy: 63-322

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

DASTORE SP. Z O.O. - sporządzenie dokumentacji projektowej

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-10-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 16845152,58 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-02-28
2021-10-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane