Wykonanie dodatkowych robót budowlanych w ramach inwestycji pn. Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00204061
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00204061/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-05 08:24
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-38f606e0-25a2-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
7770005497
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

PTB NICKEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄJelonek koło Poznania, PL · lot 0
2 165 878,55 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00204061 z dnia 2021-10-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie dodatkowych robót budowlanych w ramach inwestycji pn. Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Collegium Altum
Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001525

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Niepodległości 10

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-875

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.7.) Numer telefonu: 61-856-95-00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@ue.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ue.poznan.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dodatkowych robót budowlanych w ramach inwestycji pn. Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Collegium Altum
Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-38f606e0-25a2-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00204061

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu” POIS.01.03.01-00-0145/16 współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Art. 214 ust. 1, pkt 1 lit. a) ustawy Pzp : Z punktu widzenia przepisów Prawa budowlanego i ze względu na uwarunkowania techniczne Collegium Altum stanowi w chwili obecnej jeden duży plac budowy, który został protokolarnie przejęty przez Wykonawcę, którego w kwestii organizacji robót i organizacji placu budowy reprezentuje Kierownik Budowy. W związku z tym nie ma w chwili obecnej możliwości wprowadzenia jakiejkolwiek innej firmy, która mogłaby zrealizować zadanie związane z wykonaniem wzmocnienia konstrukcji. Jak wspomniano powyżej, zakres tych prac jest ściśle powiązany z pozostałymi pracami budowlano-montażowymi, które prowadzone będą na elewacji w części niskiej budynku CA. Podjęcie prac związanych ze wzmocnieniem konstrukcji przez jakąkolwiek inną firmę jest wiec niemożliwe. Całość uzasadnienia znajduje się w piśmie K-05-103-727/2021 z 25.06.2021 r., kierowanym do JM Rektora UEP

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/015/21

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1528000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

II. Przedmiotem zamówienia jest wykonania wzmocnienia elementów konstrukcyjnych części niskiej budynku Collegium Altum na wszystkich jego elewacjach, tj:
- wykonanie dodatkowych robót budowlanych, niemożliwych wcześniej do przewidzenia, związanych z koniecznością wzmocnienia elementów konstrukcyjnych części niskiej budynku Collegium Altum na wszystkich jego elewacjach – zgodnie z wykonaną ekspertyzą techniczną określającą stan techniczny istniejącej konstrukcji budynku oraz opracowanymi projektami wzmocnienia ww. konstrukcji (CZĘŚĆ 1 - elewacja zachodnia i północna; CZĘŚĆ 2 uzupełniająca – elewacja wschodnia i południowa); niezbędnych dla realizacji budowy pn.: „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (Zadanie A) oraz modernizacja i przebudowa niektórych elementów budynku Collegium Altum (Zadanie B)”

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2165878,55 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2165878,55 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2165878,55 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PTB Nickel Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: PTB Nickel Technologia Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7811760553

7.3.3) Ulica: ul. Obornicka 6B

7.3.4) Miejscowość: Jelonek

7.3.5) Kod pocztowy: 62-002

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

dostawa i montaż konstrukcji stalowych, roboty wykończeniowe, elektryczne i instalacyjne

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-10-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2165878,55 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2022-10-03
2021-10-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane