Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja budynku Muzeum Miejskiego przy ul. Fryderyka Chopina 6

Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00208447
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00208447/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2021-10-05 12:58
Lokalizacja
Siemianowice Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0eaa4604-1536-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
6431004477
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowePróbne wiercenia i wykopyPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówNadzór nad robotami budowlanymiNadzór nad projektem i dokumentacjąArchitektoniczne usługi zagospodarowania terenuUsługi projektowania wnętrz

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00208447 z dnia 2021-10-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja budynku Muzeum Miejskiego przy ul. Fryderyka Chopina 6

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255453

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 10

1.5.2.) Miejscowość: Siemianowice Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pz_dokumentacja_muzeum@um.siemianowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.siemianowice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umsiemianowice.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja budynku Muzeum Miejskiego przy ul. Fryderyka Chopina 6

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0eaa4604-1536-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00208447

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000760/44/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja budynku Muzeum Miejskiego przy ul. Fryderyka Chopina 6

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00180258/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RW.271.6.2021, ZP.rp.53.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 233837,61 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia publicznego jest:
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja budynku Muzeum Miejskiego przy ul. Fryderyka Chopina 6
poprzedzonej szczegółową inwentaryzacją obiektu, opracowaniem audytu energetycznego oraz uzyskanie pozwolenia konserwatorskiego i prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę i pełnienie nadzoru autorskiego nad późniejszą realizacją robót budowlanych, zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego.
2. Dokumentami stanowiącymi szczegółowy opis przedmiotu zamówienia są:
a) Program funkcjonalno-użytkowy dla modernizacji, konserwacji i restauracji budynku Muzeum Miejskiego wraz z preambułą (Dodatek nr 5 do SWZ),
b) Program prac konserwatorskich - wstępne założenia (Dodatek nr 6 do SWZ),
c) Propozycje rozwiązań na podstawie audytu dostępności budynku Muzeum Miejskiego w Siemianowicach Śląskich pod kątem osób z niepełnosprawnościami (Dodatek nr 7 do SWZ),
– zwane dalej łącznie Dokumentami.
Dokumenty, o których mowa powyżej stanowią wytyczne do projektowania. Dopuszcza się dokonywanie na etapie projektowania proponowanych przez Wykonawcę zmian, po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego.
3. Obiekt Muzeum Miejskiego mieści się w zabudowaniach dawnego spichlerza z przybudówkami, wpisanych do rejestru zabytków pod numerem A/473/2016 z dnia 16.03.2016 r., w związku z czym należy uzyskać pozwolenie na prowadzenie robót budowlanych w obiekcie zabytkowym od Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz sporządzić i uzgodnić szczegółowy program prac konserwatorskich u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Program prac konserwatorskich stanowiący opis przedmiotu niniejszego zamówienia został pozytywnie zaopiniowany przez ŚWKZ, należy go traktować jako wstępne założenia do opracowania szczegółowego programu prac konserwatorskich, który winien być wyczerpujący i nie może przenosić żadnych badań i czynności związanych z określeniem sposobu i rodzaju prowadzonych prac na późniejszego Wykonawcę robót budowlanych.
4. Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją w oparciu o opracowaną dokumentację projektową przedmiotowego zadania inwestycyjnego, jako prawo opcji – łącznie 30 czynności nadzorowych (ilość maksymalna).
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji polegające na zmniejszeniu lub wyłączeniu usług związanych ze sprawowaniem nadzoru autorskiego, w zależności od potrzeb Zamawiającego. W sytuacji gdy Zamawiający odstąpi od realizacji robót budowlanych lub gdy nie wezwie Wykonawcy do sprawowania nadzoru autorskiego, wówczas Wykonawca nie otrzyma wynagrodzenia za sprawowanie nadzoru autorskiego w wysokości podanej w ofercie. Jednocześnie Zamawiający gwarantuje, iż kwota, która zostanie zapłacona z tytułu realizacji przedmiotu umowy, to kwota określona za opracowanie dokumentacji projektowej.
6.Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę.
Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art.99 ust.5 ustawy , tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, pro-ducent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równo-ważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowa-ne w celu oceny równoważności.
Jeżeli w Dokumentach opisanych w pkt 2 powyżej znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w Dokumentach danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu.
7.Zamawiający umożliwi Wykonawcom przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu Muzeum Miejskiego. Zaleca się dokonanie przez Wykonawców wizji lokalnej w celu zapoznania się ze specyfiką zamówienia.
Wizja lokalna stanowi funkcję pomocniczą przy prawidłowej wycenie przedmiotu zamówienia i umożliwia uwzględnienie przez Wykonawcę wszystkich uwarunkowań wynikających z realizacji zamówienia.

Termin wizji ustala się na dzień 22.09.2021 r. godz. 12:00.

Odbycie wizji lokalnej przez Wykonawcę jest fakultatywne. Chęć udziału w wizji lokalnej zainteresowany Wykonawca zobowiązany jest zgłosić e-mailem na adres pz_dokumentacja_muzeum@um.siemianowice.pl do godziny 11:30 dnia, w którym wizja ma się odbyć. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko osób, które mają wziąć udział w wizji. Zbiórka zainteresowanych Wykonawców nastąpi przy wejściu do Muzeum Miejskiego.

8.Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych.
9.Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp,
10.Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp.
11.Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art.104 Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45120000-4 - Próbne wiercenia i wykopy

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

79932000-6 - Usługi projektowania wnętrz

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 1) w zw. z art. 266 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publiczny ch (j.t. Dz.U. z 2021 r. poz. 1129, z późn.zm.) – dalej zwaną również jak Pzp, unieważnił postępowanie pn.: „Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja budynku Muzeum Miejskiego przy ul. Fryderyka Chopina 6”, ponieważ nie złożono żadnej oferty.
Uzasadnienie:
Art. 255 pkt 1) Pzp stanowi, iż Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie tj. do dnia 29.09.2021 r. godz. 9:00 nie została złożona żadna oferta.
Mając na uwadze powyższe Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie, ponieważ jak wykazano powyżej nie została złożona żadna oferta.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

2021-10-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi