Dostawa i zabudowa kruszywa naturalnego, łamanego do bieżącego utrzymania dróg leśnych na terenie Leśnictw: Kalina, Boronów, Kamienica, Cieszowa
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koszęcin
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00205577
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00205577/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2021-10-05 09:51
- Lokalizacja
- Koszęcin, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b49aa088-0ff1-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5750008913
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00205577 z dnia 2021-10-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i zabudowa kruszywa naturalnego, łamanego do bieżącego utrzymania dróg leśnych na terenie Leśnictw: Kalina, Boronów, Kamienica, Cieszowa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koszęcin
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 150027362
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Sobieskiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Koszęcin
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-286
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.7.) Numer telefonu: 343524525
1.5.8.) Numer faksu: 343576259
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: koszecin@katowice.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://koszecin.katowice.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://koszecin.katowice.lasy.gov.pl/zamowienia-publiczne1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
leśnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa i zabudowa kruszywa naturalnego, łamanego do bieżącego utrzymania dróg leśnych na terenie Leśnictw: Kalina, Boronów, Kamienica, Cieszowa2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b49aa088-0ff1-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00205577
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00081032/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa i zabudowa kruszywa naturalnego, łamanego do bieżącego utrzymania dróg leśnych na terenie Leśnictw: Kalina, Boronów, Kamienica, Cieszowa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00173307/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.22.2021.CM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 504427,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia są dostawy kruszywa naturalnego, łamanego w rozumieniu art. 7 pkt 4 PZP (wraz z usługą transportową i rozmieszczeniem), do wykonania na terenie Leśnictw: Kalina, Boronów, Kamienica, Cieszowa w roku 2021.
2) Zamówienie obejmuje systematyczną, w miarę bieżących potrzeb dostawę 4.500 ton kruszywa, transport w miejsce zabudowy, wyładunek oraz rozgarnięcie równiarką lub podobną maszyną na wskazanym odcinku drogi wraz z zagęszczeniem walcem drogowym. W zależności od warunków w terenie zamawiane będzie kruszywo o frakcji: 31,5/63 mm – 80% ilości zamawianego kruszywa, pozostałe frakcje – 20% ilości zamawianego kruszywa. Grubość warstwy zabudowanego kruszywa nie jest określona i zależy od warunków terenowych.
3) Przedmiot zamówienia nie został podzielony części.
4) Ze względu na specyfikę niniejszego zamówienia i wynikający z niego brak możliwości precyzyjnego określenia zapotrzebowania w chwili opisywania przedmiotu zamówienia Zamawiający zobowiązuje się zlecić dokonanie dostaw na poziomie nie mniejszym niż 50% ilości kruszywa. W takim przypadku umowa będzie uważna za zrealizowaną w całości.
5) Miejscem realizacji dostaw będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Koszęcin – Leśnictwa: Kalina, Boronów, Kamienica, Cieszowa.
6) Zamawiający uprawniony jest zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący analogiczne dostawy, jak w opisie przedmiotu zamówienia („opcja”). Przedmiotem opcji wedle wyboru Zamawiającego będzie dodatkowa dostawa 2.250 ton kruszywa.
Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecania prac objętych przedmiotem opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie.
7) Zamawiający, po uzyskaniu środków na realizacje dodatkowego zakresu rzeczowego, jest uprawniony do złożenia pisemnego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji w czasie trwania umowy.
Zasady ogólne realizacji przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca będzie wykonywał przedmiot zamówienia na podstawie pisemnych zleceń przekazywanych przez Zamawiającego, w których podana będzie ilość kruszywa dostarczanego do naprawy dróg w poszczególnych leśnictwach oraz jego frakcje.
2) Lokalizacja realizowanych dostaw kruszywa na odcinki dróg, terminy, miejsce docelowe wskazywane będą przez leśniczego lub podleśniczego z leśnictwa, do którego będzie kierowane zlecenie. Leśniczy lub w jego zastępstwie podleśniczy będą potwierdzać każdorazową dostawę partii kruszywa na dowodzie ważenia lub kwicie WZ, które Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć do każdego transportu. Ponadto pracownicy Zamawiającego będą dokonywać każdorazowo odbiorów dostawy pod kątem prawidłowej zabudowy kruszywa we wskazanych w zleceniach lokalizacjach zgodnie z protokołem odbioru.
3) Najmniejsza ilość kruszywa zamawiana w jednej partii to około 24 tony.
4) Nie ma możliwości zgromadzenia większej ilości kruszywa na terenie Nadleśnictwa Koszęcin.
5) Ponieważ dostawa kruszyw będzie trwała przez okres do dwóch miesięcy, z tego też względu Zamawiający zastrzega, aby do każdej zleconej partii kruszywa Wykonawca dołączył deklaracje zgodności wyrobu z normami lub metrykę CE o dopuszczeniu kruszywa do wykorzystania w budownictwie drogowym.
6) Wykonawca będzie zobowiązany do uprzątnięcia pozostałości po pracach z dróg, linii podziału powierzchniowego, rowów, itp. obiektów oraz pozostałych odpadów po działalności własnej (śmieci, puste opakowania, zużyte elementy maszyn, itp.).
7) Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia wszystkich samochodów i maszyn pracujących na drogach w odpowiednie zestawy (sorbenty, maty sorpcyjne itp.) do pochłaniania rozlanego paliwa lub oleju oraz innych płynów technologicznych używanych w samochodach i maszynach pracujących w lesie oraz użycia tych środków w sytuacjach wymagających zastosowania (awarie, naprawy, itp.) – w celu zapobieżenia skażeniu środowiska.
8) Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień CPV:
14212200-2 – Kruszywa;
60100000-9 – Usługi w zakresie transportu drogowego;
45233142-6 – Roboty w zakresie naprawy dróg.
9) Dostarczone kruszywo musi być zgodne z obowiązującymi normami: PN-EN 13242, PN-EN 13043.
Wykonawca może powierzyć realizację elementów przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców, wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie zakresu rzeczowego, którego wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania firm podwykonawców. Wskazanie takie należy umieścić na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. W przypadku braku wskazania w ofercie podwykonawstwa, Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 14212200-2 - Kruszywo
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 398520,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 398520,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 398520,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Hucz Spółka z o.o. Sp. k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5751885237
7.3.3) Ulica: ul. Częstochowska 14
7.3.4) Miejscowość: Boronów
7.3.5) Kod pocztowy: 42-283
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 398520,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
| 2021-10-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |