Budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Wierzchlas
Gmina Wierzchlas
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00205575
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00205575/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-05 09:51
- Lokalizacja
- Wierzchlas, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-be45b6a6-ffe7-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8321979227
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00205575 z dnia 2021-10-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Wierzchlas
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wierzchlas
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934766
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Szkolna 7
1.5.2.) Miejscowość: Wierzchlas
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-324
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.7.) Numer telefonu: (+48 43) 886 61 12
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wierzchlas.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wierzchlas.biuletyn.net/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wierzchlas.biuletyn.net/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Wierzchlas2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-be45b6a6-ffe7-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00205575
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000810/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa oświetlenia ulicznego - Jajczaki
1.1.7 Budowa oświetlenia ulicznego – Wierzchlas ul. Łąkowa
1.1.8 Budowa oświetlenia ulicznego – Wierzchlas ul. Słoneczna
1.1.9 Oświetlenie przejścia dla pieszych – Mierzyce - Cieślina
1.1.10 : Rozbudowa oświetlenia ulicznego – Kraszkowice od ul. Sportowej do ul. Piaskowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00152568/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 215285,77 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I: Budowa oświetlenia ulicznego - JajczakiPrzedmiotem zamówienia jest budowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Jajczaki. Zadanie obejmuje przebudowę odcinka drogi gminnej w zakresie budowy linii kablowo - napowietrznej oświetlenia ulicznego obiektu kategorii XXVI od istniejącej linii kablowej nn zlokalizowanej w miejscowości Jajczaki, gmina Wierzchlas, działki nr 350, 65/4, 65/7, 65/6, 47/1, 47/2, 46/1, 46/2, 45/1, 45/2, 44/1.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.5.) Wartość części: 81385,32 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II: Budowa oświetlenia ulicznego – Wierzchlas ul. ŁąkowaPrzedmiotem zamówienia jest budowa oświetlenia ulicznego – Wierzchlas ul. Łąkowa. Zadanie obejmuje przebudowę odcinka drogi gminnej w zakresie budowy linii kablowo - napowietrznej oświetlenia ulicznego obiektu kategorii XXVI od istniejącej linii kablowej nn zlokalizowanej w miejscowości Wierzchlas, gmina Wierzchlas, działki nr 1488, 1091, 1529.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.5.) Wartość części: 89935,91 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część III: Budowa oświetlenia ulicznego – Wierzchlas ul. SłonecznaPrzedmiotem zamówienia jest budowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Wierzchlas ul. Słoneczna. Zadanie obejmuje przebudowę odcinka drogi gminnej w zakresie budowy linii kablowo - napowietrznej oświetlenia ulicznego obiektu kategorii XXVI od istniejącej linii kablowej nn zlokalizowanej w miejscowości Wierzchlas, gmina Wierzchlas, działki nr 2111/1, 2111/2.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.5.) Wartość części: 12952,94 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część IV: Oświetlenie przejścia dla pieszych – Mierzyce - CieślinaPrzedmiotem zamówienia jest budowa oświetlenia przejścia dla pieszych w miejscowości Mierzyce – Cieślina. Zadanie obejmuje przebudowę odcinka drogi powiatowej w zakresie budowy linii kablowej oświetlenia przejścia dla pieszych obiektu kategorii XXVI od istniejącej linii kablowej nn zlokalizowanej w miejscowości Mierzyce- Cieślina, gmina Wierzchlas, działki nr 360/2, 524.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.5.) Wartość części: 11355,66 PLN
Część 5
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część V: Rozbudowa oświetlenia ulicznego – Kraszkowice od ul. Sportowej do ul. PiaskowejPrzedmiotem zamówienia jest budowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Kraszkowice ul. Sportowa, ul. Kościelna i ul. Piaskowa. Zadanie obejmuje przebudowę odcinków dróg gminnych w zakresie budowy linii napowietrznej oświetlenia ulicznego obiektu kategorii XXVI od istniejącej linii napowietrznej oświetleniowej zlokalizowanej w miejscowości Kraszkowice, gmina Wierzchlas, działki nr 1481, 1042, 1482, 1499, 1494, 1495, 1497, 1478/1, 1478/4.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.5.) Wartość części: 19655,94 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
UZASADNIENIE PRAWNE: Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
UZASADNIENIE FAKTYCZNE: W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone 2 oferty dla każdej części postępowania. Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 6) oferta nr 1 podlega odrzuceniu gdyż nie została sporządzona w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez zamawiającego. Po odrzuceniu oferty, najkorzystniejszą ofertą została oferta nr 2 złożona przez firmę ROBERT IGNASIAK ul. Ogrodowa 89, 98-330 Pajęczno. Jej wartość dla części I wynosi 99.566,04 zł. Cena oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierza na sfinansowanie zadania przeznaczyć dla części I kwotę 87 000,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
W postępowaniu zostały odrzucone następujące oferty:
Oferta nr 1 złożona przez FIRMA USŁUGOWA MAGDALENA PATYK, ul. Wojska Polskiego 65, 98-300 Wieluń dla części I,II,III, IV i V.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 99566,04 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 99566,04 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
UZASADNIENIE PRAWNE: Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
UZASADNIENIE FAKTYCZNE: W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone 2 oferty dla każdej części postępowania. Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 6) oferta nr 1 podlega odrzuceniu gdyż nie została sporządzona w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez zamawiającego.
Po odrzuceniu oferty, najkorzystniejszą ofertą została oferta nr 2 złożona przez firmę ROBERT IGNASIAK ul. Ogrodowa 89, 98-330 Pajęczno. Jej wartość dla części II wynosi 103.278,18 zł. Cena oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierza na sfinansowanie zadania przeznaczyć dla części II kwotę 97 400,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
W postępowaniu zostały odrzucone następujące oferty:
Oferta nr 1 złożona przez FIRMA USŁUGOWA MAGDALENA PATYK, ul. Wojska Polskiego 65, 98-300 Wieluń dla części I,II,III, IV i V.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 103278,18 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 103278,18 PLN
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13215,12 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13215,12 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 13215,12 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ROBERT IGNASIAK
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 590738160
7.3.3) Ulica: ul. Ogrodowa 89
7.3.4) Miejscowość: Pajęczno
7.3.5) Kod pocztowy: 98-330
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 13215,12 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
UZASADNIENIE PRAWNE: Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
UZASADNIENIE FAKTYCZNE: W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone 2 oferty dla każdej części postępowania. Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 6) oferta nr 1 podlega odrzuceniu gdyż nie została sporządzona w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez zamawiającego. Po odrzuceniu oferty, najkorzystniejszą ofertą została oferta nr 2 złożona przez firmę ROBERT IGNASIAK ul. Ogrodowa 89, 98-330 Pajęczno. Jej wartość dla części IV wynosi 15.954,33 zł. Cena oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierza na sfinansowanie zadania przeznaczyć dla części IV kwotę 13 950,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwot na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
W postępowaniu zostały odrzucone następujące oferty:
Oferta nr 1 złożona przez FIRMA USŁUGOWA MAGDALENA PATYK, ul. Wojska Polskiego 65, 98-300 Wieluń dla części I,II,III, IV i V.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15954,33 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 15954,33 PLN
Część 5
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 5)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 23345,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 23345,40 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 23345,40 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 5)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ROBERT IGNASIAK
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 590738160
7.3.3) Ulica: ul. Ogrodowa 89
7.3.4) Miejscowość: Pajęczno
7.3.5) Kod pocztowy: 98-330
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 5)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 23345,40 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-10-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |