Dostawa i montaż paneli fotowoltaicznych wraz z wykonaniem projektu na terenie Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu.
OGRÓD ZOOLOGICZNY W OPOLU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00206743
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00206743/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2021-10-05 10:50
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-674300ad-1151-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7540340298
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00206743 z dnia 2021-10-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż paneli fotowoltaicznych wraz z wykonaniem projektu na terenie Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: OGRÓD ZOOLOGICZNY W OPOLU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 530575575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Spacerowa 10
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-094
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 77 4564267, 4542858
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zoo.opole.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zoo.opole.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umopole.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa i montaż paneli fotowoltaicznych wraz z wykonaniem projektu na terenie Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-674300ad-1151-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00206743
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001030/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wykonanie instalacji fotowoltaicznej oraz odprowadzenia wód deszczowych na terenie Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00175552/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DTG.3414-9/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie, dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej na terenie Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu ul. Torowa 9.
2. W ramach przedmiotu umowy należy w szczególności:
a) uzyskać warunki na zwiększenie mocy przyłączeniowej u operatora sieci (Tauron Dystrybucja S.A.) lub u Zamawiającego jeśli będzie w ich posiadaniu,
b) opracować dokumentację techniczno-prawną dla ww. inwestycji w zakresie branży konstrukcyjno-budowlanej oraz elektrycznej,
c) uzyskać wszystkie niezbędne uzgodnienia i pozwolenia jeżeli są wymagane przepisami,
d) wykonać instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą,
e) opracować dokumentację powykonawczą z ewentualną przebudową instalacji elektrycznej,
f) uruchomić system wraz z uzgodnieniem dokumentacji powykonawczej z Tauron Dystrybucja S.A.
3. W wyniku realizacji zadania wymagane jest osiągnięcie planowanego efektu ekologicznego polegającego na produkcji energii z OZE w ilości minimum 46 165 kWh/r.
4. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania dostawy montażu i uruchomienia zestawu instalacji fotowoltaicznych wraz z opracowaniem niezbędnej dokumentacji projektowej.
5. W ramach opracowania dokumentacji projektowej, przed przystąpieniem do realizacji zadania Wykonawca:
a) zapozna się z udostępnionym przez Zamawiającego tomem I programu funkcjonalno – użytkowego, który stanowi podstawę do wykonania dokumentacji projektowej
b) sporządzi niezbędne ekspertyzy stanu istniejącego instalacji elektrycznej i konstrukcji dachów, na których zostaną zamontowane panele dachowe.
6. Na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej realizowany będzie pełen zakres przedmiotu umowy.
7. Wykonawca przed przystąpieniem do montażu dostarczy Zamawiającemu dokumentację projektową
w ilości:
- 5 egzemplarzy dokumentacji projektowej w wersji papierowej
- 2 egzemplarze kosztorysu inwestorskiego w wersji papierowej
- 2 egzemplarze specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót
- 1 szt. nośnika pamięci typu pendrive z elektroniczną wersją dokumentacji (pdf, doc, dwg, kst)
Z przekazania dokumentacji zostanie sporządzony protokół zdawczo-odbiorczy.
8. Instalacja powinna zostać zaprojektowana w taki sposób, aby:
a) uwzględniała wytyczne programu funkcjonalno – użytkowego
b) uwzględniała zapisy ekspertyz stanu istniejącego
c) umożliwiała maksymalny uzysk mocy w skali roku oraz długotrwałą, bezpieczną i bezawaryjną pracę.
9. Wykonawca zgodnie z przepisami uzyska wszelkie wymagane uzgodnienia, pozwolenia lub zgłoszenia, m.in. dokona uzgodnień dokumentacji projektowej instalacji fotowoltaicznej z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz z upoważnienia Zamawiającego zawiadomi organy Państwowej Straży Pożarnej zgodnie z art. 56 ust. 1a Prawa Budowlanego po wykonaniu powyższej instalacji.
10. Wykonawca dostarczy, zamontuje i uruchomi całą instalację fotowoltaiczną wraz z niezbędnymi elementami i instalacjami na podstawie przedłożonej dokumentacji projektowej o której mowa ust. 5-9.
11. Wykonawca jest zobowiązany wykonać wszystkie inne prace dodatkowych i elementy instalacji, które nie zostały wyszczególnione w dokumentacji, lecz są niezbędne do poprawnego funkcjonowania i stabilnego działania instalacji oraz przeprowadzenia wymaganych prac konserwacyjnych, jak również dla uzyskania gwarancji sprawnego i bezawaryjnego działania.
12. Przedmiot umowy wykonany zostanie w całości z materiałów i za pomocą sprzętu dostarczonego przez Wykonawcę.
13. Zamawiający wymaga, aby dostarczony przedmiot zamówienia był fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad, pełnowartościowy i w pierwszym gatunku.
14. Wykonane prace montażowe nie mogą pogorszyć stanu technicznego obiektów budowlanych, na których będą montowane instalacje i urządzenia.
15. Wykonawca okaże na każde żądanie Zamawiającego w stosunku do wskazanych materiałów przeznaczonych do realizacji niniejszej umowy następujących dokumentów: certyfikatu, znaku bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub certyfikatu zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną, atestów jakości na wbudowane materiały i wyroby.
16. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia sporządzony zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli jest wymagany.
17. Do dnia podpisania umowy Wykonawca przedstawi polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej (deliktowej i kontraktowej) za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników i osób trzecich, powstałych w związku z prowadzonymi robotami. Okres ubezpieczenia obejmować musi cały okres realizacji umowy przedłużony o jeden miesiąc od daty odbioru końcowego inwestycji.
18. Wykonawca odpowiada za dostawę wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej i przyłączenie instalacji poprzez uprawnionego instalatora, który gwarantuje poprawną realizację zadania, montaż i prawidłowe funkcjonowanie instalacji przy spełnieniu jednocześnie bezpieczeństwa pracy instalacji i współpracy z siecią elektroenergetyczną dystrybutora energii.
19. Zabezpieczy na własny koszt i ryzyko na czas realizacji przedmiotu umowy teren na którym prowadzony będzie montaż.
20. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wszelkich norm dotyczących ochrony środowiska.
21. W związku z tym, że w obiektach, na których będą montowane panele fotowoltaiczne przebywają zwierzęta, Wykonawca na bieżąco będzie uzgadniał z Zamawiającym, kolejne etapy prowadzonych prac.
22. Przedmiot umowy zostanie wykonany ze szczególna starannością, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami, normami oraz zasadami wiedzy technicznej w sposób niezagrażający bezpieczeństwu ludzi i mienia.
23. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność cywilną za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących osób trzecich, a powstałych w związku z realizacją przedmiotu umowy.
24. W czasie wykonywania montażu Wykonawca będzie utrzymywał teren w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz będzie usuwał na bieżąco wszelkie odpady i śmieci.
25. Wykonawca zbierze i usunie odpady, które powstaną w trakcie wykonywania przedmiotu umowy w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami. Wykonawca poniesie koszty zbierania i usuwania odpadów.
26. Wykonawca skompletuje i przedstawi Zamawiającemu dokumenty pozwalających na ocenę prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, a w szczególności:
a) protokołów badań i sprawdzeń,
b) protokołów odbiorów technicznych,
c) instrukcji użytkowania,
d) pozytywnej opinii PSP zgodnie z art. 56 ust. 1 a Prawa budowlanego lub braku sprzeciwu.
e) protokołu z wymiany licznika na dwukierunkowy (podpisany przez zakład energetyczny)
27. Wykonawca przeszkoli pracowników Zamawiającego z obsługi, konserwacji i monitorowania działania instalacji.
28. Wykonawca jest zobowiązany do uczestniczenia w czynnościach odbioru oraz usunięcia stwierdzonych usterek lub wad.
29. Wykonawca zgłosi w formie pisemnej gotowość do odbioru końcowego.
30. Wykonawca dokona rozruchu technologicznego zainstalowanych zestawów instalacji fotowoltaicznych.
31. Wykonawca dokona zgłoszenia i odbioru wybudowanej instalacji do sieci dystrybucyjnej.
32. Wykonawca sporządzi niezbędną dokumentację i zwróci się w imieniu Zamawiającego do Zakładu Energetycznego w celu uzyskania wymiany licznika na dwukierunkowy.
33. Wykonawca przeprowadzi przez cały okres udzielonej gwarancji nieodpłatne przeglądy serwisowe, instalacji i urządzeń zgodnie z obowiązującymi przepisami i warunkami gwarancji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09330000-1 - Energia słoneczna
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
71314000-2 - Usługi energetyczne i podobne
71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 219900,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 262888,70 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 219900,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Energetyka Solarna Ensol Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 270213436
7.3.3) Ulica: Piaskowa 11
7.3.4) Miejscowość: Racibórz
7.3.5) Kod pocztowy: 47-400
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 219900,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
| 2021-10-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |