Budowa sanitariatu i remont części kładki na Grzędach
BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00208918
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00208918/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-05 13:17
- Lokalizacja
- Osowiec-Twierdza, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b04d5db7-f3c1-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5461390705
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty ciesielskiePrzygotowanie terenu pod budowęBetonowanieRoboty muroweRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneTynkowanieRoboty w zakresie stolarki budowlanejKładzenie i wykładanie podłógRoboty malarskie
Wykonawcy
2 przyznane
HANIMAT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRekowo Górne, PL · lot 0
694 827 PLNEMILIA CZYŻYŃSKAGrajewo, PL · lot 1
241 900,27 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00208918 z dnia 2021-10-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sanitariatu i remont części kładki na Grzędach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 200667985
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 8
1.5.2.) Miejscowość: Osowiec-Twierdza
1.5.3.) Kod pocztowy: 19-110
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@biebrza.org.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.biebrza.org.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Państwowa osoba prawna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa sanitariatu i remont części kładki na Grzędach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b04d5db7-f3c1-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00208918
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00011386/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remont części kładki na ścieżce na Grzędach
1.1.3 Rozbiórka i budowa sanitariatu na Grzędach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00134575/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.26.11.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 756004,36 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont części kładki turystycznej z dwiema mijankami o długości ok. 689 mb.Zakres prac budowlanych:
a) Rozbiórka części istniejącej kładki drewnianej o długości ok. 689,0 m i szerokości 1,25 m. z dwiema mijankami i pozostawienie 20% podkładów drewnianych poprzecznych oraz wywóz i utylizacja odpadów powstałych w wyniku prac rozbiórkowych,
b) Wykonanie w tym samym miejscu nowej kładki z dwiema mijankami o konstrukcji z tworzywa sztucznego powstałego w wyniku przerobu pochodzących z recyklingu odpadów polietylenowych o wymiarach ok.689m x 1,25m i dwóch mijanek o wymiarach 2,35m x 7,50m z balustradami i dwiema ławkami ze wzmocnieniem wewnętrznym o długości 2,0m i szerokości ok. 0,35m każda . Do wykonania budowli wykorzystać należy tworzywo uzyskane w wyniku przerobu, pochodzących w 100 % z recyklingu, odpadów. Zawartość przetworzonego polietylenu w ogólnej masie tworzywa musi wynosić
75-85 %. Pozostałe składniki to polipropylen 5-10%, barwniki, stabilizatory do 5% oraz śladowe ilości domieszek innych surowców.
- konstrukcja szkieletowa kładki z elementów z tworzywa sztucznego, oparta na legarach podłużnych i
poprzecznych w kolorze szarym o wymiarach zgodnie z dokumentacją projektową,
- pokład z desek pomostowych z tworzywa sztucznego 4,8x16,5x125 cm i 4,8x16,5x250 deska pełna
ryflowana/frezowana w kolorze brązowym, kładka i mijanka. Odstępy między układanymi deskami
pełnymi ryflowanymi pokładu kładki i mijanki wynoszą 1 cm.
Szczegółowy zakres robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia i wymagania jakie musi
spełniać przedmiot zamówienia zostały określone w dokumentacji technicznej stanowiącej Załącznik nr7 do SWZ oraz w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiącej Załącznik nr 7 do SWZ.
Przedmiot zamówienia należy wykonać z należytą starannością, zgodnie z dokumentacją techniczną, zasadami sztuki budowlanej oraz obowiązującymi normami i przepisami prawa:
a) Wszystkie materiały oraz urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia stosowane przez Wykonawcę muszą posiadać stosowne, wymagane przepisami prawa atesty, aprobaty techniczne, spełniać wymagane przepisami normy, posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu gospodarczego. Dostarczone materiały muszą pochodzić z legalnego źródła pozyskania. Wykonawca zobowiązany będzie na każde żądanie dostarczyć wymagane atesty i certyfikaty.
b) Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia wszystkich niezbędnych materiałów i urządzeń do wykonania robót.
c) Wykonawca zobligowany będzie do wykonania inwentaryzacji powykonawczej oraz w razie potrzeby do dokonania rozbiórek, wynikłych z własnej winy, usunięcia materiałów z tych rozbiórek oraz jeżeli jest to wymagane przepisami prawa dokonania ich utylizacji na własny koszt i ryzyko.
Równoważność materiałów i urządzeń:
1) W przypadku, gdy Zamawiający dokonał opisu przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to należy rozumieć, że dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych
2) Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów budowlanych, które są wymienione w dokumentacji projektowej i przedmiarze robót pod warunkiem, że materiały równoważne będą posiadały co najmniej takie same parametry techniczne jak materiały wymienione w w/w dokumentach.
3) Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że oferowane materiały i urządzenia spełniają wymagania Zamawiającego.
4) Wszelkie materiały i urządzenia (produkty) pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakim muszą one odpowiadać, aby spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzór jakościowy przedmiotu zamówienia.
5) Przez minimalne wymagania parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania dotyczące produktów określone w ogólnie dostępnych źródłach tj. katalogach, publikacjach, stronach internetowych producentów. Wprowadzenie przykładowych nazw producenta ma na celu jedynie doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta dostawcy lub wskazując konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty.
6) W przypadku gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów dotyczących zastosowania innych produktów, to uznaje się, że do kalkulacji ceny przyjęto produkty zaproponowane w dokumentacji projektowej. Przez parametry rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, wytrzymałość, bezpieczeństwo.
Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia na wykonane roboty budowlane gwarancji jakości na okres 24 miesięcy oraz rękojmi na okres co najmniej 36 miesięcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45422000-1 - Roboty ciesielskie
4.5.5.) Wartość części: 570820,31 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest rozbiórka starego i budowa nowego murowanego sanitariatu wraz z budową szamba na polu namiotowym Grzędy.Zakres prac budowlanych w szczególności obejmuje:
a) rozbiórkę istniejącego sanitariatu i utylizację materiałów nie nadających się do ponownego wykorzystania,
b) budowę nowego sanitariatu i szamba żelbetowego o pojemności 9,7 m3,
c) wykonanie instalacji zasilania elektrycznego z budynku gospodarczego do skrzynki elektrycznej planowanego sanitariatu- ok. 100 mb wraz z wszelkimi pozwoleniami i uzgodnieniami.
d) uprządkowanie terenu.
Uwaga: Na roboty budowlane związane z budową nowego sanitariatu oraz rozbiórką istniejącego sanitariatu na polu namiotowy uzyskano decyzję pozwolenia na budowę nr 277/2018 z dnia 28 września 2018 r.
Sanitariat umiejscowiony będzie na działce o nr 2603 obręb Wólka Piaseczna – ŁRW, Biebrzańskiego Parku Narodowego w miejscowości Grzędy, gmina Goniądz, powiat moniecki, województwo podlaskie.
Szczegółowy zakres robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia i wymagania jakie musi spełniać przedmiot zamówienia zostały określone w dokumentacji technicznej stanowiącej Załącznik nr 8 do SWZ oraz w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiącej Załącznik nr 8 do SWZ.
Przedmiot zamówienia należy wykonać z należytą starannością, zgodnie z dokumentacją techniczną, zasadami sztuki budowlanej oraz obowiązującymi normami i przepisami prawa:
a) Wszystkie materiały oraz urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia stosowane przez Wykonawcę muszą posiadać stosowne, wymagane przepisami prawa atesty, aprobaty techniczne, spełniać wymagane przepisami normy, posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu gospodarczego. Dostarczone materiały muszą pochodzić z legalnego źródła pozyskania. Wykonawca zobowiązany będzie na każde żądanie dostarczyć wymagane atesty i certyfikaty.
b) Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia wszystkich niezbędnych materiałów i urządzeń do wykonania robót.
c) Wykonawca zobligowany będzie do wykonania inwentaryzacji powykonawczej oraz w razie potrzeby do dokonania rozbiórek, wynikłych z własnej winy, usunięcia materiałów z tych rozbiórek oraz jeżeli jest to wymagane przepisami prawa dokonania ich utylizacji na własny koszt i ryzyko.
Równoważność materiałów i urządzeń:
1) W przypadku, gdy Zamawiający dokonał opisu przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to należy rozumieć, że dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych
2) Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów budowlanych, które są wymienione w dokumentacji projektowej i przedmiarze robót pod warunkiem, że materiały równoważne będą posiadały co najmniej takie same parametry techniczne jak materiały wymienione w w/w dokumentach.
3) Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że oferowane materiały i urządzenia spełniają wymagania Zamawiającego.
4) Wszelkie materiały i urządzenia (produkty) pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakim muszą one odpowiadać, aby spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzór jakościowy przedmiotu zamówienia.
5) Przez minimalne wymagania parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania dotyczące produktów określone w ogólnie dostępnych źródłach tj. katalogach, publikacjach, stronach internetowych producentów. Wprowadzenie przykładowych nazw producenta ma na celu jedynie doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta dostawcy lub wskazując konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty.
6) W przypadku gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów dotyczących zastosowania innych produktów, to uznaje się, że do kalkulacji ceny przyjęto produkty zaproponowane w dokumentacji projektowej. Przez parametry rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, wytrzymałość, bezpieczeństwo.
Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia na wykonane roboty budowlane gwarancji jakości na okres 24 miesięcy oraz rękojmi na okres co najmniej 36 miesięcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262300-4 - Betonowanie
45262520-2 - Roboty murowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45422000-1 - Roboty ciesielskie
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45442100-8 - Roboty malarskie
4.5.5.) Wartość części: 185184,05 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 694827,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 792507,09 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 694827,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Hanimat Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5881977506
7.3.3) Ulica: ul. Nowa 3
7.3.4) Miejscowość: Rekowo Górne
7.3.5) Kod pocztowy: 84-123
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 694827,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 88 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 241900,27 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 241900,27 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 241900,27 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EMIX Emilia Czyżyńska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP:7191540603
7.3.3) Ulica: ul. J. Kochanowskiego 15
7.3.4) Miejscowość: Grajewo
7.3.5) Kod pocztowy: 19-200
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 241900,27 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 75 dni
| 2021-10-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |