Wykonanie elementów małej architektury wraz z budową boisk w Dziekanowie Leśnym ul. Rodziewiczówny w ramach zad. „Budowa i modernizacja placów zabaw oraz punktów rekreacyjno-sportowych”–zad. 2015/20.
Gmina Łomianki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00210459
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00210459/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-05 14:19
- Lokalizacja
- Łomianki, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-52da8af6-0fc9-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 1181768394
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00210459 z dnia 2021-10-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie elementów małej architektury wraz z budową boisk w Dziekanowie Leśnym ul. Rodziewiczówny w ramach zad. „Budowa i modernizacja placów zabaw oraz punktów rekreacyjno-sportowych”–zad. 2015/20.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łomianki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 1181768394
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Warszawska 115
1.5.2.) Miejscowość: Łomianki
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-092
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.7.) Numer telefonu: 22 888 98 05
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@poczta.lomianki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.lomianki.pl/bip/zamowienia-publiczne/lista-postepowan-2021
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.lomianki.pl/bip/zamowieniapubliczne/lista-postepowan-20211.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie elementów małej architektury wraz z budową boisk w Dziekanowie Leśnym ul. Rodziewiczówny w ramach zad. „Budowa i modernizacja placów zabaw oraz punktów rekreacyjno-sportowych”–zad. 2015/20.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-52da8af6-0fc9-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00210459
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000996/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.24 Budowa i modernizacja placów zabaw oraz punktów rekreacyjno-sportowych" - zad. 2015/20
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00172793/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.27.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie elementów małej architektury wraz z budową boisk w istniejącym zespole rekreacyjno - sportowym na działce ew. nr 143/3 obręb 0004 w Dziekanowie Leśnym przy ul. Rodziewiczówny w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa i modernizacja placów zabaw oraz punktów rekreacyjno-sportowych” – zad. 2015/20.
2. Szczegółowy sposób wykonania oraz zakres i rodzaj poszczególnych robót obejmujących przedmiot zamówienia został określony w „Projekcie budowlanym” oraz „Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót”.
3. Przedmiar robót należy traktować jako dokument dodatkowy, nie służący do obliczania ceny oferty.
4. Roboty powinny być wykonane w zakresie:
1) roboty przygotowawcze – uprzątnięcie terenu, ogrodzenie i zabezpieczenie
przed dostępem osób niepowołanych,
2) demontaż i utylizacja słupków do gry w siatkówkę,
3) demontaż i ponowny montaż istniejących piłkochwytów,
4) wykonanie oświetlenia solarnego,
5) wykonanie prac związanych z wytyczeniem lokalizacji urządzeń oraz nawierzchni,
6) usunięcie górnej warstwy ziemi urodzajnej z terenu wraz z wywozem urobku
poza teren robót,
7) wykonanie fundamentów kotwiących, umożliwiających montaż urządzenia kalistenicznego, kosza do gry w koszykówkę, piłkochwytów, ławek, tablicy regulaminowej,
8) wykonanie warstw konstrukcyjnych boisk,
9) wykonanie nawierzchni piaskowej boiska do badmintona/ piłki plażowej
wraz z obrzeżem betonowym z nakładką elastyczną,
10) wykonanie nawierzchni panelowo-elastycznej z PP wraz z montażem obrzeży betonowych z nakładką elastyczną,
11) wykonanie nawierzchni z mat przerostowych z montażem obrzeży betonowych
z nakładką elastyczną,
12) wykonanie murowanych ścianek osłonowych służących wykonaniu prac graffiti,
13) montaż ławek wg wytycznych producenta,
14) montaż tablicy regulaminowej,
15) montaż wyposażenia boisk,
16) malowanie linii na nawierzchni boiska do kosza,
17) uprzątnięcie terenu.
5. Wymagania w stosunku do Wykonawcy:
1) Wykonawca, z którym będzie zawarta umowa, zobowiązany jest przedłożyć kosztorysy ofertowe które będą miały zastosowanie na etapie wykonania przedmiotu umowy w sytuacji przerwania realizacji zamówienia i wystąpienia okoliczności polegających np. na wypłaceniu wynagrodzenia z tytułu wykonania części przedmiotu zamówienia lub okoliczności wynagrodzenia za ewentualne zabezpieczenie przerwanych robót.
2) Należy zapewnić obsługę geodezyjną wraz z wykonaniem inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
3) Wykonawca, z którym będzie zawarta umowa, zobowiązany jest przedłożyć kosztorysy ofertowe które będą miały zastosowanie na etapie wykonania przedmiotu umowy w sytuacji przerwania realizacji zamówienia i wystąpienia okoliczności polegających np. na wypłaceniu wynagrodzenia z tytułu wykonania części przedmiotu zamówienia lub okoliczności wynagrodzenia za ewentualne zabezpieczenie przerwanych robót.
4) Roboty muszą być prowadzone zgodnie z „warunkami technicznymi przygotowania
i odbioru robót budowlano-montażowych”. Zastosowane materiały muszą posiadać atest i być dopuszczone do obrotu i stosowania w budownictwie. Wszystkie roboty budowlane należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami (w szczególności ustawy prawo budowlane, przepisami bhp. i p.poż oraz branżowymi), jak również zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, a także z należytą starannością, zachowaniem właściwej organizacji pracy i zapewnieniem dobrej jakości.
5) Zamawiający dopuszcza zmianę wymiarów poziomych i pionowych wynikających
z niedokładności budowlanej, wymianę urządzeń na identyczne pod względem technicznym i wizualnym po konsultacji z projektantem. Warunkiem dopuszczenia tych zmian jest jednoczesne spełnienie wszystkich zapisów prawa budowlanego
oraz innych szczególnych przepisów prawa dotyczących inwestycji. Mając powyższe na uwadze Wykonawca wykaże, że zastosowane materiały posiadają parametry takie same lub lepsze niż określone w przedmiarach, poprzez podanie w ofercie wykazu zastosowanych produktów równoważnych z podaniem ich nazwy i dokładnym opisem parametrów oraz załączy kopie atestów, certyfikatów, aprobat technicznych lub deklaracji zgodności, jakie dany produkt posiada, zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie w szczególności:
a) ustawą z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2016. poz. 1570 tj. z dnia 28.09.2016 r.
b) rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 17.11.2016 r.
w sprawie aprobat technicznych oraz jednostek organizacyjnych upoważnionych do ich wydawania (Dz.U. z 2016 r., poz. 1968 z późn. zm.);
c) rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 17.11.2016 r.
w sprawie sposobów deklarowania zgodności wyrobów budowlanych
oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym (Dz. U. z 2016 r., poz. 1966).
6. Wykonawca robót ponosi odpowiedzialność za jakość wykonywanych robót
oraz zastosowanych materiałów.
7. Uczestniczenie w wyznaczonych przez Zamawiającego spotkaniach w celu omówienia spraw związanych z realizacją przedmiotu umowy.
8. Przedkładanie Zamawiającemu na bieżąco kserokopii wszelkich wystąpień, wniosków wraz załącznikami oraz uzgodnień, opinii i decyzji wraz z załącznikami.
9. Wykonanie zadania z dołożeniem należytej staranności.
10. Wywóz odpadów budowlanych i składowanie ich na zorganizowanym wysypisku odbywa się na koszt Wykonawcy.
11. Zapewnienie na własny koszt materiałów, sprzętu, narzędzi, transportu i dostaw niezbędnych do wykonania robót objętych umową, zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową. Wbudowane materiały muszą odpowiadać normom
oraz posiadać stosowne atesty.
12. Wszystkie nowo wbudowane urządzenia mają nawiązywać kolorystycznie
do istniejących urządzeń na terenie działki.
13. Niezwłoczne sygnalizowanie Zamawiającemu zaistnienie istotnych problemów, których Wykonawca, mimo dołożenia należytej staranności nie będzie w stanie rozwiązać
we własnym zakresie. Zamawiający zastrzega jednak, że nie będzie wykonywał
za Wykonawcę działań, do których Wykonawca zobowiązał się na podstawie zawartej umowy.
14. Zapewnienie stałego i wykwalifikowanego personelu, w tym kierownika budowy spełniającego wymagania SIWZ. Powierzenie funkcji kierownika budowy osobie,
która posiada odpowiednie uprawnienia budowlane oraz posiada aktualne zaświadczenie o przynależności do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa,
15. Uzyskanie pisemnej zgody Zamawiającego na zmianę kierownika budowy
po wykazaniu, że kierownik budowy spełnia wymagania określone w SWZ. Brak sprzeciwu Zamawiającego w ciągu 3 dni od przedstawienia przez Wykonawcę wniosku o zmianę kierownika budowy zgodnie z wymaganiami SWZ, uważa się za wyrażenie zgody,
16. Przekazanie Zamawiającemu oświadczenia kierownika budowy o podjęciu obowiązków.
17. Uzgodnienie z Zamawiającym lokalizacji zaplecza budowy.
18. Protokolarne przejęcie terenu, na którym będą wykonywane roboty.
19. Urządzenie terenu budowy i zaplecza budowy wraz z jego zasilaniem w energię elektryczną i doprowadzeniem wody (na własny koszt). Koszty zużycia energii elektrycznej i wody ponosi Wykonawca.
20. Oznakowanie terenu budowy w widocznym miejscu tablicą informacyjną
oraz ogłoszeniem zawierającym dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia oraz wykonania i utrzymania w należytej sprawności oznakowania i zabezpieczenia terenu budowy przed dostępem osób trzecich.
21. Zapewnienie możliwości przejazdu (służby komunalne, służby ratownicze) oraz dojazdu i dojścia do wszystkich obiektów zlokalizowanych w rejonie budowy.
22. Ochrona mienia, zabezpieczenia przeciwpożarowego, przestrzeganie przepisów BHP, utrzymanie ogólnego porządku na terenie budowy.
23. Przestrzeganie w czasie prowadzenia robót wszelkich przepisów dotyczących ochrony środowiska naturalnego.
24. Prowadzenie dziennika budowy, księgi obmiaru robót.
25. Opracowanie harmonogramu finansowo – rzeczowego robót oraz przekazanie Zamawiającemu ww. harmonogramu w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy.
26. Naprawienie wszelkich szkód powstałych z winy Wykonawcy w trakcie realizacji robót oraz doprowadzenia terenu budowy do stanu pierwotnego po zakończeniu robót.
27. Uporządkowanie terenu budowy oraz zaplecza budowy po zakończeniu robót
i przekazanie go protokołem zdawczo-odbiorczym Zamawiającemu w dacie odbioru końcowego robót.
28. Zawiadomienie Zamawiającego z 3-dniowym wyprzedzeniem o terminie robót ulegających zakryciu. Jeżeli Wykonawca nie poinformuje o tych faktach Zamawiającego, zobowiązany będzie na jego żądanie odkryć roboty, a następnie przywrócić do stanu poprzedniego na swój koszt.
29. Zabezpieczenia miejsca znalezienia niewypałów, niewybuchów i amunicji przed dostępem osób nieuprawnionych i powiadomienie odpowiednich służb i przedstawiciela Zamawiającego. Wykonawca nie ponosi kosztów związanych z wydobywaniem, transportowaniem i unieszkodliwianiem niewypałów, niewybuchów i amunicji,
30. Wykonywanie badań zagęszczenia gruntów w miejscach wykonania wykopów
oraz dołączenie wyników badań do dokumentacji powykonawczej,
31. Przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej budowy najpóźniej w dniu odbioru końcowego, w skład której powinny wejść następujące dokumenty:
1) inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza
2) protokoły odbiorów technicznych, atesty, certyfikaty, gwarancje i świadectwa pochodzenia wbudowanych materiałów i urządzeń,
3) dokumentacja powykonawcza obiektu wraz z naniesionymi zmianami dokonanymi w trakcie budowy, potwierdzonymi przez kierownika budowy, przedstawiciela Zamawiającego i projektanta,
4) dziennik budowy,
5) oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania obiektu z projektem, obowiązującymi przepisami i polskimi normami,
6) oświadczenie kierownika budowy o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także drogi, ulicy lub sąsiedniej nieruchomości w przypadku korzystania z nich,
7) protokoły badań i sprawozdań.
Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta złożona przez Wykonawcę SPEEDInvest Sp. z o.o. ul. Parkowa 12, 05-200 Wołomin podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust.1 pkt 14).| 2021-10-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |