Budowa oświetlenia parkowego terenu Fortu V Włochy – etap I

DZIELNICA WŁOCHY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00223536
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00223536/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-07 13:29
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b4618730-fa9a-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty w zakresie instalacji elektrycznych

Wykonawcy

1 przyznane

JERZY WUTTKELegionowo, PL · lot 0
140 032,02 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00223536 z dnia 2021-10-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia parkowego terenu Fortu V Włochy – etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: DZIELNICA WŁOCHY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525966300179

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Krakowska 257

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-133

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 224434200

1.5.8.) Numer faksu: 224434203

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wlochy.wzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://wlochy.um.warszawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.um.warszawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa oświetlenia parkowego terenu Fortu V Włochy – etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b4618730-fa9a-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00223536

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001123/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.26 Budowa oświetlenia parkowego terenu Fortu V Włochy etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00148721/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TPBN 19/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 120919,25 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie oświetlenia parkowego terenu Fortu V Włochy -etap I.
3) Obiekt: zabytkowy XIX w. Fort V Włochy położony pomiędzy: ulicami Na Krańcu, Dojazdową i Ryżową na dz. ew. nr 97 z obrębu 2-08-31 w Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy.
4) Zakres robót i specyfikacje ich wykonania – teren przeznaczony do objęcia robotami zawiera się w obszarze oznaczonym w części graficznej opracowania pn.: Odrębne zadanie - projekt budowy oświetlenia w ramach zadania inwestycyjnego pn. Budowa małej architektury w miejscu publicznym, budowli ziemnych wraz z towarzyszącą infrastrukturą oraz rozbiórka fundamentów w ramach realizacji zadania pn. Wykonanie terenu zieleni o symbolice historycznej na terenie Fortu V Włochy wykonany przez AG-Complex Sp. z o. o. siedzibą w Warszawie przy ul. Płytowej 14.
5) Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie prac ziemnych w zakresie budowy oświetlenia parkowego. Powyższe prace polegać mają na: pracach geodezyjnych, przygotowawczych i towarzyszących, wykonaniu wykopów, ułożeniu rur osłonowych, montażu uziomów, wykonaniu zasypu piaskowego i zasypaniu wykopów z instalacją.
6) Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do przeprowadzenia obligatoryjnej wizji w terenie, przed złożeniem oferty, ze względu na specyfikę robót na terenie obiektu, którym jest zabytek budownictwa fortecznego z XIX w. wpisany do rejestru zabytków pod nr A-923. Wizja w terenie pozwoli także Wykonawcy na ustalenie aktualnego stanu zaawansowania prac wykonywanych przez przedsiębiorstwo AG-Complex sp. z o. o. i określeniu ewentualnych kolizji z robotami elektrycznymi.
7) Zamawiający informuje Wykonawcę, że na terenie objętym zamówieniem trwają prace budowlane prowadzone przez przedsiębiorstwo AG-Complex sp. z o. o. objęte tym samym pozwoleniem na budowę, zgodnie z którym będzie realizowany przedmiot niniejszego zamówienia. W związku z tym Kierownik robót powołany przez Wykonawcę będzie podlegał Kierownikowi budowy wyznaczonemu przez Ag-Complex sp. z o. o. Wykonawca jest zobowiązany do ścisłej współpracy z przedsiębiorstwem AG-Complex sp. z o. o. podczas realizacji zamówienia. Wykonawca jest zobowiązany do wspólnego koordynowania robót z przedsiębiorstwem Ag-Complex sp. z o. o. Wykonawca odpowiada za wszelkie szkody uczynione przedsiębiorstwu Ag-Complex sp. z o. o. podczas realizacji zamówienia i jest zobowiązany do ich niezwłocznego usunięcia. Przedsiębiorstwo AG-Complex Sp. z o. o. może żądać od Wykonawcy zadośćuczynienia za szkody na zasadach ogólnych.
8) W przypadku, gdy w dokumentach stanowiących Opis przedmiotu zamówienia użyto znaku towarowego Zamawiający informuje, iż w każdym takim przypadku dopuszcza się rozwiązania równoważne, a znak towarowy został zastosowany w celach informacyjnych.
2. Wymagania związane z realizacją zamówienia dotyczące zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy (art. 95 Prawa zamówień publicznych)

1) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę do realizacji zamówienia, osób na podstawie stosunku pracy.
2) Wykonawca zobowiązuje się do zatrudnienia, na umowę o pracę, wszystkich osób, które wykonują czynności w zakresie realizacji przedmiotu Umowy polegające na: pracach przygotowawczych i pomiarowych, wykopaniu rowów pod instalacje, ułożeniu rur osłonowych, wykonaniu warstwy piasku, montażu uziomów i zasypaniu rowów, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy.
3) W przypadku gdy Wykonawca zamierza angażować podwykonawców to zobowiązuje podwykonawcę do zatrudnienia, na umowę o pracę, wszystkich osób, które w trakcie realizacji przedmiotu Umowy wykonują czynności wskazane w § 4 ust. 1 pkt 1 Umowy na zasadach określonych w § 3 ust. 3 Umowy
16. Informacje dotyczące przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp
1) Zamawiający informuje, że wymaga złożenia Oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej. Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18) ustawy Pzp Oferta złożona bez odbycia wizji lokalnej zostanie odrzucona.

Ciąg dalszy zmian postanowień zawartej umowy w z ograniczoną liczbą znaków w sekcji VII pkt. 7.4.) ogłoszenia:
6. Zamawiający dopuszcza następujące zmiany do postanowień Umowy niepowodujące zmiany czasu jej realizacji:
1) Kierownika robót wskazanego w ofercie (np. śmierć, rozwiązanie stosunku pracy i inne). Nowy Kierownik robót musi spełniać wymagania określone dla Kierownika robót wymaganego przez Zamawiającego w SWZ (warunek dot. osób - kwalifikacje zawodowe i techniczne)
2) rzeczowego zakresu robót przewidzianych dla podwykonawcy wskazanego w formularzu oferty;
3) podwykonawcy wskazanego w ofercie. Wykonawca zawiadamia Zamawiającego o wszelkich zmianach danych, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazuje informacje na temat nowych podwykonawców, którym zamierza powierzyć realizację robót.
a) Zamawiający dopuszcza zmianę albo rezygnację z podwykonawcy. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu. Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Wykonawca na żądanie Zamawiającego przedstawi oświadczenia potwierdzające brak podstaw do wykluczenia wobec tego podwykonawcy (analogicznie jak wobec podmiotu na zasoby, którego powoływał się przy spełnieniu warunku udziału w postępowaniu), a jeżeli Zamawiający stwierdzi, że wobec danego podwykonawcy zachodzą podstawy wykluczenia. Wykonawca zobowiązany jest zastąpić tego podwykonawcę innym.
7. W przypadku gdy nowy wykonawca ma zastąpić dotychczasowego Wykonawcę:
1) w wyniku sukcesji, wstępując w prawa i obowiązki Wykonawcy, w następstwie przejęcia, połączenia, podziału, przekształcenia, upadłości, restrukturyzacji, dziedziczenia lub nabycia dotychczasowego Wykonawcy lub jego przedsiębiorstwa, o ile nowy wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, nie zachodzą wobec niego podstawy wykluczenia oraz nie pociąga to za sobą innych istotnych zmian Umowy, a także nie ma na celu uniknięcia stosowania przepisów ustawy, lub
2) w wyniku przejęcia przez Zamawiającego zobowiązań Wykonawcy względem jego podwykonawców, w przypadku, o którym mowa w art. 465 ust. 1 ustawy Pzp;
8. Zmiany Umowy wymagają formy pisemnej w postaci aneksu podpisanego przez Strony pod rygorem nieważności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 140032,02 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 233993,66 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 140032,02 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Instalacji Elektrycznych LUMEN Jerzy Wuttke

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP -5360010291

7.3.3) Ulica: Chrobrego 7

7.3.4) Miejscowość: Legionowo

7.3.5) Kod pocztowy: 05-120

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-10-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 140032,02 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2021-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-10-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane