Przebudowa budynku po gimnazjum w Laskowicach na przedszkole wielooddziałowe.
Gmina Jeżewo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00223793
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00223793/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-07 13:51
- Lokalizacja
- Jeżewo, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b1207635-0a3d-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5591130658
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00223793 z dnia 2021-10-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa budynku po gimnazjum w Laskowicach na przedszkole wielooddziałowe.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jeżewo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351015
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Świecka 12
1.5.2.) Miejscowość: Jeżewo
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-131
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.7.) Numer telefonu: 52 33 180 25
1.5.8.) Numer faksu: 52 522 81 49
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@jezewo.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.jezewo.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa budynku po gimnazjum w Laskowicach na przedszkole wielooddziałowe.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1207635-0a3d-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00223793
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001327/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa budynku po gimnazjum w Laskowicach na przedszkole wieloodziałowe
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00165117/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RRiB.271.6.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku szkoły (teren działek inwestycji znajduje się w Laskowicach na działce nr 1/22 obręb Laskowice, przy ulicy Mickiewicza 3, 86-130 Laskowice, gmina Jeżewo). Budynek zostanie przebudowany na przedszkole 6-cio oddziałowe, żłobek i gminny ośrodek kultury (GOK) z zapleczem kuchennym i socjalno-biurowym wraz z infrastrukturą towarzyszącą, na którą składają się:
wewnętrzne drogi dojazdowe, miejsca postojowe, chodniki i place utwardzone, tereny zielone;
instalacja oświetlenia terenu zewnętrznego;
pompa ciepła woda-powietrze;
instalacja fotowoltaiczna.
Budynek po przebudowie będzie pełnił rolę przedszkola i żłobka publicznego oraz Gminnego Ośrodka Kultury. Każda z wymienionych placówek stanowi odrębną część funkcjonalno-przestrzenną. Przedszkole 6-cio oddziałowe wraz z zapleczem kuchennym mieścić się będzie w budynku istniejącym, żłobek i GOK w części dobudowanej. Obydwie części połączone są łącznikiem. Wejście do części przedszkola jest od strony północnej, do żłobka i GOK wspólne wejście znajduje się od strony zachodniej.
Dane obiektu:
Przeznaczenie:
Przedszkole/żłobek/GOK.
Wysokość / liczba kondygnacji / powierzchnia:
Budynek z 2 kondygnacjami, w tym 1 nadziemna i 1 podziemna.
Budynek z wysokością 4,8m, budynek niski.
Powierzchnia zabudowy: 1656 m2
Powierzchnia wewnętrzna: 1680 m2
Budynek został podzielony na strefy funkcjonalno-przestrzenne:
PRZEDSZKOLE:
STREFA DZIENNEGO POBYTU
Sale przedszkolne
Biura
Pokój nauczycielski
Pomieszczenie logopedy
KOMUNIKACJA
Wiatrołap
Hol wejściowy
Korytarze
Szatnia
STREFA SANITARNA
Sanitariaty dla dzieci
Sanitariaty dla personelu
Pokój socjalny z toaletą
POMIESZCZENIA DODATOWE
Pomieszczenie gospodarcze
Archiwum
ZŁOBEK/GOK:
STREFA DZIENNEGO POBYTU
Sale żłobka
Biblioteka
Pokoje warsztatowe GOK
KOMUNIKACJA
Wiatrołap
Hol wejściowy
Korytarze
STREFA SANITARNA
Sanitariaty dla dzieci
Sanitariaty dla personelu
Pokój socjalny z toaletą
POMIESZCZENIA DODATKOWE
Pomieszczenie gospodarcze
Archiwum
Wózkarnia
ZAPLECZE KUCHENNE
STREFA DZIENNEGO POBYTU
Kuchnia
Zmywalnie
Pomieszczenie podawcze
KOMUNIKACJA
Przedsionek
Korytarze
STREFA SANITARNA
Pokój socjalny z toaletą
POMIESZCZENIA DODATKOWE
Zaplecze magazynowe
ZAKRES ZMIAN:
Budynek istniejący:
wyburzenia ścian i pionów kominowych
wykonanie nowych ścian (nowy podział funkcjonalno-przestrzenny budynku)
izolacja fundamentów
termomodernizacja oraz wykonanie elewacji z płyt włókno-cementowych
wymiana posadzki wraz z ociepleniem i ogrzewaniem podłogowym
wymiana stolarki okiennej i drzwiowej
prace wykończeniowe
Dobudowa nowego skrzydła i strefy wejściowej:
rozbudowa budynku o łącznik i skrzydło od strony zachodniej - połączenie z istniejącym budynkiem
rozbudowa części wejściowej do starej części budynku
montaż paneli fotowoltaicznych
montaż centrali wentylacyjnej
Instalacje wewnętrzne:
wykonanie instalacji pompy ciepła powietrze-woda
wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji
wymiana instalacji wod-kan
wymiana instalacji elektrycznej
Teren:
zmiana podłączeń wod-kan do budynku
oświetlenie zewnętrzne
wykonanie chodników i placów
wykonanie podjazdu i parkingu
montaż placu zabaw dla dzieci
montaż wiaty grillowej
nasadzenia zieleni
Dostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych. Budynek w swoich częściach ogólnodostępnych jest całkowicie dostępny dla osób niepełnosprawnych, użytkowników wózków inwalidzkich i innych korzystających ze środków pomocniczych.
Pełna dostępność obiektu jest zapewniona poprzez:
wjazd wózków inwalidzkich prowadzący z poziomu terenu na poziom wejścia do budynku,
pomieszczenia wc z wyposażeniem dla niepełnosprawnych
wyposażenie i aranżacja pokoi przeznaczona specjalnie dla osób poruszających się na wózkach
drzwi wewnętrzne o szerokości w świetle 90 cm
wszystkie wejścia, przejścia w obrębie poruszania się osób niepełnosprawnych zaprojektowane jako bezprogowe
oznakowanie wewnętrzne pomieszczeń i stref z uwzględnieniem osób niedowidzących
ukształtowanie terenu wokół budynku dostosowane do poruszana osób na wózkach.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
37500000-3 - Gry i zabawki, wyposażenie parków zabaw
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45262300-4 - Betonowanie
45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane
45262650-2 - Roboty w zakresie okładania
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45313100-5 - Instalowanie wind
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45350000-5 - Instalacje mechaniczne
45351000-2 - Mechaniczne instalacje inżynieryjne
45410000-4 - Tynkowanie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45442100-8 - Roboty malarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający zgodnie z art. 255 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na realizację zadania pn.: „Przebudowa budynku po gimnazjum w Laskowicach na przedszkole wielooddziałowe” prowadzonego w trybie podstawowym bez negocjacji o wartości zamówienia nie przekraczającej próg unijny, ponieważ cena ofert złożonych na powyższe postępowanie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10691622,78 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 18425400,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2021-10-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |