Przebudowa wiaduktu w ciągu drogi gminnej ul. Westerplatte
GMINA ŻARY O STATUSIE MIEJSKIM
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00211128
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00211128/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-05 14:55
- Lokalizacja
- Żary, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cc70d99a-ef97-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9282077626
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00211128 z dnia 2021-10-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa wiaduktu w ciągu drogi gminnej ul. Westerplatte
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻARY O STATUSIE MIEJSKIM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770540
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Rynek 1-5
1.5.2.) Miejscowość: Żary
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-200
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 68/470-82-81
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.lemanska@um.zary.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.zary.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.zary.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa wiaduktu w ciągu drogi gminnej ul. Westerplatte2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cc70d99a-ef97-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00211128
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003230/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Westerplatte w Żarach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00131107/04
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.1.11.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa wiaduktu nad bocznicą kolejową w ciągu ul. Westerplatte w Żarach.
2. Zakres rzeczowy przedmiotu umowy określają:
1) dokumentacja projektowa inwestycji pn. „Przebudowa wiaduktu nad bocznicą kolejową w ciągu ul. Westerplatte w Żarach”, opracowana przez TMG Tomasz Grześkowiak ul. Geodetów 43/7 65-339 Zielona Góra, na którą składają się następujące opracowania:
a) projekt budowlany w zakresie branży: mostowej, elektrycznej i telekomunikacyjnej,
b) projekt wykonawczy w zakresie branży: mostowej, elektrycznej i telekomunikacyjnej,
UWAGA !
Z dokumentacji projektowej wykreśla się zapis zawarty w projekcie budowlanym i wykonawczym branży mostowej - pkt.7. Uwagi dotyczące technologii wykonania obiektu, o treści: „Przedstawioną technologię należy traktować jako przykładową. Wykonawca może zastosować inną technologię wykonania obiektu.” Zamawiający informuje, że zmiana technologii wykonania obiektu może zostać wprowadzona jedynie na zasadach opisanych w § 1 ust.10 umowy (rozdział 5 SWZ).
2) przedmiar robót dla robót branży: mostowej i drogowej, elektrycznej i telekomunikacyjnej opracowany przez PROGAMP Paweł Ratuś, ul. Przylep – Gronowa 3, 66 – 015 Zielona Góra, z wyłączeniem prac, o których mowa w poz. 44 – 47 przedmiaru br. mostowej oraz uzyskania decyzji na wycinkę istniejących drzew i krzewów, o której mowa w poz. 42 przedmiaru br. mostowej.
Zamawiający we własnym zakresie wykona inwentaryzację istniejących nasadzeń przewidzianych do usunięcia na podstawie zakresu rozbiórek wskazanych przez jednostkę projektową, uzyska stosowną decyzję na usunięcie istniejących nasadzeń, wykona wycinkę i wywiezie pozyskany materiał z terenu budowy przed terminem przekazania placu budowy wykonawcy robót.
3) Szczegółowe Specyfikacje Techniczne dla robót dla branży: mostowej i drogowej, elektrycznej i telekomunikacyjnej, opracowane przez TMG Tomasz Grześkowiak ul. Geodetów 43/7 65-339 Zielona Góra,
Wszystkie wymienione powyżej opracowania i dokumenty należy rozpatrywać łącznie. W razie stwierdzenia jakiejkolwiek rozbieżności ostateczną decyzję należy podjąć w porozumieniu z właściwym Inspektorem Nadzoru i Zamawiającym.
Załączone przedmiary robót służą jedynie celom informacyjnym/poglądowym – stanowią dokumenty pomocnicze przy ustalaniu wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawcy za realizację przedmiotu umowy.
Wszelkie nazwy własne materiałów i urządzeń użyte w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót lub specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót są podane przykładowo. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne lecz o parametrach technicznych i jakościowych takich samych lub lepszych, a zastosowanie ich w żaden sposób negatywnie nie wpłynie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji określono w projekcie umowy, stanowiącym Rozdział 5 specyfikacji warunków zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych
45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3660297,96 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4575600,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3660297,96 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zielonogórskie Przedsiębiorstwo Budowy Mostów MOSTY Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 080099000
7.3.3) Ulica: ul. Lotników 3
7.3.4) Miejscowość: Zielona Góra
7.3.5) Kod pocztowy: 65-714
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-10-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3660297,96 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 260 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-10-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |