„Przebudowa ul. Sienkiewicza oraz ul. 11 Listopada i ul Generała Sikorskiego w Zwoleniu na zasadzie zaprojektuj i wybuduj”

GMINA ZWOLEŃ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00225154
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00225154/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-08 08:13
Lokalizacja
Zwoleń, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7a663bce-106e-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
8111764762
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszychRoboty drogoweInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00225154 z dnia 2021-10-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa ul. Sienkiewicza oraz ul. 11 Listopada i ul Generała Sikorskiego w Zwoleniu na zasadzie zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZWOLEŃ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223439

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: PLAC KOCHANOWSKIEGO 1

1.5.2.) Miejscowość: Zwoleń

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-700

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 48 676-22-10 wew. 110

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zwolen.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zwolen.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://przetargi.zwolen.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa ul. Sienkiewicza oraz ul. 11 Listopada i ul Generała Sikorskiego w Zwoleniu na zasadzie zaprojektuj i wybuduj”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a663bce-106e-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00225154

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001509/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 2 przejściach dla pieszych na ul. 11 Listopada i ul. Generała Sikorskiego w Zwoleniu

1.1.9 Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściu dla pieszych na ul. Słowackiego w Zwoleniu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00175758/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: UDiZM.271.8.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 201626,02 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I – Przebudowa ul. Sienkiewicza w Zwoleniu (droga gminna – własność Zamawiającego) polega na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych dla potrzeb poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściu dla pieszych w ul. Sienkiewicza w Zwoleniu.

Zaprojektowane a później wykonane roboty budowlane powinny spełniać min. poniższe wymagania:
a) zastosowanie lamp solarnych LED o mocy min. 30W, panel min. 270W, zastosowanie akumulatorów żelowych bezobsługowych min 120Ah ,wraz ze sterowaniem czasem pracy i mocy lampy, z czujnikiem zmierzchu, słupa oświetleniowego ocynkowanego o odpowiedniej wysokości na fundamencie żelbetowym;
b) zastosowanie znaków informacyjnych radarowych z wyświetlaczem prędkości o min. 10 prekonfigurowanych parametrach pracy, przekraczanie prędkości i opis zdarzenia musi się wyświetlać na czerwono i informować kierowców, natomiast prędkość w kolorze zielonym wraz z oprogramowaniem, zasilanie solarne;
c) punktowe podświetlenie przejścia dla pieszych elementami fotowoltaicznymi w osłonie żeliwnej (pługoodporne) o intensywnym pulsowaniu min. po 3 z każdej strony przejścia;
d) znakowanie poziome przejść dla pieszych i terenu dojazdu do przejścia farbami chemoutwardzalnymi w kolorze biało- czerwonym,
e) przesunięcia studni kanalizacji deszczowej w obrębie 100m od przejścia dla pieszych,
f) zastosowanie płyt chodnikowych ostrzegawczych ,
g) zastosowanie znaków przejść dla pieszych D-6 na tablicach fluorestencyjnych w kolorze żółto-zielonym z lampa ostrzegawczą oraz tablic wskazujących T-27;
h) wykonanie nawierzchni chodnika z kostki betonowej w miejscach wymagających;
i) wykonanie robót niezbędnych dla poprawy bezpieczeństwa w obrębie przejścia dla pieszych;
j) wykonanie progu zwalniającego z kostki brukowej

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 100000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II -Przebudowa ul. 11 Listopada i ul. Generała Sikorskiego w Zwoleniu (droga gminna – własność Zamawiającego) polegająca na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych dla potrzeb poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na dwóch przejściach dla pieszych zlokalizowanych na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i ul. Generała Sikorskiego w Zwoleniu.

Zaprojektowane a później wykonane roboty budowlane powinny spełniać min. poniższe wymagania:
a) zastosowanie lamp solarnych LED o mocy min. 30W, panel min. 270w, zastosowanie akumulatorów żelowych bezobsługowych min 120Ah ,wraz ze sterowaniem czasem pracy i mocy lampy, z czujnikiem zmierzchu, słupa oświetleniowego ocynkowanego o odpowiedniej wysokości na fundamencie żelbetowym;
b) zastosowanie w ul.11 Listopada znaków informacyjnych radarowych z wyświetlaczem prędkości o min. 10 prekonfigurowanych parametrach pracy, przekraczanie prędkości i opis zdarzenia musi się wyświetlać na czerwono i informować kierowców, natomiast prędkość w kolorze zielonym wraz z oprogramowaniem., zasilanie solarne;
c) punktowe podświetlenie przejścia dla pieszych elementami fotowoltaicznymiw osłonie żeliwnej (pługoodporne) o intensywnym pulsowaniu min. po 3 z każdej strony przejść
d) oznakowanie poziome przejść dla pieszych i terenu dojazdu do przejścia farbami chemoutwardzalnymi w kolorze biało- czerwonym;
e) zastosowanie płyt chodnikowych ostrzegawczych;
f) zastosowanie znaków przejść dla pieszych D-6 na tablicach fluorestencyjnych w kolorze żółto-zielonym z lampa ostrzegawczą oraz tablic wskazujących T-27;
g) wykonanie nawierzchni chodnika z kostki betonowej w miejscach wymagających;
h) wykonanie robót niezbędnych dla poprawy bezpieczeństwa w obrębie przejść dla pieszych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 101626,02 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 63 ust. 2 ustawy Pzp oraz SWZ, oferty i oświadczenia w niniejszym postępowaniu powinny być złożone, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
W przedmiotowym postępowaniu na część I i II zadania wpłynęły oferty tylko od jednego wykonawcy firmy DOMINO-ZNAK Dominik Lisowski, ul. Felin 11, 20-278 Lublin. Wykonawca za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej złożył skany ofert i oświadczeń, na których widoczne są pieczęcie firmy i właściciela oraz własnoręczne podpisy. Przesłane dokumenty nie zostały opatrzone podpisem kwalifikowanym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Tak złożone oferty nie spełniają wymogu określonego w art. 63 ust. 2 ustawy Pzp.
Z uwagi na powyższe, oferty firmy DOMINO-ZNAK Dominik Lisowski, ul. Felin 11, 20-278 Lublin, zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp dlatego, że są niezgodne z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp tj. nie zostały złożone w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Wobec powyższego Gmina Zwoleń jest zobowiązana unieważnić postępowanie (zarówno na część I jak i II) na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp tj. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 150734,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 150734,90 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 63 ust. 2 ustawy Pzp oraz SWZ, oferty i oświadczenia w niniejszym postępowaniu powinny być złożone, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
W przedmiotowym postępowaniu na część I i II zadania wpłynęły oferty tylko od jednego wykonawcy firmy DOMINO-ZNAK Dominik Lisowski, ul. Felin 11, 20-278 Lublin. Wykonawca za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej złożył skany ofert i oświadczeń, na których widoczne są pieczęcie firmy i właściciela oraz własnoręczne podpisy. Przesłane dokumenty nie zostały opatrzone podpisem kwalifikowanym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Tak złożone oferty nie spełniają wymogu określonego w art. 63 ust. 2 ustawy Pzp.
Z uwagi na powyższe, oferty firmy DOMINO-ZNAK Dominik Lisowski, ul. Felin 11, 20-278 Lublin, zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp dlatego, że są niezgodne z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp tj. nie zostały złożone w formie elektronicznej lub
w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Wobec powyższego Gmina Zwoleń jest zobowiązana unieważnić postępowanie (zarówno na część I jak i II) na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp tj. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 183928,13 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 183928,13 PLN

2021-10-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane