Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Starym Brześciu, gm. Brześć Kujawski
GMINA BRZEŚĆ KUJAWSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00213691
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00213691/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-06 09:24
- Lokalizacja
- Brześć Kujawski, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d1c978b9-153e-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8882901441
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00213691 z dnia 2021-10-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Starym Brześciu, gm. Brześć Kujawski
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZEŚĆ KUJAWSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866815
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Władysława Łokietka 1
1.5.2.) Miejscowość: Brześć Kujawski
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-880
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski
1.5.7.) Numer telefonu: (54)231-63-10
1.5.8.) Numer faksu: (54)231-63-24
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@brzesckujawski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brzesckujawski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Starym Brześciu, gm. Brześć Kujawski2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d1c978b9-153e-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00213691
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000983/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Starym Brześciu, gm. Brześć Kujawski
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 4. Region przyjazny środowisku Działania 4.2. Gospodarka odpadami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00179792/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BI.II.271.31.2021.KO
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1199004,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie do zrealizowania składać się będzie z następujących elementów:
1)Dokumentacji projektowo-kosztorysowej – przygotowanie projektu budowlanego (wraz z niezbędnymi dokumentami, pozwoleniami, opiniami oraz decyzjami administracyjnym) niezbędnego do uzyskania pozwolenia na budowę PSZOK.
2)Robót budowalnych (przygotowanie podłoża, niwelacji terenu, rozbiórka części istniejącego utwardzenia, usunięciu drzew, nowej bramie wjazdowej, utwardzeniu placów i dojazdu, utwardzenia chodników oraz ścieżki edukacyjnej, remontu pomieszczenia wraz z WC w istniejącym budynku, planowane magazyny (w tym odpadów niebezpiecznych, ZSEiE), planowane magazyny warsztat – miejsce nadawania przedmiotom „ drugiego życia”, rozbudowa instalacji elektrycznej, instalacje wodociągowe, nowe słupy oświetleniowe z oprawami, lampa oświetleniowa z elementami OZE, system monitoringu (kamery, okablowanie), zieleń – niwelacja, nawiezienie humusu, obsiew, nasadzenia, wiata magazynowa o pow. 74,00 m2 - wiata jest obiektem kubaturowym, magazynowym, pod którą umieszczone zostaną kontenery otwarte i odpady (głównie przewiduje się magazynowanie odpadów w kontenerach KP7). Nie wyklucza się także magazynowania sprzętu związanego z funkcjonowaniem PSZOK.
Roboty budowalne polegać będą na:
a) rozbudowie PSZOK w następującym zakresie:
- wykonanie powierzchni utwardzonych o nawierzchni z betonowej kostki brukowej bezfazowej lub powierzchni betonowych, z odpowiednią podbudową dostosowaną do planowanego obciążenia ruchem,
- wykonanie nowych powierzchni utwardzonych pod ruch pieszy – chodników z betonowej kostki brukowej w formie analogicznej jak chodniki istniejące, nawiązując do nich wysokościowo i wizualnie,
- budowa wiaty magazynowanej na odpady i otwarte kontenery na odpady,
- montaż kontenerowych obiektów (magazyny i warsztat) wraz z wyposażeniem,
- montaż elementów edukacyjnych i informacyjnych (tablice edukacyjne),
- rozbiórka i demontaż obiektów kolidujących;
b) modernizacja i remont istniejącego budynku socjalno-biurowego dla pracownika PSZOK wraz z niezbędnymi instalacjami oraz dostawą wyposażenia;
3)Wyposażenie: infrastruktura towarzysząca i niezbędne prace dodatkowe: dostawa kontenerów i pojemników oraz pozostałego wyposażenia PSZOK, tablic informacyjnych do kontenerów, wykonanie niezbędnych robót ziemnych i niwelacyjnych w zakresie istniejącego placu z płyt betonowych, obsiew i nasadzenia zieleni ozdobnej i izolacyjnej wokół PSZOK.
Zakup i dostawa wyposażenia PSZOK: : kontener 36 m3 – 1 szt., kontenery 7 m3– 5 szt., pojemniki 1 m3HDPE– 8 szt., tablice informacyjne i edukacyjne – 8 szt., ławki – 6 szt., tabliczki na kontener i pojemniki – 30 szt., ręczny wózek magazynowy – 1 szt., pokazowy kompostownik – 1 szt., platformowa waga magazynowa – 1 szt., pojemnik na świetlówki – 2 szt., pojemnik na baterie – 4 szt., pojemnik na akumulatory – 2 szt., beczki na odpady płynne – 10 szt., pojemniki na odpady medyczne – 6 szt., pojemniki na odpady niebezpieczne – 10 szt., wanny odciekowe – 4 szt., kosze siatkowe – 4 szt., regał ocynkowany – 4 szt., stół warsztatowy – 1 szt., zestaw narzędzi ręcznych – 1 szt., wyposażenie bhp – 3 szt., wyposażenie biura m.in. Umeblowanie, komputer z oprogramowaniem drukarka laserowa, lodówka, klimatyzacja, czajnik elektryczny – 1 szt., gaśnice ABC – 6 szt., apteczki pierwszej pomocy – 3 szt., miotła – 2 szt., łopata do śniegu – 1 szt., lekkie przyczepki dla mieszkańców – 1 szt., ciągnik kołowy o mocy min. 110 KM wraz z dodatkowym wyposażeniem i osprzętem: ładowaczem czołowym i przyczepą do transportu odpadów w ramach PSZOK.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa do siedziby Zamawiającego ciągnika kołowego wraz z osprzętem.
1. Ciągnik kołowy:
Parametry podstawowe:
• silnik wysokoprężny spełniający europejskie normy emisji spalin
• silnik o mocy min. 110 KM
• skrzynia przekładniowa zsynchronizowana z rewersem elektrohydraulicznym
• napęd na 4 koła z możliwością włączania lub wyłączania z kabiny kierowcy.
2. Osprzęt i wyposażenie dodatkowe ciągnika:
• ładowacz czołowy z podnośnikiem (podnoszenie do min. 3,5 m, wysokość załadunku min. 2,7 m, udźwig min. 2000 kg, amortyzator, szybkosprzęgło),
• łyżka (szufla) do ładowacza o pojemności min. 1 m3,
• widły do palet i pojemników na bazie palety (np. do pojemnika na akumulatory),
• widły typu „krokodyl” - szerokość robocza min. 1,5 m,
• przedni TUZ,
• pług śnieżny hydrauliczny składany (szerokość robocza min. 2,20 m, zakres skrętu min. 30°, blacha wzmocniona min. 3 mm, lemiesz gumowy wys. min. 150 mm, mocowanie i system unoszenia dostosowany do pojazdu),
• przyczepa do transportu odpadów w ramach PSZOK (jednoosiowa, system wywrotu 3 stronny, ładowność minimum 4 tony),
• apteczka, gaśnica, trójkąt ostrzegawczy, komplet narzędzi.
Osprzęt i wyposażenie musi być kompatybilne i przystosowane do pracy z ciągnikiem. Ładowacz oraz tuz winien być zamontowany i podłączony do ciągnika. Osprzęt wymienny musi być łatwy w montażu i dostosowany do instalacji hydraulicznej, elektrycznej i odpowiednio pneumatycznej.
Zamawiający dopuszcza rozwiązania i normy równoważne z opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne z opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały i urządzenia, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Ciężar udowodnienia równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na wykonawcy.
Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania i wybudowania punktu zgodnie z PFU, uwzględniając planowany cel i funkcję przedsięwzięć, zgodnie z wymaganiami powszechnie obowiązującego prawa (także prawa miejscowego), norm i wiedzy technicznej oraz sztuki budowlanej. Wykonawca zobowiązany będzie uzyskać także wszelkie niezbędne opinie, uzgodnienia, warunki techniczne, zgody i decyzje, wykonać wszystkie wymagane działania wymagane decyzjami, warunkami technicznymi. Wykonawca uwzględnić musi fakt, iż na terenie inwestycji znajdują się infrastruktura, którą należy wykorzystać na potrzeby przedsięwzięcia, w szczególności powierzchnie utwardzone, instalacje, zadaszone boksy oraz budynek. W razie potrzeby nawiezienie ziemi i przeprowadzenie prac niwelacyjnych w celu wykluczenia możliwości zalewnia PSZOK przez wody odpadowe lub roztopowe np. z terenów sąsiednich.
Przy wykonywaniu projektów i planowaniu budowy oraz przy kompletacji dostawy sprzętu i wyposażenia Wykonawca winien wziąć pod uwagę, iż wymagania Zamawiającego wskazane w niniejszym PFU nie muszą być kompletne i wyczerpujące w odniesieniu do wszystkich możliwych rozwiązań, a niniejsze Wymagania mogą nie objąć wszystkich szczegółów niezbędnych do opracowania projektów. Wszystkie urządzenia i maszyny muszą być fabrycznie nowe i posiadać min. 2-letnią gwarancję oraz serwis w Polsce. Jeśli wskazane wymagania kolidują z obowiązującymi na dzień realizacji przedsięwzięcia (w zakresie projektu, budowy lub innych) przepisami prawa, w tym prawa miejscowego, Wykonawca zobowiązany jest – w uzgodnieniu z Zamawiającym – zastosować inne rozwiązanie. Wykonawca dostarczy i zainstaluje sprzęt, instalacje i urządzenia pod wszelkimi względami kompletne i gotowe do eksploatacji oraz spełniające niniejsze wymagania. Wykonawca nie może wykorzystywać błędów lub opuszczeń w niniejszym PFU i dokumentacji przedstawionej przez Zamawiającego, a o ich wykryciu winien natychmiast powiadomić Zamawiającego, który dokona odpowiednich poprawek, uzupełnień lub interpretacji. W uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym, dopuszcza się zmianę wielkości parametrów i zakresu części przedmiotowego przedsięwzięcia wskazanych w niniejszym PFU.
Planowane przedsięwzięcie – rozbudowa i modernizacja PSZOK – ma na celu poprawę i uzupełnienie funkcjonującego na terenie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gminy.
Przedsięwzięcie polegać będzie na zaprojektowaniu oraz rozbudowie i modernizacji punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, na terenie którego zbierane i magazynowane będą odpady komunalne, dostarczone przez mieszkańców Gminy oraz prowadzone będą działania towarzyszące, np. działania edukacyjne. Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania, uzyskania wszelkich niezbędnych zgód (Wykonawca zobowiązany jest uzyskać w imieniu Zamawiającego wszystkie wymagane - zgodnie z obowiązującym prawem do wybudowania, wyposażenia i uruchomienia przedmiotowego PSZOK – decyzje, pozwolenia, zezwolenia, warunki techniczne i realizacyjne, porozumienia oraz wypełnić inne, niewymienione w niniejszym dokumencie formalności, mając na uwadze zamierzony cel i funkcje planowanego przedsięwzięcia), wybudowania i wyposażenia punktu zgodnie z niniejszym PFU, uwzględniając planowany cel i funkcję przedsięwzięcia, zgodnie z wymaganiami powszechnie obowiązującego prawa (także prawa miejscowego), norm i wiedzy technicznej oraz sztuki budowlanej. Wykonawca zobowiązany będzie uzyskać niezbędne opinie, uzgodnienia, warunki techniczne, zgody i decyzje, a także wyposażyć punkt we wszystkie niezbędne kontenery, pojemniki, narzędzia, oznakowanie poziome i pionowe oraz obiekty budowlane.
Łączna powierzchnia terenu przeznaczona do przekształcenia w związku z realizacją przedsięwzięcia wynosi do ok. 4 000 m2.
Szczegółowy opis zakresu prac w załączonej dokumentacji technicznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dla ww. zadania, w wyznaczonym terminie nie wpłynęła żadna oferta.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2021-10-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |