Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii
GMINA KOŚCIERZYNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00222402
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00222402/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-07 11:25
- Lokalizacja
- Kościerzyna, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3887a340-0011-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5911568498
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00222402 z dnia 2021-10-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOŚCIERZYNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675184
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Strzelecka 9
1.5.2.) Miejscowość: Kościerzyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-400
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 58 686 59 80
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@koscierzyna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://koscierzyna.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ug_koscierzyna1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
administracja publiczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3887a340-0011-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00222402
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002063/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Wymiana pokrycia dachowego i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu w ramach projektu "Budowa odnawialnych źródeł energii..."
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Kościerzyna i Miasta Kościerzyna”w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00153273/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 172991,61 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie instalacji odnawialnych źródeł energii na nieruchomościach stanowiących własność Gminy Kościerzyna. Przedmiotem zamówienia jest wymiana pokrycia dachu oraz montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu Sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Wielkim Podlesiu.
Wymiana pokrycia dachu oraz montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu Sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Wielkim Podlesiu.
Przedmiotem zamówienia jest wymiana pokrycia dachowego sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Wielkim Podlesiu, a następnie wykonaniu na nowym pokryciu instalacji fotowoltaicznej o mocy 30 kW/30,72 kWp. W zakresie wymiany pokrycia jest między innymi: demontaż pokrycia z blachodachówki, rozebranie rynien, rozebranie rur spustowych, rozebranie instalacji odgromowej, rozebranie obróbek blacharskich, nowe pokrycie dachu blachodachówką, nowe gąsiory, nowe obróbki blacharskie, nowe rury spustowe fi 15cm, nowe rury spustowe fi 10cm, nowe rynny dachowe 18cm, nowe rynny 12 cm, demontaż i montaż instalacji odgromowej na dachu budynku, nowe płotki przeciwśniegowe. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączony projekt budowlany budowy instalacji fotowoltaicznej, dokumentacja zdjęciowa dachu, rysunki dachu, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
UWAGA: Projekt budowlany nie przewiduje, a Zamawiający wymaga zamontowania licznika trójfazowego do dodatkowego pomiaru instalacji fotowoltaicznej (np. w rozdzielnicy głównej).
Budynek szkoły połączony łącznikiem z salą gimnastyczną pokryty jest blachodachówką BalexMetal Spektrum, powłoka perła mat, RAL 8017. Zamawiający wymaga pokrycia z blachodachówki o takim samym kształcie, powłoce i kolorze.
We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający ze względu na brak możliwości opisania przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych lub systemów referencji technicznych, bądź wskazane są znaki towarowe, patenty, źródła pochodzenia lub szczególne procesy, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości produktów opisanych w SWZ.
Materiały przed wbudowaniem będą przedstawione Zamawiającemu do akceptacji.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
W przypadku, gdy Wykonawca zaoferuje produkty równoważne zobowiązany jest wykazać ich równoważność, w stosunku do przedmiotu zamówienia i przedstawić w załączniku nr 2 do formularza oferty – Tabela elementów równoważnych.
Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Kościerzyna i Miasta Kościerzyna”w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Na stronie internetowej Zamawiającego zamieszcza się przedmiar robót, lecz jedynie tylko i wyłącznie jako materiał informacyjny (pomocniczy) niebędący załącznikiem do SWZ i nie będący dokumentem obowiązującym w niniejszym postępowaniu. Wykonawca może z niego skorzystać na zasadzie dobrowolności i na własną odpowiedzialność.
Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części, ponieważ cały zakres zamówienia składa się na jedną funkcjonalną całość.
Ponadto podzielenie zamówienia na części może skutkować tym, iż wykonanie części zamówienia bez pozostałej części uniemożliwi osiągnięcie celu przedmiotu zamówienia.
Niniejsze zamówienie stanowi niepodzielną całość ze względu na zachowanie rygorów technologicznych oraz udzieloną gwarancję na wykonane roboty.
W takiej sytuacji podział zamówienia na części będzie nieuzasadniony.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
09332000-5 - Instalacje słoneczne
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 266501,11 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 515113,13 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 266501,11 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Genner Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 527-269-27-24
7.3.3) Ulica: Grudniowa 44
7.3.4) Miejscowość: Radom
7.3.5) Kod pocztowy: 26-600
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 266501,11 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-10-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |