„REMONT ELEWACJI I DACHU BUDYNKU STAROSTWA POWIATOWEGO W GRUDZIĄDZU”

Powiat Grudziądzki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00222856
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00222856/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-07 12:17
Lokalizacja
Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-17632b3f-e95c-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8762410290
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneNaprawa dachówTynkowanieRoboty elewacyjneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00222856 z dnia 2021-10-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„REMONT ELEWACJI I DACHU BUDYNKU STAROSTWA POWIATOWEGO W GRUDZIĄDZU”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Grudziądzki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118610

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Małomłyńska 1

1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: 56 45 14 400

1.5.8.) Numer faksu: 56 45 14 401

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@powiatgrudziadzki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: powiatgrudziadzki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.bip.powiatgrudziadzki.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Wykonywanie zadań publicznych o charakterze ponadgminnym

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„REMONT ELEWACJI I DACHU BUDYNKU STAROSTWA POWIATOWEGO W GRUDZIĄDZU”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-17632b3f-e95c-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00222856

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002104/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont elewacji i dachu budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00094034/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZ.272.1.1.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: „Remont elewacji i dachu budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu”. Budynek objęty opracowaniem zlokalizowany jest na terenie strefy B1 ochrony historycznej architektury i zespołów zabudowy śródmiejskiej. Budynek Starostwa Powiatowego wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków i objęty ochroną konserwatorską. Projekt podlega uzgodnieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków w Grudziądzu.
Celem prac budowlanych jest zatrzymanie procesów niszczących, zabezpieczenie obiektu przed dalszą destrukcją oraz poprawa wyglądu estetycznego elewacji budynku poprzez przywrócenie pierwotnej kolorystyki obiektu.
Ze względu na wartość historyczną i estetyczną wskazane jest odsłonięcie oryginalnych wypraw elewacji oraz detalu architektonicznego (obramienia okien, gzymsy, głowice pilastrów) z warstw przemalowań i eksponowanie po przeprowadzeniu niezbędnych prac konserwatorsko-restauratorskich.
Zastosowane w specyfikacji określenie przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę ma na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia, należy rozumieć je jako przykładowe i rozpatrywać łącznie z wyrazem „lub równoważny” pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych nie gorszy od złożonych ww. dokumentach.
Wszystkie materiały użyte do budowy muszą być dopuszczane do obrotu i stosowania w budownictwie i przy zabytkach, a także posiadać niezbędne certyfikaty i atesty. Użyte w projekcie nazwy i marki niektórych materiałów maja jedynie określić standardy techniczne i jakościowe użytych w projekcie materiałów.
2. Zamówienie obejmuje w szczególności:

- remont elewacji budynku;
- remont dachu.
Powierzchnia zabudowy budynku: 788m2
Wymiary budynku: 14,16m x 55,65m
Wysokość dachu nad poziomem terenu:
+ 19,90 m powyżej poziomu przyległego terenu
+ 15,40 m do okapu budynku.
Powierzchnie elewacji w przybliżeniu:
• od Al 23 stycznia - elewacja południowa: 603m2
• od ul. PCK: 747 m2
• zachodnia: 168 m2
• Wschodnia: 168 m2

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45261910-6 - Naprawa dachów

45410000-4 - Tynkowanie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferty, które wpłynęły zawierały cenę przewyższającą kwotę jakę Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 479180,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 591669,67 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2021-10-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane