Remont klasztornych sal teatralnych wraz z przebudową stropu w Zespole Klasztornym w Lubomierzu
GMINA LUBOMIERZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00223323
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00223323/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-07 13:08
- Lokalizacja
- Lubomierz, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5596d54d-ea30-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6161276526
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00223323 z dnia 2021-10-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont klasztornych sal teatralnych wraz z przebudową stropu w Zespole Klasztornym w Lubomierzu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBOMIERZ
1.3.) Oddział zamawiającego: Referat Techniczny
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821658
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Wolności 1
1.5.2.) Miejscowość: Lubomierz
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-623
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 757833166
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugim@lubomierz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.lubomierz.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.lubomierz.pl/ oraz https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont klasztornych sal teatralnych wraz z przebudową stropu w Zespole Klasztornym w Lubomierzu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5596d54d-ea30-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00223323
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004504/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont klasztornych sal teatralnych wraz z przebudową stropu w Zespole Klasztornym w Lubomierzu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00171268/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RT.271. 74.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 575630,75 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Remont klasztornych sal teatralnych wraz z przebudową stropu w
Zespole Klasztornym w Lubomierzu
Planowany remont dotyczy jedynie remontu fragmentów obiektu, w żaden sposób nie zmienia
obecnego charakteru obiektu, jego układu komunikacyjnego czy przeznaczenia funkcjonalnego
pomieszczeń i obejmuje przebudowę sal teatralnych należących do Zespołu Klasztornego w
Lubomierzu. Zawiera ona roboty budowlane, przebudowę, remont wraz z zakupem niezbędnych
urządzeń budowlanych, realizowanych wyłącznie w już istniejących obiektach budowalnych.
Dane techniczne istniejącego obiektu
Sala teatralna nr 1 parter:
Długość : 27,15 m ; Szerokość : 9,69 m ; Wysokość sali: 4,02 m
Powierzchnia sali: 194,8 m2 Powierzchnia sceny: 70,8 m2
Sala teatralna nr 2 piętro:
Długość : 27,15 m ; Szerokość : 9,97 m ; Wysokość: 3,92 m
Powierzchnia sali: 197,2 m2 Powierzchnia sceny: 71,6 m2
Opis lokalizacji inwestycji
Obszar będący przedmiotem opracowania znajduje się na działce nr 47/4 (działka nr 47/2 przed
przekształceniem), położonej w miejscowości Lubomierz. Wjazd na teren działek od strony drogi
gminnej (własność Inwestora). Teren znajduje się w strefie „A” ochrony konserwatorskiej i
wszelkie prace budowlane wymagają uzgodnienia z wojewódzkim konserwatorem zabytków.
Załącznikiem do projektu jest decyzja wojewódzkiego konserwatora zabytków.
Obiekt będący przedmiotem opracowania to dwie sale teatralne, jedna na parterze, druga na
piętrze znajdujące się we wschodniej części budynków Zespołu Klasztornego. Pomiędzy salami
znajduje się uszkodzony od 2018 roku strop o konstrukcji mieszanej (stalowo-drewnianej). W
ramach robót budowlanych przewiduje się:
a) zakres prac (poziom 0):
- wymiana stropu nad salą;
- wymiana tynków ściennych i uzupełnienie ubytków, wykończenie tapetami lub pomalowanie
wg. wzoru tapet określonego w dokumentacji projektowej;
- montaż sufitów podwieszanych zgodnie z dokumentacją projektową;
- odrestaurowanie sufitów;
- okablowanie oraz instalacje elektryczne,
- instalacja sygnalizacji pożaru,
- odnowienie sceny i schodów poprzez naprawienie ubytków (ok 10 %) , pomalowanie emulsją olejną na kolor jak istniejący,
b) zakres prac (poziom 1):
- wymiana tynków ściennych i uzupełnienie ubytków, wykończenie tapetami lub pomalowanie
wg. wzoru tapet określonego w dokumentacji projektowej;
- montaż sufitów podwieszanych zgodnie z dokumentacją projektową;
- okablowanie oraz instalacje elektryczne,
- instalacja sygnalizacji pożaru,
- odnowienie sceny i schodów poprzez naprawienie ubytków (ok 10 %) , pomalowanie emulsją olejną na kolor jak istniejący,
Szczegółowy opis zakresu prac oraz technologia wykonania robót, a także zakres zostały
określony w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 2 do SWZ, opracowanej przez:
REWIZJA Grupa projektowa Krzysztof Grześków ul. B. Prusa 37, 50-319 Wrocław, na którą
składa się komplet dokumentacji projektowej wraz z opiniami, uzgodnieniami i decyzjami. Uwaga: Dokumentacja stanowi wyciąg z dokumentacji projektowej pod nazwą Przebudowa
budynku byłego domu Opatki przy zespole klasztornym w Lubomierzu wraz z ogrodami
klasztornymi i zagospodarowaniem terenu oraz przebudową klasztornych sal teatralnych na
która zostały wydane decyzja nr 55/2020 z 10.03.2020r. i decyzja WKZ nr 311/20 z dnia
19.02.2020r. 7. Oferta ma być kompletna z uwzględnieniem wszystkich branż a także powinna uwzględniać wszystkie czynności i koszty wynikające ze specyfiki zadania (przygotowanie terenu, niezbędne roboty rozbiórkowe itp.). Dodatkowo jako materiał pomocniczy przedstawiony jest przedmiar robót budowlanych przewidzianych do wykonania. Projekt obejmuje również okablowanie oraz instalacje elektryczne i instalacje sygnalizacji pożaru w obu salach, które należy również wycenić. Przedmiar w tym zakresie nie został udostępniony z uwagi na to, że obejmuje cały obiekt i nie stanowiłby pomocy przy wyliczeniach ceny. Odnowienie scen ze schodami ma polegać tylko na naprawieniu ubytków (ok 10 %) i pomalowaniu emulsją olejną na kolor jak istniejący. Jeżeli jakieś prace nie wynikają wprost z dokumentacji projektowej lub innych załączników do SWZ – a ich wykonanie jest niezbędne dla prawidłowego wykonania robót a ich konieczność Wykonawca mógł przewidzieć na etapie złożenia oferty – przyjmuje się, że należą one do przedmiotu umowy a wynagrodzenie za ich wykonanie jest objęte wynagrodzeniem ryczałtowym przyjętym w niniejszym zamówieniu. W całym obiekcie trwają roboty budowlane wykonywane w ramach zadania Modernizacja
energetyczna zabytkowego budynku Zespołu Klasztornego z Internatem w Lubomierzu zgodnie
z postępowaniem nr RT-ZP.271.41.2020.
W ramach robót budowlanych zadania „Modernizacja energetyczna zabytkowego budynku
Zespołu Klasztornego z Internatem w Lubomierzu” w salach teatralnych będą wykonane
następujące prace: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie podłóg i wykonanie
podłóg, instalacja CO, wentylacja, wymiana opraw oświetleniowych. Prace należy skoordynować
z Wykonawcą ww. Zadania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45442100-8 - Roboty malarskie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 680525,95 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 680525,95 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 680525,95 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Ogólnobudowlane BOLBUD s.c. Jan Drozda Dariusz Drozda
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6121567022
7.3.3) Ulica: ul. Dębowa 20A
7.3.4) Miejscowość: Kruszyn
7.3.5) Kod pocztowy: 59-700
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-10-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 680525,95 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 84 dni
| 2021-10-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |