Dostosowanie budynku Domu Asystenta nr 3 przy ulicy Paderewskiego 32 w Katowicach do obowiązujących przepisów ppoż.
Uniwersytet Śląski w Katowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00223233
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00223233/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-07 13:00
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ed512e67-f4f4-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6340197134
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00223233 z dnia 2021-10-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie budynku Domu Asystenta nr 3 przy ulicy Paderewskiego 32 w Katowicach do
obowiązujących przepisów ppoż.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Śląski w Katowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001347
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bankowa 12
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-007
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: 0323591334
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@us.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: dzp.us.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/us1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostosowanie budynku Domu Asystenta nr 3 przy ulicy Paderewskiego 32 w Katowicach doobowiązujących przepisów ppoż.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ed512e67-f4f4-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00223233
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00138357/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.381.012.2021.RBK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5223524,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę
budynku Domu Asystenta nr 3 Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Paderewskiego 32 w Katowicach,
w celu dostosowania go do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.
2) Roboty budowlane będą prowadzone na czynnym (użytkowanym) i zamieszkanym obiekcie.
Wykonawca zobowiązany jest prowadzić roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia w
dwóch (2) etapach określonych w projekcie wykonawczym. Przystąpienie do wykonania
drugiego z etapów robót może rozpocząć się dopiero po całkowitym zakończeniu pierwszego
etapu realizacji inwestycji. Ponadto w ramach każdego z dwóch (2) etapów roboty budowlane
należy prowadzić z podziałem na poszczególne kondygnacje budynku. Wykonanie robót na
kolejnej kondygnacji budynku może rozpocząć się dopiero z chwilą zakończenia robót na
poprzedniej kondygnacji. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest udostępniać użytkownikom
obiektu, w sposób ciągły, jedną z dwóch klatek schodowych w ramach każdego z dwóch etapów realizacji inwestycji, w celu zapewnienia właściwej, bezpiecznej komunikacji i warunków
ewakuacji z budynku. Po zakończeniu robót na danej klatce schodowej można przystąpić do
robót na klatce następnej.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz jego zakres określono w dokumentacji
projektowej (załącznik nr 2 do SWZ), składającej się z: projektu budowlanego, projektu
wykonawczego dla poszczególnych branż, przedmiarów robót (załączone przedmiary robót mają
wyłącznie charakter pomocniczy, Zamawiający nie wymaga złożenia kosztorysów wraz z ofertą,
w przypadku złożenia kosztorysów przez Wykonawcę wraz z ofertą, nie będą one podlegały
ocenie na etapie badania i oceny ofert), Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót
Budowlanych, decyzji RBDEC-0768/2020 Prezydenta Miasta Katowice z dnia 19.06.2020r.
zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę, postanowień nr
WZ.5595.1.151.2019.MK i WZ.5595.4.70.2019.MK Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego
Państwowej Straży Pożarnej z dnia 23.08.2019 r., instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, które
to dokumenty wraz ze wzorem umowy (Załącznik nr 3 do SWZ) należy rozpatrywać łącznie.
4) Termin realizacji zamówienia: do 18 miesięcy od daty przekazania terenu budowy.
5) Wykonawca udzieli: minimum 36 miesięcznej gwarancji na wykonane roboty budowlane.
Okres rękojmi wynosi 5 lat
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111290-7 - Roboty przygotowawcze do świadczenia usług
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45262700-8 - Przebudowa budynków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45421141-4 - Instalowanie przegród
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45431000-7 - Kładzenie płytek
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5267916,39 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5267916,39 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5267916,39 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlane CZĘSTOBUD Damian Świacik
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9491462825
7.3.3) Ulica: Al. Bohaterów Monte Cassino 40
7.3.4) Miejscowość: Częstochowa
7.3.5) Kod pocztowy: 42-200
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Część robót ogólnobudowlanych i część robót instalacyjnych
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-10-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5267916,39 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące
| 2021-10-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |