Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Słupia

Gmina Słupia

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00225276
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00225276/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-08 08:50
Lokalizacja
Słupia, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5a906d7e-edff-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8331128413
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty budowlaneRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnychRoboty drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

DOROTA DANIELCZYKNowy Bedoń, PL · lot 0
334 984,35 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00225276 z dnia 2021-10-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Słupia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Słupia

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148510

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Słupia 136

1.5.2.) Miejscowość: Słupia

1.5.3.) Kod pocztowy: 96-128

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: 46 831 55 91

1.5.8.) Numer faksu: 46 831 55 14

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@slupia.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.slupia.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://slupia.com.pl/zamowienia-publiczne/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Słupia

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5a906d7e-edff-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00225276

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000661/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi gminnej nr 115401E i drogi wewnętrznej w miejscowości Słupia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00126948/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIGKiOŚ.271.2.2021.JJ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 78060,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa odcinka drogi gminnej na działce: Nr ewid. 210 - obręb Słupia o długości 497,45 m, (Uwaga: załączona dokumentacja projektowa obejmuje odcinki
A – B, C – D oraz E – F, natomiast przedmiotem zamówienia jest częściowy odcinek C – D ww. drogi o długości 497,45 m od 0+000,00 km do 0+497,45 km) obejmująca min.:
a) sytuacja: planowana inwestycja mieści się w granicach pasa drogowego. Trasę planowano trzymając się istniejącej nawierzchni bitumicznej z uwzględnieniem poszerzenia do uzyskania wymaganej szerokości jezdni. Jezdnia posiadać będzie spadek poprzeczny daszkowy dwuprocentowy. Na trasie zaprojektowano łuki poziome o zmiennym spadku poprzecznym.
W miejscach gdzie spadek jest inny niż na odcinku prostym przejście ze spadku na łuku do spadku daszkowego przewidziano na prostych przejściowych o długości 15,00 m. Zaprojektowano również miejscowe załamania trasy. Istniejące zjazdy na działki przyległe nie wymagają remontu i nie przewiduje się ich przebudowy. Jedynie te, które są wykonane z kostki betonowej czy też betonu należy częściowo rozebrać na długości około 1,00 mb i odtworzyć dostosowując wysokościowo do nowej nawierzchni jezdni.
b) jezdnia: prace będą polegać na wykonaniu poszerzenia istniejącej konstrukcji jezdni do uzyskania wymaganej szerokości. Następnie na całej szerokości jezdni należy wykonać warstwę wyrównawczą z betonu asfaltowego oraz ułożyć warstwę ścieralną. Na połączeniu istniejącej jezdni z poszerzeniem należy ułożyć siatkę zbrojeniową z włókien szklanych w celu zabezpieczenia nawierzchni asfaltowej przed spękaniami odbitymi oraz ograniczenia deformacji plastycznych. Przed przystąpieniem do układania warstw asfaltowych zarówno podbudowę na poszerzeniu jak i nawierzchnię na istniejącej jezdni należy dokładnie oczyścić i skropić emulsją asfaltową. Także skropienia emulsją asfaltową należy dokonać pomiędzy warstwą wyrównawczą a ścieralną. Jezdnia posiadać będzie spadek poprzeczny daszkowy dwuprocentowy. Na łączeniach planowanego odcinka z istniejącą nawierzchnią bitumiczną należy wykonać wcinki na długości 1,00 m w celu uzyskania łagodnego połączenia dwóch nawierzchni.
c) pobocza: przewiduje się w przeważającej części wykonanie poboczy obustronnych ziemnych, ze spadkiem jednostronnym ośmioprocentowym w kierunku przeciwnym do jezdni.
d) niweleta: z uwagi na fakt, iż trasa przebudowywanej jezdni przebiega starym śladem wykorzystując istniejącą nawierzchnię bitumiczną nie przewiduje się znacznych korekt wysokościowych planowanej inwestycji.
e) konstrukcja:

Odcinek C-D (na odcinku od km 0+000,00 do km 0+497,45)

- poszerzenie od km 0+000,00 do km 0+497,45
4 cm – warstwa ścieralna z betonu asfaltowego
4 cm – warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego w ilości 100kg/m2
– siatka zbrojeniowa z włókien szklanych szer. 1,00 m
6 cm – podbudowa z betonu asfaltowego
15 cm – podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego 0/31,5 mm stab. mechanicznie
10 cm – warstwa gruntu stabilizowana cementem o Rm=2,5 MPa

- jezdnia
4 cm – warstwa ścieralna z betonu asfaltowego
– warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego w ilości 100kg/m2
– istniejąca nawierzchnia bitumiczna
2. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia określony jest w dokumentacji projektowej, na którą składają się:
1) projekt budowlany,
2) przedmiar robót,
3) szczegółowe specyfikacje techniczne,
4) projekt stałej organizacji ruchu
5) opinia geotechniczna
stanowiąca Załącznik Nr 7 do SWZ z zastrzeżeniem, iż przedmiotem zamówienia jest odcinek drogi C – D o długości 497,45 m od km 0+000,00 do km 0+497,45.
Dokumenty stanowiące załączniki do SWZ należy traktować jako wzajemnie objaśniające się
i uzupełniające.
3. Wykonawca zobowiązany jest ponadto do:
1) organizację placu budowy;
2) oznakowania terenu budowy;
3) organizacji, utrzymania i zabezpieczenia terenu budowy z zapleczem socjalnym i technicznym;
4) uporządkowania terenu po budowie;
5) wykonania i utrzymania na własny koszt wykonanego oznakowania tymczasowego robót przez cały okres realizacji, a także jego demontażu po robotach i powinien to uwzględnić w cenie ofertowej;
6) wykonanie oznakowania drogi zgodnego z opisem technicznym;
7) wykonania operatu inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej wykonanych robót, koszty te należy uwzględnić w cenie ofertowej;
8) sporządzenia i przedłożenia dokumentacji powykonawczej;
9) wszelkich innych prac określonych w projekcie budowlanym, szczegółowej specyfikacji technicznej oraz przedmiarze robót, nie ujętych w niniejszej SIWZ, a koniecznych do wykonania ze względu na sztukę budowlaną.
4. Wykonawca w ramach ceny ofertowej m.in. winien zapewnić:
1) organizację i zabezpieczenie placu budowy, utrzymanie zaplecza budowy, wszelkie roboty przygotowawcze i porządkowe, a także wykonanie innych możliwych do przewidzenia, wynikających
z przepisów, czynności mogących wystąpić w związku z prowadzonymi robotami,
2) uporządkowanie terenu po zakończeniu robót oraz ewentualną wypłatę odszkodowań z tytułu zniszczeń powstałych w wyniku prowadzenia robót lub w związku z nimi,
3) uwzględnienie kosztów innych czynności, niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia.
5. Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia w zakresie i w sposób określony w załączonej do SWZ dokumentacji projektowej, stanowiącej Załącznik Nr 7 do SIWZ oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i sztuką budowlaną.
6. Rozwiązania równoważne:
1) wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia jest opisany poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, Zamawiający dopuszcza zastosowanie przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w dokumentacji, pod warunkiem, że będą one posiadały, co najmniej takie same lub lepsze parametry techniczne oraz funkcjonalne i nie obniżą określonych
w dokumentacji standardów.
2) w przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje materiały i inne elementy równoważne, zobowiązany jest wykonać i załączyć do oferty zestawienie wszystkich zaproponowanych materiałów oraz innych elementów równoważnych i wykazać ich równoważność w stosunku do materiałów i innych elementów opisanych w dokumentacji, stanowiącej opis przedmiotu zamówienia, Szczegółowych Specyfikacji
Technicznych ze wskazaniem nazwy, strony i pozycji przedmiaru robót, których dotyczy.
3) wszystkie zaproponowane przez Wykonawcę równoważne materiały lub inne elementy muszą:
a) posiadać parametry techniczne i funkcjonalne nie gorsze od określonych w dokumentacji,
b) posiadać stosowne dopuszczenia i atesty.
4) opis zaproponowanych rozwiązań równoważnych powinien być dołączony do oferty i musi być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie oferty mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich parametrów technicznych oraz rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są równoważne. Oznacza to, że na Wykonawcy spoczywa obowiązek wskazania, że zaoferowane przez niego materiały i inne elementy są równoważne w stosunku do opisanych przez Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 334984,35 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 396299,17 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 334984,35 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INSTYLE DOROTA DANIELCZYK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7282258953

7.3.3) Ulica: Brzezsińska 77, Nowy Bedoń

7.3.4) Miejscowość: Andrespol

7.3.5) Kod pocztowy: 95-020

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 334984,35 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

2021-10-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane