Wykonanie projektu sieci logicznej i zasilającej oraz instalacja okablowania strukturalnego (z wyłączeniem pracowni komputerowych) w Jednostkach Podległych

Powiat Legionowski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00224212
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00224212/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-07 14:29
Lokalizacja
Legionowo, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3cab44f1-f381-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5361597016
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie sieci komputerowejRoboty instalacyjne elektryczneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00224212 z dnia 2021-10-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie projektu sieci logicznej i zasilającej oraz instalacja okablowania strukturalnego (z wyłączeniem pracowni komputerowych) w Jednostkach Podległych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Legionowski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269858

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11

1.5.2.) Miejscowość: Legionowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-119

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.) Numer telefonu: 227640516

1.5.8.) Numer faksu: 227640450

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpu@powiat-legiponowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.powiat-legionowski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat-legionowski/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie projektu sieci logicznej i zasilającej oraz instalacja okablowania strukturalnego (z wyłączeniem pracowni komputerowych) w Jednostkach Podległych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3cab44f1-f381-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00224212

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001697/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Wykonanie projektu oraz instalackja okablowania strukturalnego w jednosykach podległych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00134217/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPU.272.33.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 216260,16 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie opracowania dokumentacji projektowej okablowania strukturalnego i zasilania dedykowanego, a następnie wykonanie instalacji okablowania strukturalnego i zasilania dedykowanego w Jednostkach Podległych zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 2. Jednostki objęte zamówieniem:
1) Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Piłsudskiego 26 w Legionowie,
2) Domu Pomocy Społecznej „KOMBATANT” przy ulicy Jagiellońskiej 71 w Legionowie, 3) Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych przy ulicy Jagiellońskiej 69 w Legionowie. 3. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwa etapy. Etap I zamówienia 4. Przedmiotem zamówienia etapu I jest opracowanie dokumentacji projektowej okablowania strukturalnego i
zasilania dedykowanego dla Jednostek Podległych wymienionych w ust. 2, która obejmuje: 1) inwentaryzacje istniejącej sieci logicznej, 2) wykonanie projektu sieci logiczno-zasilającej, 3) wykonanie dokumentacji w wersji elektronicznej w formacie PDF oraz w wersji edytowanej np. w formacie dwg lub ath na płycie CD, w ilości 2 kpl., 4) sporządzenie kosztorysu, w którym Wykonawca dodatkowo ujmie ceny za wykonanie projektu oraz za wykonanie sieci logiczno zasilającej oddzielnie dla każdej z Jednostek, zgodnie ze wzorem w formularzu ofertowym, 5) sporządzenie harmonogramu prac. 5. Zamawiający udostępnia dokumenty i dane związane z wykonaniem prac projektowych w stanowiące załącznik nr 2 do SWZ, będące w posiadaniu Zamawiającego, które mogą mieć
wpływ na ułatwienie prac projektowych oraz na poprawienie ich jakości. 6. Na wniosek Wykonawcy, Zamawiający umożliwi przeprowadzenie wizji lokalnej w Jednostkach Podległych przed złożeniem oferty. Wykonawca za pośrednictwem platformy zakupowej przesyła wiadomość do Zamawiającego o możliwości dokonania wizji. Zamawiający nie uzależnia możliwości złożenia oferty od odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza może dokonać wizji na późniejszym etapie, przed zawarciem umowy. 7. Przed przystąpieniem przez Zamawiającego do obioru dokumentacji projektowej, Wykonawca ma obowiązek przedstawić koncepcję wykonanego projektu do akceptacji Zamawiającemu oraz
przedstawicielowi Jednostki Podległej. 8. W przypadku wniesienia przez Zamawiającego uwag do koncepcji projektu, Wykonawca ma obowiązek nanieść te uwagi i przedstawić koncepcji ponownie. b9. Podstawą obioru prac będzie protokół odbioru dokumentacji projektowej, w którym Zamawiający nie wzniesie uwag. 10. Dokumentacja projektowa i kosztorysowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, powinna być wykonana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej,
specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2013 r. poz. 1129), rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego,
obliczania planowych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130 poz. 1389) oraz innymi obowiązującymi przepisami. 11. Wykonawca zobowiązany będzie dołączyć do wykonanej dokumentacji projektowej, oświadczenia osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu
zamówienia o wyrażeniu zgody na publiczne ujawnienie danych w tym danych osobowych zawartych w dokumentacji projektowej. Wykonana dokumentacja nie będzie naruszała praw osób trzecich, a w przypadku wystąpienia w tym względzie jakichkolwiek naruszeń, Wykonawca zobowiązany jest ponieść pełną odpowiedzialność odszkodowawczą z tego tytułu. Etap II zamówienia
12. Przedmiotem zamówienia etapu II jest wykonanie instalacji okablowania strukturalnego (logicznego + zasilającego) wraz z zabezpieczeniem ochronnym przeciw-przepięciowymi zgodnie z dokumentacją projektową, o której mowa w etapie I oraz dostarczenie wyników pomiarów powykonawczych i testów okablowania (statycznych i dynamicznych), potwierdzonych protokołami. 13. Podstawą obioru prac, o których mowa powyżej będzie protokół odbioru robót budowlanych, w którym Zamawiający nie wzniesie uwag. 14. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy zgodnie z zasadami współczesnej
wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami oraz normami. 15. Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, w celu zapewnienia poprawnego wykonania przedmiotu umowy, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, na okres realizacji zamówienia, osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia – pracowników, którzy będą wykonywać czynności w zakresie robót budowlanych. 16. Realizacja ww. czynności wymienionych polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 ustawy z dnia 26
czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1320). Wymóg powyższy nie dotyczy samego Wykonawcy lub Podwykonawcy (w tym wspólników spółek osobowych), który osobiście realizować będzie wyżej wymienione czynności na zasadzie jednoosobowej działalności gospodarczej (samozatrudnienie). 17. Ustalenie wymiaru zatrudnienia Zamawiający zostawia w gestii Wykonawcy; 18. Sposób weryfikacji zatrudnienia ww. osób i uprawnienia Zamawiającego
w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem ww. osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, zostały zawarte we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik SWZ. 19. Okres gwarancji wynosi 60 miesięcy, rękojmi wynosi 24 miesiące od daty bezusterkowego odbioru końcowego robót lub daty usunięcia wad
stwierdzonych w czasie odbioru robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72700000-7 - Usługi w zakresie sieci komputerowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Pzp, postępowanie o udzielenie zamówienia unieważnia się, jeżeli Wykonawca (…) uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (…). Zamawiający w dniu 27 sierpnia 2021 r. dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej firmy MAD-TECH Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Rembielińskiej 10B/6. Wykonawca w dniu 10 września 2021 r. za pośrednictwem platformy poinformował o rezygnacji z zawarcia umowy. Zamawiający ponowił prośbę o zawarcie umowy, zgodnie z dokonanym wyborem oferty najkorzystniejszej i wezwał Wykonawcę do stawienia się w tym celu w siedzibie Zamawiającego w dniu 15 września b.r. Wykonawca nie stawił się w wyznaczonym terminie ani nie przekazał dodatkowych wyjaśnień w tym zakresie.
W związku z powyższym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostaje unieważnione.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 249000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 513106,80 PLN

2021-10-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane