„Poprawa efektywności energetycznej w budynkach będących własnością miasta Siemianowice Śląskie – etap 4”

Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00225535
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00225535/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-08 10:13
Lokalizacja
Siemianowice Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8120c3d7-1aba-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
6431004477
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania gruzuWykonywanie pokryć dachowychRoboty przy wznoszeniu rusztowańRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówUsługi wywozu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

ARTUR GRZYBChorzów, PL · lot 0
447 415,52 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00225535 z dnia 2021-10-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Poprawa efektywności energetycznej w budynkach będących własnością miasta Siemianowice Śląskie – etap 4”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255453

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 10

1.5.2.) Miejscowość: Siemianowice Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pz_sobieskiego9_wr@um.siemianowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.siemianowice.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Poprawa efektywności energetycznej w budynkach będących własnością miasta Siemianowice Śląskie – etap 4”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8120c3d7-1aba-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00225535

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000760/44/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.67 Poprawa efektywności energetycznej budynków mieszkalnych w gminie Siemianowice Śląskie - etap 4

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 / Oś Priorytetowa I: Zmniejszenie emisyjności gospodarki / Działanie 1.7: Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie województwa śląskiego / Poddziałanie: 1.7.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych w województwie śląskim

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00187208/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne:
Art. 305 pkt 2) ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. (j.t. Dz.U. 2021, poz. 1129 z późn. zm.), dalej zwane także Pzp.
(z uwagi na ograniczoną liczbę znaków Uzasadnienie faktyczne zostało wskazane w Sekcji IX "Informacje dodatkowe")

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RL.271.4.00002.2021,ZP.rp.57.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1748576,48 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 414311,39 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji budynku mieszkalnego znajdującego się przy ulicy Sobieskiego 9 w Siemianowicach Śląskich w ramach projektu: Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 / Oś Priorytetowa I: Zmniejszenie emisyjności gospodarki / Działanie 1.7: Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie województwa śląskiego / Poddziałanie: 1.7.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych w województwie śląskim.
2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji budynku mieszkalnego przy ul. Sobieskiego 9 w Siemianowicach Śląskich,
w tym w szczególności:
- wykonanie wymiany stolarki drzwiowej wejściowej do budynku,
- wykonanie częściowej wymiany stolarki okiennej,
- wykonanie izolacji pionowej ścian
- wykonanie izolacji pionowej ścian fundamentowych do wysokości cokołu oraz dodatkowe osłonięcie folią kubełkową pod poziomem terenu,
- wykonanie nowego pokrycia dachu z styropapy,
- uzupełnienie lub wymianę orynnowania, wymianę obróbek blacharskich i wykonanie nowych parapetów,
- częściowe przemurowanie kominów ponad dachem, wykonanie nowych czap betonowych i ocieplenie,
- wykonanie nowego wyłazu dachowego,
- wykonanie oświetlenia zewnętrznego budynku.
3. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia obejmuje
a) Dokumentacja projektowa – Dodatek nr 3 do INDPP,
b) Przedmiar robót – Dodatek nr 4 do INDPP,
c) STWiOR – Dodatek nr 5 do INDPP,
d) Projektowane postanowienia umowy – Dodatek nr 6 do INDPP,
– zwane dalej „Dokumentacją”.
4. Nie przewiduje się zmian konstrukcyjnych w budynkach oraz zmian zagospodarowania terenu.
5. Zamawiający zastrzega, że prace będą wykonywane na czynnym, zamieszkałym budynku. Zalecane jest aby prace powodujące duży hałas (np. wiercenie, kucie, etc.) lub kolidujące z funkcjonowaniem budynków były wykonywane od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-18.00, a w przypadku braku takiej możliwości, np. ze względu na technologię wykonania lub konieczność zachowania ciągłości robót, były wykonywane po uprzednich ustaleniach z Inspektorem nadzoru. W czasie wykonywania robót, Wykonawca jest zobowiązany wygrodzić i utrzymywać teren budowy w stanie wolnym od nadmiernych przeszkód komunikacyjnych, składować wszelkie urządzenia pomocnicze, sprzęt i materiały w ustalonych miejscach i należytym porządku oraz usuwać zbędne przedmioty z terenu budowy. Wykonawca jest zobowiązany, na bieżąco porządkować i zabezpieczać obszar prowadzonych prac oraz informować mieszkańców budynku o ewentualnych niedogodnościach.
6. Wykonawca udzieli Zamawiającemu na przedmiot zamówienia gwarancji i rękojmi na okres ustalony w trakcie negocjacji z Wykonawcą, jednak nie krótszy niż 60 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu protokolarnego odbioru bez zastrzeżeń
7. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę.
Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art.99 ust.5 ustawy , tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności.
Jeżeli w Dokumentacji opisanej w pkt 3 powyżej znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w Dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu
8. Zamawiający nie przewiduje odbycia przez Wykonawców wizji lokalnej.
9. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych.
10. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 Pzp.
11. Zamawiający nie określił w opisie przedmiotu zamówienia wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp.
12. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 447415,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 447415,52 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 447415,52 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Remontowo-Budowlany Artur Grzyb

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6551009626

7.3.3) Ulica: Jana Gałeczki 22/6

7.3.4) Miejscowość: Chorzów

7.3.5) Kod pocztowy: 41-500

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 447415,52 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. Pełna nazwa zamówienia (dot. Sekcji II pkt 2.3)):
„Poprawa efektywności energetycznej w budynkach będących własnością miasta Siemianowice Śląskie – etap 4” zamówienie dotyczy części 2 zamówienia pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynków mieszkalnych przy ulicy Sobieskiego 9 w Siemianowicach Śląskich” .
2. cd. Sekcji III pkt 3.1.1):
Uzasadnienie faktyczne:
Postępowanie o udzielenie zamówienia pn.: Poprawa efektywności energetycznej w budynkach będących własnością miasta Siemianowice Śląskie – etap 4 - w odniesieniu do Części 2 było uprzednio prowadzone w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji i zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 1 Pzp, ponieważ do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 24.08.2021r. do godz. 10:00 nie została złożona żadna oferta.
Zgodnie z art. 305 pkt 2 Pzp Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli:
„W postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione”.
Warunki niniejszego zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione względem postępowania prowadzonego w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji.
Mając na uwadze powyższe, niniejsze zamówienie spełnia ustawowe przesłanki zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki.
2021-10-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane