Budowa dwóch budynków do celów szkoleniowych na terenie Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy

SZKOŁA PODOFICERSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W BYDGOSZCZY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00225574
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00225574/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-08 10:22
Lokalizacja
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-04f833d0-1529-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
9531094487
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneSprzęt topograficznyRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneUsuwanie powłoki glebyRekultywacja terenuRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych dla służb porządku publicznegoMontaż i wznoszenie gotowych konstrukcjiBetonowanieZbrojenieBetonowanie konstrukcjiRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychInstalowanie ram drzwiowych i okiennychInstalowanie stolarki metalowej, z wyjątkiem drzwi i okienInstalowanie przegródRoboty ciesielskieMalowanie budowli i zakładanie okładzin ochronnychUsługi opomiarowania dla budownictwaUsługi inżynieryjne naukowe i techniczneUsługi opomiarowaniaKamery telewizyjneLokalna sieć komputerowaInstalowanie okablowania komputerowegoInstalacyjne roboty elektrotechniczneInne instalacje elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie wentylacji

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00225574 z dnia 2021-10-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa dwóch budynków do celów szkoleniowych na terenie Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZKOŁA PODOFICERSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W BYDGOSZCZY

1.3.) Oddział zamawiającego: SP PSP

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 090585370

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Glinki 86

1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 85-861

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 52 349 84 00

1.5.8.) Numer faksu: +48 52 375 30 77

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sppsp.bydgoszcz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sppsp.bydgoszcz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania/6c29f635-f91e-4bae-8dfa-a89ea894bf4f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa dwóch budynków do celów szkoleniowych na terenie Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-04f833d0-1529-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00225574

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00011423/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowę dwóch budynków do celów szkoleniowych na terenie Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00179452/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SPT.2370.9.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1637302,41 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane polegające na budowie budynku do działań ratowniczych
w dalszej części „budynku A” do celów szkoleniowych na terenie Szkoły. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany zgodnie z dokumentacją budowlaną, techniczną (branża budowlana), specyfikacją techniczną oraz przedmiarem robót (stanowi materiał pomocniczy).
Przedsięwzięcie dotyczy budowy budynku A do celów szkoleniowych zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załączniki do niniejszej specyfikacji:
- przedmiar robót budynku A branża budowlana – załącznik nr 7,
- projekt techniczny budynku A – załącznik nr 9,
- projekt budowlany budynku A – załącznik nr 13,
- dokumentacja wykonawcza specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budynku A – załącznik nr 11,
Przedmiar robót jest tylko materiałem pomocniczym. Jeżeli Wykonawca po dokonaniu wizji lokalnej (pkt. 2.5 i 2.6 SWZ) uzna, że konieczne jest uwzględnienie prac i materiałów nieuwzględnionych w dokumentacji, powinien przyjąć je do wyceny. Jeżeli wykonawca uzna że w danej pozycji należy zwiększyć ilość materiału, sprzętu lub robocizny powinien uwzględnić to przy wycenie przedmiotu umowy.
Do ceny oferty w części I Wykonawca powinien doliczyć rozbiórkę istniejącego budynku oraz utylizację na własny koszt elementów porozbiórkowych.
Wykonawca do wyceny powinien uwzględnić wszystkie prace potrzebne do całkowitej realizacji przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

38295000-9 - Sprzęt topograficzny

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112200-7 - Usuwanie powłoki gleby

45112330-7 - Rekultywacja terenu

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45216110-8 - Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421110-8 - Instalowanie ram drzwiowych i okiennych

45421140-7 - Instalowanie stolarki metalowej, z wyjątkiem drzwi i okien

45421141-4 - Instalowanie przegród

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45442120-4 - Malowanie budowli i zakładanie okładzin ochronnych

71315300-2 - Usługi opomiarowania dla budownictwa

71350000-6 - Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne

71353200-9 - Usługi opomiarowania

4.5.5.) Wartość części: 373545,72 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane polegające na budowie budynku do działań gaśniczych
w dalszej części „budynku B” do celów szkoleniowych na terenie Szkoły. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany zgodnie z dokumentacją budowlaną, techniczną (branża budowlana, sanitarna i elektryczna) specyfikacją techniczną oraz przedmiarem robót (stanowi materiał pomocniczy).
Przedsięwzięcie dotyczy budowy budynku B do celów szkoleniowych zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załączniki do niniejszej specyfikacji:
- przedmiar robót budynku B – załącznik nr 8 branża budowlana, 8a branża elektryczna oraz 8b branża sanitarna,
- projekt techniczny budynku B – załącznik nr 10,
- projektem budowlanym budynku B – załącznik nr 14
- dokumentacja wykonawcza specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budynku B – załącznik nr 12 branża budowlana, 12a branża elektryczna, 12b branża sanitarna,
Przedmiar robót jest tylko materiałem pomocniczym. Jeżeli Wykonawca po dokonaniu wizji lokalnej (pkt. 2.5 i 2.6 SWZ) uzna, że konieczne jest uwzględnienie prac i materiałów nieuwzględnionych w dokumentacji, powinien przyjąć je do wyceny. Jeżeli wykonawca uzna że w danej pozycji należy zwiększyć ilość materiału, sprzętu lub robocizny powinien uwzględnić to przy wycenie przedmiotu umowy.
Wykonawca do wyceny powinien uwzględnić wszystkie prace potrzebne do całkowitej realizacji przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

32240000-7 - Kamery telewizyjne

32410000-0 - Lokalna sieć komputerowa

38295000-9 - Sprzęt topograficzny

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112200-7 - Usuwanie powłoki gleby

45112330-7 - Rekultywacja terenu

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45216110-8 - Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421110-8 - Instalowanie ram drzwiowych i okiennych

45421140-7 - Instalowanie stolarki metalowej, z wyjątkiem drzwi i okien

45421141-4 - Instalowanie przegród

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45442120-4 - Malowanie budowli i zakładanie okładzin ochronnych

71315300-2 - Usługi opomiarowania dla budownictwa

71350000-6 - Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne

71353200-9 - Usługi opomiarowania

4.5.5.) Wartość części: 1640336,25 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Do dnia 7 października 2021 r. została złożona jedna oferta. Cena oferty znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Z uwagi na powyższe na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1129) postępowanie zostało unieważnione.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 936966,79 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 936966,79 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Do dnia 7 października 2021 r. została złożona jedna oferta. Cena oferty znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Z uwagi na powyższe na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1129) postępowanie zostało unieważnione.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4859789,75 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4859789,75 PLN

2021-10-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane