Remont elewacji wraz z odtworzeniem izolacji przeciwwilgociowych ścian fundamentowych w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Kozielskiej 3.
Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00227890
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00227890/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-11 13:26
- Lokalizacja
- Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-327de90a-d8b3-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7492055601
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00227890 z dnia 2021-10-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont elewacji wraz z odtworzeniem izolacji przeciwwilgociowych ścian fundamentowych w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Kozielskiej 3.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piramowicza 32
1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=f15dda4c-01df-4c59-b90f-a767d98264431.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont elewacji wraz z odtworzeniem izolacji przeciwwilgociowych ścian fundamentowych w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Kozielskiej 3.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-327de90a-d8b3-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00227890
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001345/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.34 Remont elewacji wraz z odtworzeniem izolacji przeciwwilgociowych ścian fundamentowych w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Kozielskiej 3.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00098202/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.45.2021.KM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 132198,98 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie Remontu elewacji wraz z odtworzeniem izolacji przeciw wilgociowych ścian fundamentowych zgodnie z dokumentacją projektową wykonaną przez USŁUGI PROJEKTOWE mgr inż. arch. Krystyna Król , ul. Pamięci Sybiraków 17/II, 47-200 Kędzierzyn-Koźle.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) ROBOTY POMOCNICZE:
- demontaż stalowej konstrukcji podjazdu dla niepełnosprawnych (na czas realizacji robót) i ponowny montaż po zakończeniu prac remontu elewacji, wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji,
- demontaż istniejących nakryw studzienek okien piwnicznych,
- montaż i eksploatacja rusztowań elewacyjnych,
- wywóz i utylizacja gruzu z budowy.
2) ROBOTY PODSTAWOWE:
- wykonanie izolacji pionowej (obrys całego budynku) i poziomej (1 pomieszczenie- magazyn żywności) budynku,
- oczyszczenie cokołu z farby (należy zastosować hydropiaskowanie, a następnie hydrofobizację),
- oczyszczenie i naprawa tynków cyklinowanych elewacji,
- malowanie elewacji farbami silikatowymi,
- remont posadzek balkonów z izolacją,
- remont schodów zewnętrznych,
- rozbiórka istniejących chodników z kostki betonowej,
- rozbiórka betonowych elementów fundamentowych podjazdu,
- rozbiórka studzienek likwidowanych okien piwnicznych,
- wykopy przy odkrywaniu ścian fundamentowych,
- skucie uszkodzonych tynków zewnętrznych ścian piwnic,
- oczyszczenie i odgrzybienie ścian j.w.
- tynk zewnętrzny kat II na ścianach fundamentowych,
- wykonanie faset na styku z ławami fundamentowymi,
- izolacja pionowa 2x roztworem asfaltowym,
- izolacja pionowa folią kubełkową wraz z listwą dociskową,
- zasypanie wykopów wokół budynku warstwami z ubiciem,
- montaż nowych nakryw na studzienki okienek piwnicznych,
- wykonanie opaski z kostki betonowej i obrzeży trawnikowych,
- odtworzenie chodników z kostki betonowej,
- demontaż rur spustowych,
- demontaż uszkodzonej obróbki blacharskiej na elewacji,
- oczyszczenie cokołu z cegły ze starych farb,
- oczyszczenie żeliwnych kolumn z farb i malowanie,
- oczyszczenie tynków elewacji,
- skucie tynków sufitu tarasu,
- nowy tynk sufitu tarasu,
- naprawa i uzupełnienie tynków cyklinowanych,
- zagruntowanie tynków elewacji,
- malowanie 2x tynków elewacji farbami silikatowymi,
- demontaż balustrady schodów zewnętrznych,
- skucie istniejących płytek ceramicznych na schodach zewnętrznych,
- skucie podłoża na spocznikach i stopniach schodów zewnętrznych,
- naprawa podłoża schodów zewnętrznych,
- wykonanie nowego podłoża schodów,
- okładziny z granitu schodów zewnętrznych,
- montaż balustrad i pochwytu schodów zewnętrznych ze stali nierdzewnej,
W ramach robót, w oparciu o dokumentację projektową nie należy ujmować w ofercie, a w trakcie realizacji nie należy wykonywać:
1) Zamurowania okienka piwnicznego.
2) Zamurowania drzwi i demontażu schodów zewnętrznych do piwnicy.
Uwaga: W remontach balkonów należy ująć izolacje z papy termozgrzewalnej lub membrany PCV, do warstwy wyrównawczej zastosować zbrojenie rozproszone, a na odpływy z tarasu zastosować wpusty tarasowe.
3. Ponadto należy ująć następujące roboty:
- wykonanie opaski od strony ogrodu,
- remont płytek klinkierowych przy schodach wejściowych (uzupełnienie, wymiana),
- wykonanie pochwytu na wys.75cm w balustradzie schodów wejściowych,
- demontaż uchwytów z elewacji( w uzgodnieniu z użytkownikiem,
- naprawa pokrycia z blachy daszku nad wejściem bocznym(elewacja wschodnia),
- wstawienie krat do okienka piwnicznego.
Kostka betonowa z rozbiórki chodników do ponownego wykorzystania.
Rury spustowe z połaci dachu do ponownego wykorzystania.
4. Wykonanie zamówienia obejmuje również czynności:
1) Wykonanie dokumentacji powykonawczej.
2) Organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy.
3) Sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej terenu, polegającej w szczególności na uwidocznieniu stanu placu budowy przed rozpoczęciem robót. Inwentaryzację Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych CD w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy.
4) Sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu.
5) Zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji robót zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu kartę przekazania odpadu na ilość nie mniejszą niż wynika to z przedmiaru lub wyjaśnić ewentualną różnicę i nie później niż z dniem zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych.
6) Uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót oraz terenu przylegającego do placu budowy jeśli został naruszony wskutek prowadzonych robót.
7) Wykonawca zobowiązany jest z dniem przekazania placu budowy, posiadać i przedłożyć Zamawiającemu opłacony dokument ubezpieczenia OC od prowadzonej działalności gospodarczej. Suma gwarancyjna na wartość: 150 000,00 [PLN] na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia.
8) Wykonawca zobowiązany będzie do organizacji robót w sposób zapewniający bezpieczne użytkowanie Publicznego Przedszkola nr 2.
9) Wykonanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych zabudowanych urządzeń oraz wykonanie czynności konserwacyjnych tychże urządzeń, warunkujących utrzymanie gwarancji na zasadach przez Wykonawcę.
5. Zamawiający umożliwia i zaleca Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej.
6. Pomocniczo dołączono przedmiary robót budowlanych.
7. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Na podstawie 95 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności związane z realizacją zamówienia: roboty budowlane.
Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy.
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają m.in. Projektowane postanowienia umowy, dokumentacja techniczna oraz wszelkie załączniki zamieszczone na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną częścią SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 182500,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 199231,28 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 182500,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Inżynierska ALOG mgr inż. Gerard Gola
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7491006813
7.3.3) Ulica: Kosmonautów 2
7.3.4) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
7.3.5) Kod pocztowy: 47-220
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 182500,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-10-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |