Budowa i modernizacja sieci teletechnicznej i światłowodowej z przyłączami
Gmina Suchy Las
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00226043
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00226043/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-08 12:34
- Lokalizacja
- Suchy Las, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1dd23748-1095-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7773145371
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00226043 z dnia 2021-10-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i modernizacja sieci teletechnicznej i światłowodowej z przyłączami
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Suchy Las
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258508
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szkolna 13
1.5.2.) Miejscowość: Suchy Las
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-002
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@suchylas.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.suchylas.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa i modernizacja sieci teletechnicznej i światłowodowej z przyłączami2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1dd23748-1095-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00226043
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00174421/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Na mocy art. 214 ust.1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych przewidziano możliwość powierzenia wykonania robót budowlanych na rzecz podmiotu wewnętrznego, tj. udzielenie zamówień wewnętrznych (in house) przy zastosowaniu trybu z wolnej ręki. Mając na uwadze powyższe regulacje możliwe jest powierzenie wykonywania zadania budowy i modernizacji sieci światłowodowych/teletechnicznych GCI Sp. z o.o., ponieważ spełnione są wszystkie wymagane art. 214 ust. 1 pkt 11 warunki:
- Gmina Suchy Las sprawuje nad GCI Sp. z o.o kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej Spółki,
- ponad 90% działalności GCI Sp. z o.o dotyczy wykonywania zadań powierzonych przez Gminę Suchy Las,
- w GCI Sp. z o.o nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Zlecone zadanie mieści się w ramach, dla których utworzono spółkę.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.19.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 424021 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa i modernizacja sieci teletechnicznej i światłowodowej z przyłączami. Zakres zamówienia obejmuje:
- dla części nr 1: roboty budowlane związane z wykonaniem sieci teletechnicznej oraz 22 przyłączy w ulicach Azaliowej i Pigwowej w Złotnikach;
- dla części nr 2: roboty budowlane związane z wykonaniem sieci teletechnicznej oraz 73 przyłączy na osiedlu na Wzgórzu w Suchym Lesie;
- dla części nr 3: wykonanie projektu oraz roboty budowlane związane z wykonaniem sieci teletechnicznej oraz 6 przyłączy w ul. Owocowej w Suchym Lesie
- dla części nr 4: roboty budowlane związane z wykonaniem sieci teletechnicznej oraz 21 przyłączy do posesji położonych przy ul. Św. Michała w Jelonku.
- dla części nr 5: roboty budowlane związane z modernizacją węzła dystrybucyjnego sieci teletechnicznej na działce 122/2 obręb Suchy Las – teren OSP Suchy Las
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 517440,08 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 517440,08 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 517440,08 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GCI sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7773088880
7.3.3) Ulica: Obornicka 149
7.3.4) Miejscowość: Suchy Las
7.3.5) Kod pocztowy: 62-002
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 517440,08 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2021-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:Budowa i modernizacja sieci teletechnicznej i światłowodowej z przyłączami:
- część nr 1: „Złotniki – ul. Azaliowa i ul. Pigwowa – budowa sieci teletechnicznej z przyłączami
(22 szt.)”
- część nr 2: „Suchy Las – os. Na Wzgórzu – budowa sieci teletechnicznej z przyłączami (80
szt.)”
- część nr 3: „Suchy Las ul. Owocowa – budowa odcinka sieci teletechnicznej, włączenie w
istniejącą infrastrukturę, budowa przyłączy (6 szt.)”
- część nr 4: „Jelonek – budowa ul. Św. Michała wraz z odwodnieniem dz. 219/7– budowa
fragmentu sieci światłowodowej wraz z przyłączami do posesji”
- część nr 5: „Modernizacja węzła dystrybucyjnego (sieć teletechniczna) w budynku OSP Suchy
Las”
Zamawiający zawarł z wykonawcą GCI Sp. z o.o. 5 odrębnych umów jak wyżej na łączną kwotę 517 440,08 zł brutto, przy czym wartość poszczególnych umów wynosi:
- część nr 1: 106 393,77 zł brutto;
- część nr 2: 295 974,90 zł brutto;
- część nr 3: 36 736,41 zł brutto;
- część nr 4: 48 339,00 zł brutto;
- część nr 5: 29 996,00 zł brutto.
| 2021-10-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |