Przebudowa drogi w Stypułowie.

Gmina Kożuchów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00227645
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00227645/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-11 12:19
Lokalizacja
Kożuchów, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e1752cfe-1b7c-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
9251957786
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00227645 z dnia 2021-10-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi w Stypułowie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kożuchów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770327

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1a

1.5.2.) Miejscowość: Kożuchów

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-120

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@kozuchow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kozuchow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.wrota.lubuskie.pl/ugkozuchow/zamowienia_publiczne/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi w Stypułowie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e1752cfe-1b7c-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00227645

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000801/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Przebudowa dróg w Gminie Kożuchów.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00188878/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FI.271.6.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 214615,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi w Stypułowie.
Zadanie obejmuje przebudowę drogi wewnętrznej na dz. nr 740 w miejscowości Stypułów w zakresie:
 wykonania nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa łamanego na długości 362,5 m oraz szerokości 3,0/4,0m;
 ścięcia i wykonania poboczy z kruszywa łamanego o szerokości 0,5m;
 wykonania wzmocnienia skarpy z płyt ażurowych niezbrojonych o wymiarach 40x60x8 cm na lawie betonowej – około 150m2; oczyszczenia i wyprofilowania rowów na długości około 100 m oraz odtworzenia istniejącego przepustu drogowego o długości 4m.
Szczegółowy opis remontu drogi zawiera dokumentacja projektowa składająca się z:
 Projektu wykonawczego dot. Przebudowy drogi wewnętrznej na dz. nr 740 w m. Stypułów wraz z uzgodnieniami;
 Szczegółowych Specyfikacji Technicznych dot. Przebudowy drogi wewnętrznej na dz. nr 740 w m. Stypułów;
 Przedmiaru robót dot. Przebudowy drogi wewnętrznej na dz. nr 740 w m. Stypułów.”

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt. 6) PZP Zamawiający unieważnia postępowanie jeżeli jest ono obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlagającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. W przedmiotowym postępowaniu Zmawiający otrzymał dwie oferty, jednak jednej z nich nie był w stanie otworzyć. Otwarcie ofert Zamawiający przeprowadził za pomocą narzędzia udostępnionego przez Urząd Zamówień Publicznych – miniPortal, dlatego w dniu 08.10.2021 roku zwrócił się z prośbą do Wydziału Technicznego mimiPortalu o wyjaśnienie przyczyny niemożliwości otwarcia jednej z ofert. Do dnia 11.10.2021 Zamawiający nie otrzymał odpowiedzi ani żadnych wyjaśnień. Przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych nie dopuszczają możliwości przerwania bądź zawieszenia czynności otwarcia złożonych ofert. Nie jest również możliwe dokonanie otwarcia tylko kilku ze złożonych ofert a przeniesienie otwarcia pozostałych do czasu usunięcia problemów technicznych, dlatego Zamawiający podjął decyzje o unieważnieniu przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt. 6) ustawy PZP

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 494321,79 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 494321,79 PLN

2021-10-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane