Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Lutocin poprzez głęboką termomodernizację, wymianę czynników grzewczych i wdrożenie OZE

GMINA LUTOCIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00227821
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00227821/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-11 13:07
Lokalizacja
Lutocin, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cd38fe22-19fc-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
5110271300
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty izolacyjneEnergia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaElektrycznośćEnergia słonecznaBaterie słoneczneSłoneczne moduły fotoelektryczneInstalacje wodneRóżne konstrukcje budowlaneKonstrukcje dachoweGrzejniki i kotły grzewczeKotły grzewcze centralnego ogrzewaniaRoboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoInstalacje zasilania elektrycznegoInstalowanie stacji rozdzielczychInne instalacje elektryczneElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie ram drzwiowych i okiennychInstalowanie drzwi i okienUsługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowychUsługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznejUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjneUsługi elektryczneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania systemów zasilania energią elektrycznąUsługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00227821 z dnia 2021-10-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Lutocin poprzez głęboką termomodernizację, wymianę czynników grzewczych i wdrożenie OZE

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUTOCIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130378261

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Poniatowskiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Lutocin

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-317

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.7.) Numer telefonu: 23 6581001

1.5.8.) Numer faksu: 23 6581002

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lutocin@lutocin.i-gmina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://lutocin.i-gmina.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://lutocin.i-gmina.pl/przetargi-w-2021-roku

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Lutocin poprzez głęboką termomodernizację, wymianę czynników grzewczych i wdrożenie OZE

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cd38fe22-19fc-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00227821

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001092/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Lutocin

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IV Przejście na gospodarkę niskoemisyjną, Działanie 4.2 Efektywność energetyczna, Typ projektów Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00190077/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FIN.271.3.5.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3483808,70 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Podstawowym celem inwestycji jest poprawa efektywności energetycznej dwóch budynków użyteczności publicznej w Gminie Lutocin oraz zwiększenie udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Szczegółowy opis obu budynków zawarto w załączonych audytach energetycznych oraz dokumentacji projektowej (w tym inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej) i Programie Funkcjonalno-Użytkowym.
1.2/ Szczegółowo przedmiot zamówienia obejmuje:
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja budynków oraz układów technologicznych służących do ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody użytkowej oraz zasilania budynków energią elektryczną. Modernizowane systemy będą wykorzystywać pellet oraz energię solarną (fotowoltaika). W celu organizacji robót wyróżniono 3 zadania główne:

Zadanie 1: Instalacje fotowoltaiczne
Usługi
1) Sporządzenie dokumentacji projektowej wykonawczej.
2) Sporządzenie dokumentacji projektowej powykonawczej.
3) Konfiguracja, uruchomienie i wdrożenie aplikacji systemu nadzoru z możliwością nadzoru nad pracą drogą bezprzewodową z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji mobilnej lub komputera z dostępem do internetu.
Dostawy
1) Dostawa paneli fotowoltaicznych.
2) Dostawa falowników.
3) Dostawa konstrukcji.
4) Dostawa materiałów montażowych, okablowania, akcesoriów i oprzyrządowania
Roboty budowlano - montażowe
1) Budowa systemu paneli fotowoltaicznych
2) Przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci wewnętrznej budynków oraz przebudowę układu pomiaru energii przystosowującego układ do pomiaru energii wytworzonej.
3) Układy pomiarowe przystosowane do sprzedaży energii na wolnym rynku.
4) Wykonanie odpowiednich badań i pomiarów oraz sporządzenie protokołów.

Zadanie 2: Kotły na pellet
Usługi
1) Sporządzenie dokumentacji projektowej wykonawczej.
2) Sporządzenie dokumentacji projektowej powykonawczej.
3) Konfiguracja, uruchomienie i wdrożenie aplikacji systemu nadzoru z możliwością nadzoru nad pracą drogą bezprzewodową z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji mobilnej lub komputera z dostępem do internetu.
Dostawy
1) Dostawa kotłów.
2) Dostawa palników.
3) Dostawa kominów.
4) Dostawa zbiorników na C.W.U.
5) Dostawa materiałów montażowych, okablowania, rur, akcesoriów i oprzyrządowania .
Roboty budowlano - montażowe
1) Budowa systemu C.O/C.W.U
2) Przyłączenie instalacji grzewczej do sieci wewnętrznej budynków.
3) Wykonanie odpowiednich badań i pomiarów oraz sporządzenie protokołów.

Zadanie 3: Termomodernizacja
Zaplanowano udział dwóch budynków użyteczności publicznej ulokowanych w gminie Lutocin w woj. mazowieckim:
1. Budynek Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lutocinie, zlokalizowany przy ul. Żeromskiego 2.
2. Budynek Zespołu Szkół w Lutocinie przy ul. Szkolna 14, 09-317 Lutocin, Powiat Żuromiński województwo: mazowieckie.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisują Program Funkcjonalno-Użytkowy, Audyty energetyczne i Audyty elektroenergetyczne stanowiące załączniki do niniejszej SWZ oraz wzór umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

09310000-5 - Elektryczność

09330000-1 - Energia słoneczna

09331000-8 - Baterie słoneczne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

39370000-6 - Instalacje wodne

44112000-8 - Różne konstrukcje budowlane

44112410-5 - Konstrukcje dachowe

44621000-9 - Grzejniki i kotły grzewcze

44621220-7 - Kotły grzewcze centralnego ogrzewania

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45421110-8 - Instalowanie ram drzwiowych i okiennych

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

51112000-0 - Usługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznej

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71314100-3 - Usługi elektryczne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 2) prawo zamówień publicznych, ponieważ nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2021-10-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane