„Remont nawierzchni drogi gminnej dz. ewid. nr 147 i 210 Niedźwiedza-Nowa Wieś w km 0+000-1+486”
GMINA DĘBNO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00232830
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00232830/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-14 12:00
- Lokalizacja
- Wola Dębińska, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dd9a4742-1621-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8691326517
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00232830 z dnia 2021-10-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont nawierzchni drogi gminnej dz. ewid. nr 147 i 210 Niedźwiedza-Nowa Wieś w km 0+000-1+486”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DĘBNO
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Dębno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000540357
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 240
1.5.2.) Miejscowość: Wola Dębińska
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-852
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.7.) Numer telefonu: 14 631 85 60
1.5.8.) Numer faksu: 014 6658 722
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@gminadebno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminadebno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gminadebno1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont nawierzchni drogi gminnej dz. ewid. nr 147 i 210 Niedźwiedza-Nowa Wieś w km 0+000-1+486”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dd9a4742-1621-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00232830
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002864/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Remont nawierzchni drogi gminnej dz. ewid. nr 147 i 210 Niedźwiedza-Nowa Wieś w km 0+000-1+486
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00181686/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RWI.271.16.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 332860,91 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Remont nawierzchni drogi gminnej dz. ewid. nr 147 i 210 Niedźwiedza-Nowa Wieś w km 0+000-1+486”
Zakres robót obejmuje min.
1) Skropienie nawierzchni asfaltem-5817,0m2
2) Nawierzchnie z mieszanek mineralno-bitumicznych, warstwa ścieralna, mieszanka asfaltowa, grubość po zagęszczeniu 5 cm, masa grysowa, samochód do 5t-5817,0m2 Krot. 1,25
3) Wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno-bitumiczną, mieszanką asfaltowa, wbudowanie mechaniczne, grysowo-żwirowa, samochód 5-10t 50kg/m2-268,9t
4) Mechaniczne plantowanie terenu równiarkami samojezdnymi, grunt kategorii IV ścięcie poboczy-1490,0m2
5) Podbudowy z kruszyw łamanych, warstwa górna po zagęszczeniu 8 cm, dosypanie poboczy-1490,m2
6) Krawężniki betonowe bez ław, wystające 15x30 cm , podsypka cementowo-piaskowa -90,0m
7) Ławy pod krawężniki, betonowa z oporem-1,8m3
8) Studnie rewizyjne z kręgów betonowych i żelbetowych fi 1000mm wykonane metodą studniarską, grunt kategorii I-II, głębokość 3m, kręgi bet. wys. 500mm-5szt
9) Kanały z rur typu PVC łączone na wcisk Fi 200 mm przykanaliki-6,0m
10) Kanały z rur typu PVC łączone na wcisk Fi 400 mm-125,0m
11) Przepusty rurowe pod zjazdami, rury betonowe Fi 40 cm-12,0m
12) Przepusty rurowe pod zjazdami, ścianki czołowe dla rur Fi 40 cm-4,0szt
13) Ścieki z elementów betonowych, podsypka piaskowa, prefabrykat o grubości 20 cm-remont istniejącego umocnienia rowów Typ kolejowy-20,0m
14) Roboty ziemne wykonywane koparkami przedsiębiernymi, z transportem urobku samochodami samowyładowczymi na odl. do 1 km, koparka 0,25m3, kategoria gruntu III roboty rozbiórkowe-50,0m3
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa, przedmiar robót oraz Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych które stanowią załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający działając na podstawie z art. 260 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.; zwana dalej: PZP), zawiadamia o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na przedmiotowe zadanie. Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.Uzasadnienie prawne: Zgodnie z treścią art. 255 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający przed upływem terminu otwarcia ofert zamieścił na stronie prowadzonego postępowania kwotę jaką zamierza przeznaczyć na przedmiotowe zadanie tj. 214 905,90 złotych brutto.
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły 4 oferty:
Nr oferty Nazwa (firma) i adres wykonawcy Kwota oferty brutto Okres gwarancji i rękojmi
1.
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle
ul. Jana Pawła II 30, 38 – 200 Jasło
479 872,20
60
2.
COLAS Polska Sp. z o.o.
ulica Nowa 49, 62-070 Palędzie
558 342,62
60
3.
BUD DRÓG Usługi Budowy i Modernizacji Dróg Łagosz spółka jawna Przyborów 398, 32-825 Borzęcin
423 885,45
60
4.
Przedsiębiorstwo Drogowo- Mostowe Spółka Akcyjna
ul. Drogowców 1, 39-200 Dębica
449 723,12
60
Wszystkie oferty, jakie zostały złożone w przedmiotowym postępowaniu, znacznie przewyższają kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania. W związku z tym, że Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację Zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najniższej, unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 423885,45 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 558342,62 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-10-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |