„Modernizacja oczyszczalni ścieków w Woli Dębińskiej”

GMINA DĘBNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00232805
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00232805/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-14 11:54
Lokalizacja
Wola Dębińska, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0a580aa4-0b1a-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
8691326517
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty konstrukcyjneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągówRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty w zakresie uzdatniania wodyRoboty w zakresie budowy drógBudowa zbiornikówRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego)Usługi architektoniczne i podobneUsługi inżynieryjneUsługi projektowania rurociągówUsługi związane z budownictwemUsługi zarządzania budową

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00232805 z dnia 2021-10-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja oczyszczalni ścieków w Woli Dębińskiej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DĘBNO

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Dębno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000540357

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 240

1.5.2.) Miejscowość: Wola Dębińska

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-852

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: 0 14 6658 714

1.5.8.) Numer faksu: 014 6658 722

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@gminadebno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminadebno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gminadebno

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja oczyszczalni ścieków w Woli Dębińskiej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a580aa4-0b1a-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00232805

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002864/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja oczyszczalni ścieków

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00166767/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RWI.271.15.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1052500,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Modernizacja oczyszczalni ścieków w Woli Dębińskiej” w formule zaprojektuj i wybuduj na podstawie opracowanego programu funkcjonalno-użytkowego zwanego dalej PFU.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a. opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej modernizacji istniejącej oczyszczalni ścieków wraz z wymaganymi uzgodnieniami, poprzedzonej opracowaniem koncepcji architektoniczno-budowlanej zwanej w dalszej części umowy „dokumentacją”,
b. uzyskanie przez Wykonawcę prawomocnego pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę przyjętego przez właściwy organ bez uwag, poprzedzonego uzyskaniem niezbędnych warunków, decyzji, pozwoleń i uzgodnień – jeżeli będzie wymagane,
c. wykonanie robót budowlanych,
d. przeprowadzenie prób i badań wymaganych dla sieci i obiektów budowlanych,
e. przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem zmodernizowanych obiektów do użytkowania, przeprowadzenie szkolenia pracowników ZUK,
f. wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej,
g. uzyskanie w imieniu Zamawiającego na podstawie stosownego upoważnienia decyzji na użytkowanie – jeżeli będzie wymagany,
h. wykonanie innych czynności niezbędnych do zrealizowania zobowiązań określonych w punktach poprzedzających oraz w PFU.

UWAGA:
Szczegółowe zakres wykonania przedmiotu zamówienia zawarty zostały w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) i wzorze umowy, które stanowią załączniki do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45247270-3 - Budowa zbiorników

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

51000000-9 - Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego)

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając na podstawie z art. 260 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.; zwana dalej: PZP), zawiadamia o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na przedmiotowe zadanie. Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Uzasadnienie prawne: Zgodnie z treścią art. 255 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający przed upływem terminu otwarcia ofert zamieścił na stronie prowadzonego postępowania kwotę jaką zamierza przeznaczyć na przedmiotowe zadanie
tj. 1 251 945,57 złotych brutto.
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła jedna oferta:
Nr oferty Nazwa (firma) i adres wykonawcy Kwota oferty brutto Okres gwarancji i rękojmi

1. Schwander Polska sp. z o.o.
sp. komandytowa,
Stadła 234,
33-386 Podegrodzie
3 444 000,00
60

Cena oferty jaka została złożona na przedmiotowe postępowanie znacznie przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia. W związku z tym, że Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty, unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2021-10-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane