„Termomodernizacja dachu budynku C, Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie przy ul. Postępu 9 ( działka ew. 21/2 obręb 146505_8.0810.21/2)”
SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT CERAMIKI I MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00229759
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00229759/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-12 14:03
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ecaa56fb-0400-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5250007626
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00229759 z dnia 2021-10-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja dachu budynku C, Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie
przy ul. Postępu 9 ( działka ew. 21/2 obręb 146505_8.0810.21/2)”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT CERAMIKI I MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000056377
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Cementowa 8
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-983
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: 12 683 79 11
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info.krakow@icimb.lukasiewicz.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.icimb.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://icimb.bip-e.pl/icm/zamowienia-publiczne/aktualne-postepowania/11,Przetargi-ponizejprogow- unijnych.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych, wdrożenie wyników badań naukowych i prac rozwojowych
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Termomodernizacja dachu budynku C, Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawieprzy ul. Postępu 9 ( działka ew. 21/2 obręb 146505_8.0810.21/2)”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ecaa56fb-0400-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00229759
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00005544/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Termomodernizacja dachu hali C przy ul. Postępu 9, Łukasiewicz -ICIMB Oddział Ceramiki i Betonów w Warszawie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00160072/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FL.261.28.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 758638,21 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji dachu budynku C, Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie przy ul. Postępu 9 ( działka ew. 21/2 obręb 146505_8.0810.21/2 )
2. Zakres robót budowlanych :
1) wyczyszczenie, osuszenie i usunięcie luźnych fragmentów pokrycia dachowego
z papy na niższej i wyższej części budynku
2) rozbiórka istniejącej instalacji odgromowej do poziomu terenu
3) rozbiórka kominków wentylacyjnych zaznaczonych na rzucie do likwidacji
4) rozbiórka istniejących obróbek blacharskich na krawędziach dachu
5) wykonanie nowej podbudowy z płyt OSB pod obróbki blacharskie na krawędziach dachu w pionie i poziomie z 2% spadkiem , zagruntowanie i przyklejenie warstwy papy podkładowej
6) wykonanie ocieplenia stropodachu wyższej części budynku ze styropapy gr. 10 cm o współczynniku przenikania ciepła ʎ = 0,030 W/mK i wytrzymałości 0,1 Mpa
7) wykonanie ocieplenia półokrągłych części dachu i wierzchów lukarn z wełny mineralnej gr. 10 cm o współczynniku przenikania ciepła ʎ = 0,030 W/mK
8) zamknięcie wlotu do rury spustowej znajdującej się przy ścianie, ukształtowanie większego, co najmniej 2% spadku w istniejącym korycie odprowadzającym wodę
w kierunku krótszego boku hali do kosza zlewowego, za pomocą płyt styroduru grubość 5 do 80 cm
9) zamontowanie nowych obróbek blacharskich na krawędziach dachu z blachy stalowej ocynkowanej gr. 0,5 mm , obejmujących : pas podrynnowy łączony na rąbek stojący, pas nadrynnowy łączony na zakład, rynajzy czołowe oraz rynny Ø 150 mm
10) zamontowanie nowego kosza zlewowego z blachy stalowej ocynkowanej gr. 0,5 mm, odprowadzającego wodę do rury spustowej usytuowanej po środku krótszego boku budynku
11) wymiana istniejących rynien na nowe Ø 180, wykonane z blachy stalowej ocynkowanej gr. 0,5 mm
12) wymiana istniejących rur spustowych na nowe Ø 150 , wykonane z blachy stalowej ocynkowanej gr. 0,5 mm
13) zagruntowanie istniejącej nawierzchni dachu np. gruntem asfaltowym Sopradere
14) pokrycie całości dachu warstwą papy wysoko modyfikowanej do pokryć jednowarstwowych np. EP4 Performa Parking
15) wykonanie wywinięć pionowych pokrycia na dłuższe boki świetlików obejmujących demontaż istniejących okapników, uzupełnienie styropianu pod dolnym okapnikem, pokrycie papą samoprzylepną np. Soprastick i papą nawierzchniową oraz zamontowanie nowego okapnika z blachy stalowej ocynkowanej z jego uszczelnieniem, zamontowanie nowego górnego okapnika z blachy stalowej ocynkowanej
16) wykonanie wywinięć pionowych pokrycia z papy nawierzchniowej na krótsze boki świetlików o wysokości 35 cm wraz z wykonaniem kapinosów z blachy stalowej ocynkowanej gr. 0,5 mm
17) ocieplenie bocznych ścian świetlików styropianem gr. 10 cm o współczynniku przenikania ciepła ʎ = 0,030 W/mK i otynkowanie ich tynkiem cienkowarstwowym silikonowym na siatce plastikowej
18) wykonanie wywinięć pionowych pokrycia z papy nawierzchniowej na ścianę wyższej części budynku, o wysokości 35 cm wraz z wykonaniem kapinosów z blachy stalowej ocynkowanej gr. 0,5 mm
19) zamontowanie betonowych podstawek do instalacji odgromowej poprzez przyklejenie klejem bitumicznym np. klejem Enkolit
20) oczyszczenie i pomalowanie istniejących blaszanych kominków na dachu, uzupełnienie brakujących daszków oraz uszczelnienie połączenia z dachem żywicą np. Alsan Flashing Quadro i taśmą Flashing Voile
21) zaizolowanie wentylatorów na dachu papą nawierzchniową taką jak cały dach
i żywicą taką jak kominki blaszane
22) wymiana uszkodzonej szyby w świetliku ( 1 szt. ) na nową, zbrojoną, identyczną jak pozostałe
23) naprawę skosów na świetlikach poprzez uzupełnienie styropianu, wykonanie izolacji i obróbek blacharskich
24) uszczelnienie łączenia okien na świetlikach żywicą np. Alsan Flashing Quadro
i taśmą Flashing Voile
25) uszczelnienie obróbki blacharskiej nad oknami świetlików np. preparatem Sikaflex 11fc
26) oczyszczenie i pomalowanie farbą podkładową i nawierzchniową do metalu istniejącego podestu drabiny wejściowej wykonanego z rur stalowych oraz całej drabiny
27) wykonanie nowej instalacji odgromowej na powierzchni dachu i do punktów pomiarowych w przyziemiu
28) Likwidacja istniejącej konstrukcji stalowej na ścianie budynku
29) Wymiana istniejących drzwi drewnianych w elewacji bocznej na nowe
30) Wymiana kratek wentylacyjnych na ścianach budynku – 4 szt.
31) Skucie istniejącej okładziny ceramicznej przy wjeździe do garażu i otynkowanie ościeży tynkiem cementowo – wapiennym
32) Wyprowadzenie rur spustowych na zewnątrz ścian zewnętrznych
33) Malowanie stalowych, dwuskrzydłowych drzwi wjazdowych ( ok. 39,00 m2 )
34) Uzupełnienie ubytków na elewacjach i dwukrotne malowanie ścian zewnętrznych budynku na kolor biały
35) Wykonanie cokołu wys. 54 cm na ścianach budynku z tynku mozaikowego
w kolorze grafitowym
36) Malowanie rur gazowych przymocowanych do ścian zewnętrznych budynku
37) Zamontowanie daszku nad drzwiami wejściowymi do części wyższej budynku, identycznego jak daszek przy bramie wjazdowej
38) Skucie istniejącej rampy wjazdowej przy wejściu do części wyższej i wykonanie nowej rampy betonowej ze spadkiem 6%
39) Remont podciągu i słupów wewnątrz hali, skorodowanych z powodu przeciekającego dachu, obejmujący oczyszczenie, miejscowe zabezpieczenie antykorozyjne zbrojenia, uzupełnienie tynków oraz malowanie ( ok. 150,00 m2 )
3. Roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej i sztuką budowlaną.
4. zakres i opis przedmiotu zamówienia zawiera:
dokumentację projektową oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej: „STWiORB”)
5. Dokumentacja wymieniona w pkt. 4 SWZ stanowi integralną część SWZ oraz wzoru umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 933125,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 933125,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 933125,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ARPRO Adam Reguła
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7981400486
7.3.3) Ulica: ul. Piękna 24
7.3.4) Miejscowość: Raszyn
7.3.5) Kod pocztowy: 05-090
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Prace dekarskie. Nieznany na etapie składania ofert. Wartość powierzonych usług 100 000 zł.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-10-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 933125,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wykonawca wniósł zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 3% wartości brutto przedstawionej w ofercie co stanowi kwotę: 27 993,75 zł (słownie: dwadzieścia siedem tysięcy dziewięćset dziewięćdziesiąt trzy złotych 75/100). Zabezpieczenie zostało wniesione przed podpisaniem umowy w formie: GWARANCJI UBEZPIECZENIOWEJ.| 2021-10-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |