Wykonanie instalacji fotowoltaicznej – budynek administracyjno- gospodarczy SKM w ramach projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej w Wodzisławiu Śląskim
Służby Komunalne Miasta
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00233155
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00233155/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-14 13:17
- Lokalizacja
- Wodzisław Śląski, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0b9234b5-0664-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6472485568
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00233155 z dnia 2021-10-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie instalacji fotowoltaicznej – budynek administracyjno- gospodarczy SKM w ramach projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej w Wodzisławiu Śląskim
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Służby Komunalne Miasta
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 241024991
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Marklowicka 21F
1.5.2.) Miejscowość: Wodzisław Śląski
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@skm.wodzislaw-slaski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.skm.wodzislaw-slaski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wodzislaw-slaski.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie instalacji fotowoltaicznej – budynek administracyjno- gospodarczy SKM w ramach projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej w Wodzisławiu Śląskim2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0b9234b5-0664-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00233155
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001627/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Wykonanie instalacji fotowoltaicznej - budynek administracyjno - gospodarczy SKM w ramach projektu pn.Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Wodzisławiu Śląskim
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Wodzisławiu Śląskim2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00162036/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: CUW-DZP.271.4.2.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 188576,45 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pod nazwą:
Wykonanie instalacji fotowoltaicznej – budynek administracyjno– gospodarczy SKM w ramach projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej w Wodzisławiu Śląskim.
Opis przedmiotu zamówienia:
- Budowa instalacji odgromowej
- Ustawienie konstrukcji wsporczej
- Ustawienie paneli PV
- Ułożenie tras kablowych i kabli
- Montaż i łączenie modułów, rozdzielnicy RGPV
- Połączenie instalacji PV do istniejącej instalacji elektrycznej
- Roboty związane z wykonanie infrastruktury pozwalającej na oddanie wytworzonej energii wewnętrznej sieci zasilającej budynku i do sieci elektroenergetycznej operatora
- Uzgodnienie z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej projektów instalacji PV o mocy 39,69 kWp oraz o zakończeniu montażu i zamiarze przystąpienia do jej użytkowania Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.
- Wykonanie prób eksploatacyjnych i sprawdzających prawidłowe działanie instalacji PV i współpracy z siecią energetyczną
- Uruchomienie układu, regulacje i rozruch instalacji (dokonania rozruchu technologicznego zainstalowanej instalacji i potwierdzi protokolarne wykonanie tego rozruchu)
- Wykonanie projektów powykonawczych w oparciu o załączoną do SWZ dokumentację techniczną
-Przygotowanie zgłoszeń wraz z wymaganą dokumentacją przyłączenia instalacji do sieci elektroenergetycznej oraz zgłoszenie do OSD (TAURON Dystrybucja SA) w imieniu użytkownika (właściciela nieruchomości) na podstawie udzielonego pełnomocnictwa
- Przeprowadzenie szkolenia w zakresie eksploatacji i obsługi oraz sporządzenie protokołu obejmującego zakres szkolenia i uzyskanie oświadczeń od użytkowników o dokonanym szkoleniu
- Opracowanie szczegółowych instrukcji obsługi i użytkowania instalacji sporządzonych w języku polskim (zawierających m.in. zalecenia bieżącej konserwacji)
Inne elementy ujęte w dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik do SWZ i w projekcie umowy stanowiącym załącznik do SWZ
- Zapewnienie kierownika budowy z uprawnieniami niezbędnymi do prawidłowej realizacji opisanych powyżej czynności.
Instalacja fotowoltaiczna będzie wykonana na budynku warsztatowym będącym jednym z 3 obiektów SKM w Wodzisławiu Śląskim, zlokalizowanym na działce nr 2098/201.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09332000-5 - Instalacje słoneczne
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 134469,75 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 215250,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 134469,75 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SOMERGY Tomasz Kawa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 873-327-32-35
7.3.3) Ulica: Rozwojowa 28b
7.3.4) Miejscowość: Tarnów
7.3.5) Kod pocztowy: 33-100
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-10-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 134469,75 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-10-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |