Przebudowa budynku gospodarczego wraz z zagospodarowaniem terenu i instalacjami wewnętrznymi, położonego na działce nr 1302/4 w m. Gromnik

NADLEŚNICTWO GROMNIK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00231286
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00231286/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-13 12:56
Lokalizacja
Gromnik, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3af405b8-064a-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
8730208639
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuZbrojenieRoboty murarskieInstalacyjne roboty elektrotechniczneInne instalacje elektryczneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne gazoweTynkowanieInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00231286 z dnia 2021-10-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa budynku gospodarczego wraz z zagospodarowaniem terenu i instalacjami wewnętrznymi, położonego na działce nr 1302/4 w m. Gromnik

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO GROMNIK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 350545576

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: GENERAŁA ANDERSA 1

1.5.2.) Miejscowość: Gromnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-180

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: 146514205

1.5.8.) Numer faksu: 146515081

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gromnik@krakow.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: gromnik.krakow.lasy.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_gromnik

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa budynku gospodarczego wraz z zagospodarowaniem terenu i instalacjami wewnętrznymi, położonego na działce nr 1302/4 w m. Gromnik

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3af405b8-064a-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00231286

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00033184/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa budynku gospodarczego w Gromniku nr inw. 104/41

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00160892/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: S.270.13.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 447568,30 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na przebudowie budynku
gospodarczego położonego na działce 1302/4 w miejscowości Gromnik wraz z
zagospodarowaniem terenu i wykonaniem instalacji wewnętrznych. Lokalizacja inwestycji –
realizacja przedmiotu zamówienia w miejscowości Gromnik przy ul. Generała Andersa 1
Rozliczenie prac nastąpi na podstawie faktury częściowej i końcowej zgodnie z zapisami §10 .
projektu umowy. Zamówienie obejmuje przebudowę budynku gospodarczego wraz z
zagospodarowaniem terenu i instalacjami wewnętrznymi polegającą na:
• wykonaniu nowych podziałów pomieszczeń wewnątrz budynku
• częściowym zamurowaniu i wykonaniu nowych otworów okiennych i drzwiowych oraz bram
wraz z wymianą pozostałych okien, drzwi i bram
• wykonaniu izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych,
• zmianie konstrukcji dachu,
• wymianie pokrycia dachu,
• wyburzeniu kominów i wykonaniu nowych,
• wykonaniu nowych warstw podłogowych,
• wykonaniu nowych tynków wewnętrznych i zewnętrznych,
• wykonaniu malowania ścian i sufitów,
• wykonaniu ocieplenia ścian, stropu nad kondygnacją użytkową i podłogi na gruncie
• wykonaniu okładziny drewnianej i kamiennej na elewacjach,
• wykonaniu nowych nadproży,
• wymianie rynien i rur spustowych,
• wykonaniu parapetów zewnętrznych z blachy ocynkowanej powlekanej o grubości 0.7 mm oraz
parapetów wewnętrznych w pomieszczeniach PCV,
• wykonaniu wentylacji grawitacyjnej,
• wykonaniu instalacji odgromowej,
• wykonaniu instalacji elektrycznej,
• wykonaniu instalacji centralnego ogrzewania i cwu
• wykonaniu instalacji gazowej
• wykonaniu instalacji kanalizacji sanitarnej
W zakresie zagospodarowania terenu:
• wykonaniu chodników i opasek wokół budynku oraz częściowo podjazdu o nawierzchni z kostki
brukowej,
• częściowym demontażu oraz montażu ogrodzenia panelowego wraz z furtką
• częściowym demontażu nawierzchni asfaltowej oraz wykonaniu powierzchni trawiastej

4.5.3.) Główny kod CPV: 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45262310-7 - Zbrojenie

45262522-6 - Roboty murarskie

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45410000-4 - Tynkowanie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 dalej „ustawa Pzp”) Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ jest ono obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:
Decyzja o unieważnieniu postępowania została podjęta w wyniku stwierdzenia przez Zamawiającego niemożliwej do usunięcia wady postępowania uniemożliwiającej zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Odnosząc się do stanu faktycznego będącego podstawą unieważnienia postępowania wskazać należy, że wada sprowadza się do tego, że Zamawiający wszczął i przeprowadził postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nie mając jeszcze zabezpieczonych
środków na jego realizację. Płatność za wykonanie zamówienia została zgodnie z zapisami SWZ podzielona na rok bieżący oraz rok przyszły. Środki w pełni zostały zabezpieczone na płatność za wykonane prace w roku 2021, ale nie za prace wykonane w roku 2022. Zgodnie z przepisami wynikającymi z przepisów o finansach publicznych niedopuszczalne jest zaciągnięcie zobowiązania tj. zawarcie umowy w sytuacji nieposiadania środków finansowych na jej realizację, dlatego też ze względu na nie podpisane prowizorium planu na rok 2022 przez jednostki nadzorujące Zamawiający nie może podpisać umowy nie posiadając środków na zabezpieczenia wynikających z niej zobowiązań finansowych. Jeśli zatem zamawiający, nie będący jednostką sektora finansów publicznych zaciąga zobowiązanie, wykraczając poza zakres wydatków przewidzianych w planie finansowym, stanowi to naruszenie dyscypliny finansów publicznych nawet w przypadku, gdy plan zostanie w późniejszym terminie zmieniony, a także, gdy umowa o zamówienie publiczne zostanie później dostosowana do planu finansowego.
Przedstawione wyżej okoliczności stanowią istotną wadę uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2021-10-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane