Prace konserwatorskie związane z zabezpieczeniem reliktu średniowiecznej wieży zabytkowego kompleksu zamkowego w Kędzierzynie-Koźlu – III POSTĘPOWANIE
Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00231459
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00231459/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-13 13:39
- Lokalizacja
- Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-75823b0a-dd85-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7492055601
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00231459 z dnia 2021-10-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace konserwatorskie związane z zabezpieczeniem reliktu średniowiecznej wieży zabytkowego kompleksu zamkowego w Kędzierzynie-Koźlu – III POSTĘPOWANIE
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piramowicza 32
1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.e-propublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Prace konserwatorskie związane z zabezpieczeniem reliktu średniowiecznej wieży zabytkowego kompleksu zamkowego w Kędzierzynie-Koźlu – III POSTĘPOWANIE2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-75823b0a-dd85-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00231459
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001345/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Rewitalizacja zabytkowego kompleksu zamkowego w Koźlu- wykonanie prac konserwatorskich przy relikcie wieży
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00104410/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.51.2021.AW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 925838,01 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie prac konserwacyjnych oraz robót budowlanych reliktu wieży zamkowej zlokalizowanej na działce nr 1935/9, obręb Koźle na terenie kompleksu zamkowego
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) przeprowadzenie prac konserwatorskich reliktu wieży zamku w Koźlu według programu prac konserwatorskich autorstwa mgr Doroty Kowalik-Kociszewskiej z sierpnia 2020 roku, uzgodnionego przez Opolskiego Konserwatora Zabytków pod nr ZN.5142.391.2020.KO:
2) dezynfekcji porażonych biologicznie partii muru reliktu wieży;
3) oczyszczenie powierzchni muru reliktu wieży z luźnych zanieczyszczeń;
4) oczyszczenie powierzchni muru mechanicznie i chemicznie
5) wykonanie zabiegów odsolenia cegły
6) uzupełnienie ubytków w cegle zaprawami mineralnym barwionymi w masie;
7) podklejenie mniejszych spękań w zaprawie i spoinie;
8) wypełnienia pustych przestrzeni i głębokich spękań w murze z zastosowaniem wapiennej zaprawy iniekcyjnej;
9) uzupełnienia spoin oraz założenia opasek podtrzymujących obluzowane cegły z zastosowaniem zaprawy mineralnej wapienno-glinianej
10) wykonania wzmocnienia struktury muru z zastosowaniem roztworu żywicy akrylowej w toulenie z benzyną lakową;
11) wykonania w wolnych przestrzeniach a także w górnych warstwach gleby przy murze, wstawek z rudy darniowej;
12) podmurowania północno-zachodniej skarpy narożnika cegłą analogiczną do istniejącej pod względem właściwości, wymiarów i kolorystyki;
13) wykonania zabezpieczenia korony muru z zastosowaniem szlamu mineralnego z dodatkiem gliny;
14) przeprowadzenie robót budowlanych w zakresie poprawy warunków mikroklimatycznych pomieszczenia ekspozycyjnego reliktu wieży zgodnie z projektem budowlanym autorstwa inż. Tomasz Butwickiego z sierpnia 2020, uzgodnionego przez Opolskiego Konserwatora Zabytków pod nr ZN.5142.391.2020.KO
15) zamontowanie w pomieszczeniu ekspozycyjnym reliktu wieży na nawiewach wentylacyjnych kształtek kierunkowych wyposażonych w żaluzje regulujące wywiew powietrza;
16) przeniesienie czujnika temperatury i wilgotności w pomieszczeniu ekspozycyjnym reliktu wieży do wnętrza reliktu;
17) montaż nawilżacza powietrza wewnątrz reliktu;
18) zamontowanie rolety poziomej w świetliku nad reliktem wieży, sterowanej zdalnie;
19) uszczelnienie szklanych drzwi zlokalizowanych w obrębie ściany południowej oraz ściany wschodniej pomieszczenia ekspozycyjnego reliktu wieży
20) wykonanie robót elektrycznych związanych z zasilaniem i sterowaniem rolety w świetliku nad reliktem, nawilżacza powietrza oraz oświetleniem ekspozycji reliktu;
21) wykonanie dokumentacji konserwatorskiej z przeprowadzonych prac oraz powykonawczej zgodnie z wymaganiami przepisów o ochronie zabytków;
22) Zabezpieczenie pomieszczeń, zbiorów muzealnych oraz wyposażenia Muzeum Ziemi Kozielskiej w związku z prowadzonymi pracami konserwatorskimi reliktu wieży i robotami budowlanymi stanowiącymi przedmiot zamówienia, w tym:
a) Wykonanie szczegółowego planu organizacji robót i zabezpieczenia pomieszczeń, zbiorów muzealnych i wyposażenia Muzeum Ziemi Kozielskiej w formie pisemnej i zatwierdzenie przez przedstawiciela Muzeum Ziemi Kozielskiej oraz inspektora nadzoru inwestorskiego, najpóźniej do dnia przekazania placu budowy. Plan organizacji robót i zabezpieczenia, należy wykonać zgodnie z wytycznymi zawartymi w „Wytycznych ws. Konserwacji Donżonu” z dnia 30.04.2021r. opracowanymi przez Muzeum Ziemi Kozielskiej.
b) Wykonanie zabezpieczenia pomieszczeń, zbiorów i wyposażenia zgodnie z zatwierdzonym planem organizacji robót i zabezpieczenia, o którym mowa w pkt a).
3. Przedmiot zamówienia obejmuje również:
1) przeprowadzenie prac konserwatorskich, robót budowlanych i innych czynności składających się na przedmiot zamówienia zgodnie z warunkami pozwolenia konserwatorskiego decyzją nr 730/N/2020 z dnia 18.08.2020 oraz zmiany tego pozwolenia decyzją nr 1162/N/2020 z dnia 15.12.2020 r. wydanymi przez Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków;
2) uzyskanie wymaganych prawem (pozytywnych) uzgodnień i opinii w tym, zgodnie z wymogami konserwatorskimi, szczegółową dokumentację techniczną rolety poziomej montowanej na świetliku nad reliktem wieży należy uzgodnić z Opolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków
3) uzyskanie zezwolenia na czasowe zajęcie pasa drogowego jeśli zajdzie taka konieczność w związku z realizacją przedmiotu zamówienia i obejmuje to również opracowanie tymczasowej organizacji ruchu oraz poniesienie kosztów z tym związanych;
4) zabezpieczenie terenu, pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych związanych z przeprowadzanymi pracami konserwatorskimi i robotami budowlanymi, w sposób zapewniający bezpieczeństwo ludzi i mienia oraz bezpieczeństwo zgromadzonych w muzeum zbiorów;
5) uporządkowanie terenu, pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych po zakończeniu prac konserwatorskich i robót budowlanych;
6) zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji przedmiotu umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. Wykonawca jest zobowiązany udokumentować Zamawiającemu sposób zagospodarowania powstałych w wyniku prowadzenia robót odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami nie później niż z dniem zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych;
7) Odbiór konserwatorski z udziałem Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz inwestora i użytkownika;.
8) Sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej terenu i pomieszczeń, polegającej w szczególności na uwidocznieniu ogólnego miejsc przed rozpoczęciem robót. Inwentaryzację Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych CD w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy.
9) Wykonanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych zabudowanych urządzeń rolety pionowej świetlika, nawilżacza i innych, a także wykonanie czynności konserwacyjnych tychże urządzeń, warunkujących utrzymanie gwarancji oraz ich prawidłowe funkcjonowanie w okresie gwarancji i po jej zakończeniu.
4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Na podstawie 95 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności związane z realizacją zamówienia:
prace konserwatorskie
roboty budowlane
Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje
z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają m.in. Projektowane postanowienia umowy (PPU), Opis Przedmiotu zamówienia (OPZ) oraz następujące załączniki zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego stanowiące integralną część SWZ:
program prac konserwatorskich autorstwa mgr Doroty Kowalik-Kociszewskiej z sierpnia 2020 roku, uzgodniony przez Opolskiego Konserwatora Zabytków pod nr ZN.5142.391.2020.KO
projekt budowlany autorstwa inż. Tomasza Butwickiego z sierpnia 2020, uzgodniony przez Opolskiego Konserwatora Zabytków pod nr ZN.5142.391.2020.KO
pozwolenie konserwatorskie decyzja nr 730/N/2020 z dnia 18.08.2020 oraz zmiana tego pozwolenia decyzja nr 1162/N/2020 z dnia 15.12.2020 r. wydane przez Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
Wytyczne ws. Konserwacji reliktu Dożonu z dnia 30.04.2021r.
6. Szczegółowe warunki dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia wskazane zostały w załączniku nr 8 do SWZ -Opis Przedmiotu Zamówienia.
7. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 919000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 992001,18 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 919000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Piotr Górski Usługi Inżyniersko-Budowlane BUDMISTRZ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7531937588
7.3.3) Ulica: Wolności nr 27
7.3.4) Miejscowość: Stare Koźle
7.3.5) Kod pocztowy: 47-223
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-10-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 919000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni
| 2021-10-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |