Remont budynku wielorodzinnego mieszczącego się przy ul. Pod Zrębem 7 i 8 w Gdańsku, w ramach projektu p.n. „Rewitalizacja Dolnego Miasta, Placu Wałowego i Starego Przedmieścia w Gdańsku”.
Gdańskie Nieruchomości
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00231735
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00231735/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-13 14:48
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-226a02ce-ce8f-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 9570844969
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00231735 z dnia 2021-10-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budynku wielorodzinnego mieszczącego się przy ul. Pod Zrębem 7 i 8 w Gdańsku, w ramach projektu p.n. „Rewitalizacja Dolnego Miasta, Placu Wałowego i Starego Przedmieścia w Gdańsku”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gdańskie Nieruchomości
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 192817769
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Partyzantów 74
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-254
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.7.) Numer telefonu: (58) 320 10 32, 320 02 20, 302 32 82, 320 12 95
1.5.8.) Numer faksu: (58) 345 82 35
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: nz@nieruchomoscigda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nieruchomoscigda.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.nieruchomoscigda.pl/dzialalnosc/zamowienia-publiczne/zamowienie-5261.htm1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie nieruchomościami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont budynku wielorodzinnego mieszczącego się przy ul. Pod Zrębem 7 i 8 w Gdańsku, w ramach projektu p.n. „Rewitalizacja Dolnego Miasta, Placu Wałowego i Starego Przedmieścia w Gdańsku”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-226a02ce-ce8f-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00231735
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00007129/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.39 Remont budynków - ul. Pod Zrębem 7,8 realizowane w ramach projektu "Rewitalizacja Dolnego Miasta i Placu Wałowego wraz ze Starym Przedmieściem w Gdańsku"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Rewitalizacja Dolnego Miasta, Placu Wałowego i Starego Przedmieścia w Gdańsku” RPPM.08.01.01-22-0001/172.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00121139/06
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TZ.250.19.2021.DPF
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 986649,77 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest remont elewacji z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej oraz wymiana stolarki w budynku wielorodzinnym mieszczącym się przy ul. Pod Zrębem 7 i 8 w Gdańsku, w ramach projektu p.n. „Rewitalizacja Dolnego Miasta, Placu Wałowego i Starego Przedmieścia w Gdańsku”.
2. Opis budynku ul. Pod Zrębem 7, 8 (działka nr 226/21, 226/30, 231, 230 obręb 099, jednostka ewidencyjna 226101_1 Gdańsk).
Budynek wybudowany na przełomie XIX i XX wieku. Jest to budynek narożny, mieszkalny, wielorodzinny 5-kondygnacyjny z nieużytkowym poddaszem, podpiwniczony. Budynek ma jeden balkon od strony wschodniej. Budynek w kształcie litery L, tylko elewacją północną styka się z budynkiem Pod Zrębem 6. Teren działki płaski. W budynku są dwie klatki schodowe z wejściem od ulicy Pod Zrębem.
- fundamenty murowane z cegły,
- posadowiony na drewnianych palach za pośrednictwem ścian fundamentowych,
- budynek wykonany w technologii murowanej z cegły ceramicznej pełnej, otynkowany- tynk gr. od 1,5 do 2 cm,
- stropy między kondygnacyjne drewniane,
- dach drewniany jednospadowy, kryty papą,
- kominy murowane z cegły, otynkowane,
- stolarka okienna:
-skrzynkowa oryginalna po renowacji,
-pozostała z PCV w kolorze białym,
-okulusy,
- drzwi wejściowe drewniane płycinowe,
- brama trzyskrzydłowa oryginalna, drewniana,
- nad wejściem do piwnicy profilowany gzyms z żelazną dekoracją.
Budynek wyposażony jest w instalacje:
- wodno–kanalizacyjną (woda zimna), pobór wody z sieci wodociągowej, odprowadzenie ścieków
do kanalizacji sanitarnej,
- elektryczną,
- gazową- z sieci miejskiej.
Parametry budynku:
- powierzchnia zabudowy: 324,37 m2
- powierzchnia całkowita: 1 946,22 m2
- kubatura: 6 141,96 m3
- wysokość: 18 m
Długość elewacji:
- północnej – 14,30 m
- południowej – 13,68 m
- wschodniej – 18,22 m
- zachodniej – 18,09 m
3. Zakres robót obejmuje:
a) roboty przygotowawcze,
b) skucie cokołów, tynków
c) demontaż nawierzchni i opasek betonowych wzdłuż elewacji budynku,
d) demontaż istniejących anten satelitarnych, kabli i instalacji,
e) wykonanie izolacji poziomej i pionowej,
f) wykonanie opaski granitowej i żwirowej oraz koryt odprowadzających wodę deszczową od budynku,
g) zszycie spękań muru,
h) demontaż, montaż i renowacja oryginalnej stolarki okiennej,
i) montaż nowej stolarki okiennej drewnianej,
j) montaż okien piwnicznych,
k) montaż przeszkleń na poddaszu,
l) wymiana i renowacja oryginalnej stolarki drzwiowej,
m) remont przejazdu bramnego,
n) naprawa schodów wejściowych,
o) remont schodów od podwórza,
p) remont i naprawa płyty balkonowej oraz wymiana balustrady,
q) wykonanie detali architektonicznych oraz renowacja istniejących detali,
r) renowacja ozdobnej metalowej balustradki nad wejściem do piwnicy w elewacji frontowej,
s) wykonanie nowych tynków,
t) montaż krat piwnicznych,
u) malowanie elewacji i okapu dachu,
v) wymiana rynien, rur spustowych, parapetów zewnętrznych i obróbek blacharskich,
w) wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej.
Budynek znajduje się w Gminnej i Wojewódzkiej Ewidencji Zabytków.
Budynek znajduje się w strefie obszaru ochrony konserwatorskiej oraz ochrony archeologicznej.
Budynek znajduje się na terenie układu urbanistycznego miasta Gdańska wpisanego do rejestru zabytków pod numerem 8 decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku z dnia 11 października 1947 roku – obecnie pod numerem 15 (nowy numer rejestru zabytków), uznanego ponadto zarządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 września 1994 roku za pomnik historii.
Wszelkie prace ziemne wymagają zapewnienia nadzorów archeologicznych. Wszystkie prace należy wykonać w oparciu o program prac konserwatorskich.
Zakres projektu nie obejmuje wnętrz budynku oraz nie ingeruje w strukturę obiektu. Ilość mieszkań nie zmienia się oraz sposób zapewnienia warunków niezbędnych do korzystania z tego obiektu przez osoby niepełnosprawne, w szczególności poruszające się na wózkach inwalidzkich.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
44212310-5 - Rusztowania
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45261320-3 - Kładzenie rynien
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45262300-4 - Betonowanie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45262900-0 - Roboty balkonowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45442100-8 - Roboty malarskie
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453100-8 - Roboty renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1555636,97 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1641878,62 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1555636,97 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlane "RECON" Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 220329095
7.3.4) Miejscowość: Gdańsk
7.3.5) Kod pocztowy: 80-765
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-10-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 155636,97 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni
| 2021-10-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |