Zakup, dostawa i montaż trzech dźwigów towarowo- osobowych w Budynku Kuchni i Pralni.
SPECJALISTYCZNY SZPITAL WOJEWÓDZKI W CIECHANOWIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00232106
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00232106/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-14 08:19
- Lokalizacja
- Ciechanów, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7a1a5a2b-da53-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5661019200
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlane w zakresie budynków
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00232106 z dnia 2021-10-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zakup, dostawa i montaż trzech dźwigów towarowo- osobowych
w Budynku Kuchni i Pralni.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SPECJALISTYCZNY SZPITAL WOJEWÓDZKI W CIECHANOWIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000311622
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Powstańców Wielkopolskich 2
1.5.2.) Miejscowość: Ciechanów
1.5.3.) Kod pocztowy: 06-400
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp3@szpitalciechanow.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.szpitalciechanow.com.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.szpitalciechanow.com.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup, dostawa i montaż trzech dźwigów towarowo- osobowychw Budynku Kuchni i Pralni.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a1a5a2b-da53-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00232106
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000354/20/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 wymiana 3 dźwigów towarowo-osobowych w budynku kuchni i pralni
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00101272/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/2501/73/21
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 784552,84 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakup, dostawa i montaż trzech dźwigów towarowo- osobowych
w Budynku Kuchni i Pralni.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 255 pkt. 5 ustawy Pzp z 11 września 2019 r. zamawiający unieważnia postępowanie, gdyż wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania i wykonanie zamówienia publicznego nie leży w interesie publicznym.Środki finansowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia pochodzą z dotacji celowej uzyskanej przez zamawiającego od organu założycielskiego, jakim jest Sejmik Mazowiecki. Zgodnie z umową dotacyjną termin na ostateczne rozliczenie zadania inwestycyjnego upływa wraz z dniem 31.12.21 r.
Brak możliwości zawarcia umowy z wybranym wykonawcę do czasu ogłoszenia przez Izbę wyroku przesądził jednakże o braku możliwości zrealizowania zadania inwestycyjnego w terminie wyznaczonym w SWZ tj. do 30.11.2021 r. Wykonawca FUD Bolęcin Sp. z o.o. zaoferowała jako termin realizacji zamówienia 112 dni od daty zawarcia umowy. Ofertę tę potwierdził wykonawca, po poinformowaniu go przez zamawiającego o rozstrzygnięciu postępowania odwoławczego. Zakładając, że umowa o udzieleniu zamówienia publicznego byłaby zawarta w dniu 22.09.2021 r., a więc bezpośrednio po upływie ustawowego terminu 14 dni na wniesienie skargi na orzeczenie Izby, wykonanie zamówienia w terminie zaproponowanym przez FUD Bolęcin Sp. z o.o. byłoby możliwe dopiero w dniu 11.01.2022 r. Rozliczenie zadania w terminie ustalonym w umowie dotacyjnej byłoby oczywiście niemożliwe.
Zamawiający informuje, że nie posiada środków własnych na sfinansowanie zamówienia. Zawarcie więc umowy na realizację przedmiotu zamówienia oznaczałoby akceptację dla istotnego uszczuplenia budżetu zamawiającego, pochodzącego ze środków publicznych otrzymanych od Narodowego Funduszu Zdrowia na realizację statutowych zadań, jakimi są świadczenia zdrowotne, a to w sposób oczywisty nie leży w interesie publicznym.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 829881 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 900360 PLN
| 2021-10-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |