„ Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 3175D - ul. Wrocławska w Ząbkowicach Śl., km 0+214 – 0+665 „
Zarząd Dróg Powiatowych w Ząbkowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00232817
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00232817/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-14 11:58
- Lokalizacja
- Ząbkowice Śląskie, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-664968cf-062b-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8871562797
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00232817 z dnia 2021-10-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„ Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej
nr 3175D - ul. Wrocławska w Ząbkowicach Śl., km 0+214 – 0+665 „
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Ząbkowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890723841
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Daleka 19
1.5.2.) Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 74 8151-657
1.5.8.) Numer faksu: 74 8153-541
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdp-zabkowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: ww.zdp-zabkowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.bip.zdp-zabkowice.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
jednostka organizacyjna administracji samorządowej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarzadzanie drogami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„ Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowejnr 3175D - ul. Wrocławska w Ząbkowicach Śl., km 0+214 – 0+665 „
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-664968cf-062b-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00232817
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004132/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 3175D Ząbkowice Śląskie ul.Wrocławska
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00160325/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.251.8.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 196341,46 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej o numerze ewidencyjnym nr 3175 D wzdłuż ul. Wrocławskiej w Ząbkowicach Śląskich w km od 0+214 do km 0+665, zgodnie z załączoną dokumentacją techniczną. W ramach niniejszej inwestycji zostanie wykonane oświetlenie uliczne oraz przejście dla pieszych wyposażone znakami aktywnymi. Całość inwestycji winna być prowadzona w pasie drogi powiatowej. Wymagana gwarancja na wykonane roboty, to minimum 36 miesięcy od daty odbioru końcowego.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 304705,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 466077,77 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 304707,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Budowlany KRIBUD
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 887100562
7.3.3) Ulica: Zwrócona 14
7.3.4) Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
7.3.5) Kod pocztowy: 57-200
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-10-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 304705,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części z następujących względów:wartość zamówienia jest niższa od tzw. progów unijnych, które zobowiązują do implementacji dyrektyw UE. Dyrektywa 2014/24/UE w treści motywu 78 wskazuje, że aby zwiększyć konkurencję, instytucje zamawiające należy w szczególności zachęcać do dzielenia dużych zamówień na części.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót funkcjonalnie ze sobą związanych.
Z punktu widzenia Zamawiającego, nie ekonomiczny jest podział niniejszego zamówienia na części, gdyż utrudniałby efektywne i szybkie wykonanie inwestycji oraz mógłby wpłynąć na wzrost kosztów. Ponadto podział powodowałby nadmierne trudności logistyczne i techniczne, potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu, a zwłaszcza terminowemu wykonaniu zamówienia. Zakres prac związanych z przebudową chodnika
w ciągu drogi powiatowej ul. Wrocławskiej w Ząbkowicach Śląskich obejmuje: m.in. roboty rozbiórkowe, roboty nawierzchniowe, oświetlenie uliczne, przejście dla pieszych oraz fakt, że przy tego typu robotach równolegle wykonywanych przez wielu wykonawców nie możliwe byłoby jednoznaczne określenie zasad odpowiedzialności za jeden plac budowy. Podobnie w przypadku udzielenia gwarancji.
Głównym powodem braku podziału jest fakt, że jest to typowe zamówienie adresowane dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, gdzie wykonuje się nieskomplikowane roboty drogowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą, integralnie i funkcjonalnie ze sobą związane, a głównym celem tych prac jest poprawa bezpieczeństwa zwłaszcza pieszych użytkowników, poprzez odseparowanie ruchu pieszego od samochodowego.
| 2021-10-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |