Przebudowa dróg osiedlowych w zakresie przebudowy drogi gminnej w m. Biskupice – działki nr 274, 254/1, 256/1, 231
Gmina Syców
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00240145
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00240145/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-21 09:44
- Lokalizacja
- Syców, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-75eed709-2106-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9111778954
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00240145 z dnia 2021-10-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg osiedlowych w zakresie przebudowy drogi gminnej
w m. Biskupice – działki nr 274, 254/1, 256/1, 231
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SYCÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855370
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 1
1.5.2.) Miejscowość: Syców
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-500
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: j.zmyslona@sycow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sycow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg osiedlowych w zakresie przebudowy drogi gminnejw m. Biskupice – działki nr 274, 254/1, 256/1, 231
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-75eed709-2106-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00240145
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001319/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa dróg osiedlowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00196517/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ITI.271.25.P.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 128830,86 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa dróg osiedlowych w zakresie przebudowy drogi gminnej w m. Biskupice – działki nr 274, 254/1, 256/1, 231
Inwestycja realizowana jest na terenie miejscowości Biskupice w terenie zabudowanym w pasie drogi gminnej w którym wykonano wcześniej konstrukcję jezdni. Aktualna warstwa jezdna ma szerokość około 4,2m i jest wykonana z kamienia łamanego. Jest w dość dobrym stanie technicznym i posiada prawidłowe spadki poprzeczne. Projektuje się wyrównanie istniejącej nawierzchni kamieniem łamanym i ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, umocnienie poboczy kamieniem łamanym i pospółką.
Pas drogowy nie leży w obszarze ochrony konserwatora zabytków.
Podstawowy zakres inwestycji obejmuje:
- wyrównanie istniejącej konstrukcji jezdni kamieniem łamanym,
- wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego – szerokość jezdni 3,50m,
- wyprofilowanie i umocnienie poboczy o szerokości 0,50mm kamieniem łamanym,
- wyrównanie poboczy gruntowych warstwą pospółki szer. 0,5m i gr. 10cm (za poboczem kamiennym),
- regulacja wysokościowa urządzeń podziemnych (studni itp.)
- wykonanie zabezpieczenia przewodów telekomunikacyjnych rurami dwudzielnymi typu AROT.
Poza wyżej opisanymi zmianami projekt przebudowy drogi nie powoduje żadnych innych zmian w zabudowie działek, na których będzie realizowana, ani w zabudowie działek sąsiednich.
Cała inwestycja nie wiąże się z koniecznością wyburzeń budynków mieszkalnych. Inwestycja nie będzie wiązała się z koniecznością dokonania niezbędnych wykupów działek. Z uwagi na długość odcinka drogi podlegającego przebudowie decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia nie jest wymagana.
W ramach zadania są również do wykonania :
1) przebudowa zjazdów z drogi powiatowej nr 1496D (dz. Nr 274), zgodnie z załączoną dokumentacją i decyzją Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy
2) Zabezpieczenie kabli telekomunikacyjnych Orange Polska S.A, zgodnie z załączoną dokumentacją.
3) Wprowadzenie stałej organizacji ruchu zgodnie z załączoną dokumentacją.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233121-3 - Roboty w zakresie budowy dróg głównych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy – Prawo zamówień publicznych postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.W przedmiotowym postępowaniu cena złożonej oferty znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 160.000,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej tj. 267.400,00 zł. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 267400,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 267400,00 PLN
| 2021-10-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |