„Budowa chodników przy drodze gminnej w miejscowości Szlachecki Las”.
GMINA PRZYŁĘK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00235113
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00235113/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-18 13:36
- Lokalizacja
- Przyłęk, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1db84dd1-1608-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8111757928
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaChodnikiPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00235113 z dnia 2021-10-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa chodników przy drodze gminnej w miejscowości Szlachecki Las”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PRZYŁĘK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223920
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: BN
1.5.2.) Miejscowość: Przyłęk
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-704
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.5.7.) Numer telefonu: 48 677 30 16
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@przylek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.przylek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://przylek.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa chodników przy drodze gminnej w miejscowości Szlachecki Las”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1db84dd1-1608-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00235113
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002560/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 „Budowa chodników przy drodze gminnej w miejscowości Szlachecki Las”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00181143/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 203625,12 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje realizację zadania:
„Budowa chodników przy drodze gminnej w miejscowości Szlachecki Las”.
Przedmiotowe zamówienie dot. budowy ciągu pieszego na odcinku miejscowości Szlachecki Las. Ciąg pieszy wykonany będzie jako chodnik z kostki brukowej betonowej kolorowej wraz ze zjazdami do posesji
z kostki brukowej szarej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34953300-5 - Chodniki
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostało rozstrzygnięte w dniu 06.10.2021 r. Zamawiający jako najkorzystniejszą wybrał ofertę nr 2 (złożoną przez Wykonawcę: KWARC Mariusz Borkowicz, Zakrzówek-Wieś 17, 26-713 Kazanów). Następnie Zamawiający pisemnie poinformował Wykonawcę o terminie i miejscu zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia, z jednoczesnym zastrzeżeniem, że niestawiennictwo Wykonawcy będzie potraktowane jako uchylanie się od zawarcia umowy. Wykonawca nie stawił się w wyznaczonym terminie.
Cena kolejnej oferty (tj. oferty nr 3 - plasującej się na 2 pozycji rankingu) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, zaś Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty nr 3. Jednocześnie należy podkreślić, iż Zamawiający już raz dokonał zwiększenia kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Wobec powyższego Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 7 ustawy Pzp „Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263”.
Z kolei art. 263 ustawy Pzp stanowi, iż „Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 332100,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 367770,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2021-10-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |