„Zabudowa głównej klatki schodowej w budynku Biblioteki Norwida w Zielonej Górze w celu zapewnienia wymagań ochrony przeciwpożarowej”
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00234927
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00234927/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-18 13:05
- Lokalizacja
- Zielona Góra, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-69eeaaf9-1fa0-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9291006525
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00234927 z dnia 2021-10-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Zabudowa głównej klatki schodowej w budynku Biblioteki Norwida w Zielonej Górze w celu zapewnienia wymagań ochrony przeciwpożarowej”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
1.3.) Oddział zamawiającego: WiMBP
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000276541
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Wojska Polskiego 9
1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 65-077
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: administracja@wimbp.zora.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wimbp.zgora.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania/03443feb-1849-44eb-998b-436d3ef62bfb1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zabudowa głównej klatki schodowej w budynku Biblioteki Norwida w Zielonej Górze w celu zapewnienia wymagań ochrony przeciwpożarowej”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-69eeaaf9-1fa0-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00234927
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00146525/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Zabudowa głównej klatki schodowej w budynku Biblioteki Norwida w Zielonej Górze w celu zapewnienia wymagań ochrony przeciwpożarowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00193736/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AD.215.3.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 243658,31 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych zabudowy głównej klatki schodowej w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze przy al. Wojska Polskiego 9, w celu zapewnienia wymagań ochrony przeciwpożarowej i obejmuje:
1) Obudowę istniejącej klatki schodowej K2 ściankami niepalnymi z płyt GKF oraz ze szkła
2) Montaż nowej balustrady oraz poręczy przyściennych
3) Wyposażenie istniejących drzwi wychodzących na klatkę K2 w urządzenia samozamykające
4) Wymianę drzwi na III piętrze, prowadzących bezpośrednio na klatkę schodową, z jednoczesnym zmniejszeniem istniejącego otworu drzwiowego
5) Likwidację istniejących na klatce K2 hydrantów p.poż – zamurowanie wnęk
6) Wykonanie nowej instalacji hydrantowej wraz z montażem nowych szafek z wężami półsztywnymi L=30m, poza klatka schodową K2
7) Wykonanie otworu wentylacyjnego w ścianie pomiędzy klatką K2 a szybem instalacyjnym
8) Wymianę drzwi w hallach na II i III piętrze przy jednoczesnym zmniejszeniem istniejących otworów drzwiowych
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212330-8 - Roboty budowlane w zakresie bibliotek
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
31625200-5 - Systemy przeciwpożarowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w pkt IX. SWZ oraz w Ogłoszeniu o zamówieniu precyzyjnie opisał warunki zamówienia dotyczące komunikacji oraz w pkt XIII. SWZ sposobu przygotowania oferty. Wykonawca nie podpisał oferty z załącznikami w wymagany przez Zamawiającego sposób.Oferta złożona za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej musi być opatrzona właściwym podpisem. Podpis może zostać złożony bezpośrednio na pliku z ofertą Wykonawcy lub na „paczce”, np. ZIP, dokumentów elektronicznych zawierających ofertę Wykonawcy. Opatrzenie właściwym podpisem oferty (lub paczki) następuje przed czynnością jej zaszyfrowania. Złożenie podpisu jedynie w innym miejscu nie jest równoznaczne ze złożeniem podpisu pod ofertą. Oferta, która została złożona bez opatrzenia właściwym podpisem elektronicznym podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp z uwagi na niezgodność z art. 63 ustawy Pzp.
Zamawiający na podstawie przesłanki art. 226 ust. 1 pkt 3 Pzp:
„Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli:
(…)
jest niezgodna z przepisami ustawy”
ofertę odrzuca
„Zamawiający unieważnia postępowanie (…), jeżeli:
(…)
wszystkie złożone (…) oferty podlegały odrzuceniu”
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 350000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 350000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-10-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |