"Ulica Gdańska od kładki do granicy z gminą Sianów"- odtworzenie nawierzchni bitumicznej
Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00237224
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00237224/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-19 13:30
- Lokalizacja
- Koszalin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9064806d-21dc-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6692385366
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00237224 z dnia 2021-10-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Ulica Gdańska od kładki do granicy z gminą Sianów"- odtworzenie nawierzchni bitumicznej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330002466
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Połczyńska
1.5.2.) Miejscowość: Koszalin
1.5.3.) Kod pocztowy: 75-815
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ekretariat@zdit-koszalin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdit-koszalin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.zdit-koszalin.pl/zamowienia1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Ulica Gdańska od kładki do granicy z gminą Sianów"- odtworzenie nawierzchni bitumicznej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9064806d-21dc-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00237224
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000020/20/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.18 Ulica Gdańska od kładki do granicy z gminą Sianów - odtworzenie nawierzchni bitumicznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00198796/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TZP.221.20.2021.DSz
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót związanych z odtworzeniem nawierzchni bitumicznej ulicy Gdańska od kładki do granicy z gminą Sianów.
1.1 Zamówienia swoim zakresem obejmuje:
- roboty pomiarowe liniowe,
- roboty rozbiórkowe nawierzchni – frezowanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych do gr. 8 cm,
- ułożenie warstwy przeciwspękaniowej pod warstwy bitumiczne,
- ułożenie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego nawierzchni jezdni,
- ułożenie warstwy ścieralnej z SMA 11,
- odtworzenie stałej organizacji ruchu – oznakowanie poziome grubowarstwowe gładkie.
1.2 Zakres prac oraz odpowiedzialność Wykonawcy w zakresie objętym proponowaną ceną ofertową obejmuje także:
- organizację, zabezpieczenie, ubezpieczenie i zagospodarowanie placu budowy,
- zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań i odbiorów,
- doprowadzenie placu budowy do należytego stanu i porządku po zakończeniu budowy,
- wywiezienie gruzu na składowisko odpadów i utylizację odpadów/urobku,
- opracowanie i zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas trwania robót,
- utrzymanie porządku w trakcie realizacji robót oraz systematyczne porządkowanie miejsca wykonywania robót,
- uczestniczenia w wyznaczonych przez Zamawiającego spotkaniach i naradach w celu omówienia spraw związanych z realizacją zadania oraz w okresie gwarancji i rękojmi.
1.3 Wykonawca powinien zapewnić dostęp do posesji zlokalizowanych przy realizacji inwestycji.
1.4 Zamawiający wymaga bezwzględnej obecności na budowie kierownika robót.
2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w SST i Dokumentacji projektowej, przedmiarze robót oraz projekcie umowy.
Załączone dokumenty zawierają wytyczne dla Wykonawcy robót, jego obowiązki i zasady wykonania wszelkich robót zgodnie z oczekiwaniami nałożonymi na niego w przedmiocie zamówienia.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie SWZ, wyżej wymienioną dokumentacją oraz obowiązującymi przepisami i normami oraz umową.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym bez przeprowadzania negocjacji do terminu składania ofert, tj. do dnia 15.10.2021 r. do godz. 11:00 wpłynęły 3 oferty złożone przez następujących Wykonawców:1) Colas Polska Sp. z o.o., ul. Nowa 49, 62-070 Palędzie z ceną 498 374,51 zł. brutto,
2) DOMAR Kazimierz Domaracki, Tatów 3, 76-039 Biesiekierz z ceną 667 029,00 zł. brutto,
3) Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Budowlanych INFRABUD Sp. z o.o., ul. Zwycięstwa 16, 75-033 Koszalin z ceną 479 676,47 zł. brutto.
Cena najkorzystniejszej oferty złożonej przez firmę Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Budowlanych INFRABUD Sp. z o.o w Koszalinie przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj.: 349 763,17 PLN brutto.
Po dokonaniu analizy finansowej Zamawiający ustalił, iż nie może zwiększyć środków na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
Wobec powyższego, Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 479676,47 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 667029,00 PLN
| 2021-10-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |