Remont pomieszczeń laboratoryjnych nr 020, 023, 025, 026 w budynku W-2 (10-19) WIŚiE PK

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00236297
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00236297/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-19 09:56
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6a7e66da-0ede-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
6750006257
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

LEEDAIR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
297 660 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00236297 z dnia 2021-10-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń laboratoryjnych nr 020, 023, 025, 026 w budynku W-2 (10-19) WIŚiE PK

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001560

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 24

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-155

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@pk.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pk.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.pk.edu.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont pomieszczeń laboratoryjnych nr 020, 023, 025, 026 w budynku W-2 (10-19) WIŚiE PK

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6a7e66da-0ede-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00236297

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00121054/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.22 Remont pomieszczeń laboratoryjnych ) nr 020, 023, 025, 026 WIŚiE PK

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00171863/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KA-2/079/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 242375,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Remont pomieszczeń laboratoryjnych nr 020, 023, 025, 026 w budynku W-2 (10-19) Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej ul. Warszawska 24 w Krakowie-etap I - w formule zaprojektuj i wykonaj:

Temat nr 1 obejmujący:
a) Wykonanie projektu budowlanego rozbudowy instalacji elektrycznej dla zasilania urządzeń, wentylacji i klimatyzacji w pomieszczeniach laboratoryjnych nr 020, 023, 025, 026 w budynku W-2 (10-19) WIŚiE PK ul. Warszawska 24 w Krakowie w zakresie:
- inwentaryzacja architektoniczno-budowlana i instalacyjna wybranych pomieszczeń (na potrzeby projektu budowlanego);
- projekt budowlany przebudowy instalacji elektrycznej zasilania urządzeń , wentylacji i klimatyzacji
- informacja BiOZ
- prawomocne uzgodnienie z konserwatorem zabytków (po stronie Zamawiającego)
- uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień, sprawdzeń dokumentacji projektowej wymaganych przepisami Prawa Budowlanego i przepisami szczegółowymi
- zatwierdzenie dokumentacji projektowej zgodnie z aktualnymi przepisami Prawa Budowlanego tj. uzyskanie ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych do organu architektoniczno-budowlanego bez zastrzeżeń
b) wykonanie robót budowlanych instalacji elektrycznej dla zasilania urządzeń, wentylacji i klimatyzacji w pomieszczeniach laboratoryjnych nr 020, 023, 025, 026 w budynku W-2 (10-19) WIŚiE PK ul. Warszawska 24 w Krakowie zgodnie ze sporządzoną przez Wykonawcę dokumentacją, o której mowa w pkt a) powyżej , w tym:
Pomieszczenie 023:
Branża elektryczna i teletechniczna :
a. Wykonanie nowej tablicy elektrycznej w pom. 023 obejmującej obwody :
‒ zasilania gniazd 230V i gniazd DATA w pom. 023,026
‒ zasilania agregatu VRF, jednostek wewnętrznych oraz centrali wentylacyjnej. Zasilanie tablicy należy prowadzić z RG usytuowanej na korytarzu, częściowo w korytach , częściowo nadtynkowo lub podtynkowo / do ustalenia na etapie projektowania / Odległość ok. 40 m
‒ montaż 13 węzłów zasilających [we wskazanych miejscach pomieszczenia], każdy węzeł zasilający składa się z 3 oddzielnych obwodów o obciążalności prądowej min. 16A na obwód; po 2 gniazda zasilające na obwód; poszczególne obwody powinny być oznaczone. Sumaryczna moc urządzeń w pomieszczeniu 023 wynosi 60 kW.
b. Montaż przy każdym węźle zasilającym po dwa gniazda Ethernet+ dodatkowo gniazdo DATA Okablowanie klasy min. CAT6.; przewody Ethernet należy doprowadzić do szafy teleinformatycznej w pomieszczeniu 025 i zakończyć krosownicą. Szafa nie wchodzi w zakres remontu.
c. Poprowadzenie z pomieszczenia przewód Ethernet dla potrzeb monitoringu centrali. Panel sterowniczy centrali klimatyzacyjnej musi być zabezpieczony przed ingerencją osób do tego nieuprawnionych.
Pomieszczenie 025:
Brak robót elektrycznych

Pomieszczenie 026:
Roboty elektryczne:
‒ montaż 4 szt gniazd Ethernet + 3 gniazda DATA Okablowanie klasy min. CAT6.; przewody
Ethernet należy doprowadzić do szafy teleinformatycznej w pomieszczeniu 025 i zakończyć krosownicą.
Temat nr 2 obejmujący wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych pomieszczeń laboratoryjnych nr 020, 023, 025, 026 w budynku W-2 (10-19) Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej ul. Warszawska 24 w Krakowie zgodnie z dokumentacją przekazaną Wykonawcy na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego tj. zgodnie z przedmiarem robót, dokumentacją techniczną i opisem przedmiotu zamówienia” w następującym zakresie:
a. Pomieszczenie 020
Roboty budowlane:
-przebicia, uzupełnienia po przebiciach dla klimatyzacji i wentylacji / wg dostarczonego przez Zamawiającego projektu/

b. Pomieszczenie 023
Roboty budowlane:
-przebicia, uzupełnienia po przebiciach dla klimatyzacji i wentylacji / wg dostarczonego przez Zamawiającego projektu/
-uzupełnienie tynków , przetarcie tynków
-malowanie ścian i sufitów / kolor ścian do uzgodnienia z Użytkownikiem/
c. Pomieszczenie 025
Roboty budowlane:
-przebicia, uzupełnienia po przebiciach dla wentylacji, klimatyzacji i instalacji elektrycznej*podcięcie drzwi dla wentylacji
d. Pomieszczenie 026
Roboty budowlane:
-przebicia, uzupełnienia po przebiciach dla klimatyzacji i instalacji elektrycznej
-podcięcie drzwi dla wentylacji
-ikwidacja zacieków, uzupełnienie tynków, przetarcie tynków
-malowanie ścian i sufitów / kolor ścian do uzgodnienia z Użytkownikiem/ Roboty sanitarne demontaż i ponowny montaż grzejnika, wymiana gałązek

e. Przedsionek
Roboty budowlane:
-dostawa i montaż drzwi aluminiowych dwuskrzydłowych o wym. 200x200 cm/ wymiary sprawdzić na budowie/
-uzupełnienie tynków , przetarcie tynków, malowanie ścian i sufitów / kolor ścian do uzgodnienia z Użytkownikiem
-wykonanie instalacji alarmowej z podłączeniem do portierni

f. Wykonanie instalacji wentylacji i klimatyzacji w pomieszczeniach 0-20, 0-23, 0-25, 0-26 wg projektu dostarczonego przez Zamawiającego.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjonalno - użytkowy, rysunki oraz przedmiar robót, stanowiące Załącznik nr 1 do SWZ - do pobrania plik: Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. Warunki realizacji zamówienia zawiera również projekt umowy stanowiący załącznik nr 5 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 297660,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 297660,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 297660,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LeedAir Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6793092803

7.3.3) Ulica: Dauna 111

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 30-629

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-10-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 297660,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2,5 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamówienie musi zostać zrealizowane w terminie:
1) wykonanie dokumentacji projektowej i wydanie jej Zamawiającemu nastąpi w terminie do 45
dni od daty zawarcia umowy
2) przekazanie placu budowy nastąpi protokolarnie w terminie do 3 dni roboczych od daty
podpisania protokołu zdawczo – odbiorczego Dokumentacji projektowej;
3) rozpoczęcie realizacji robót budowlanych objętych Przedmiotem umowy (realizowanych
zarówno w ramach Tematu 1 jak i Tematu 2 ) nastąpi w terminie do 5 dni roboczych od daty
Ogłoszenie nr 2021/BZP 00171863/01 z dnia 2021-09-07
2021-09-07 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane
przekazania placu budowy Wykonawcy
4) wykonanie całości robót budowlanych objętych Przedmiotem umowy (realizowanych zarówno
w ramach Tematu 1 jak i Tematu 2 ) nastąpi w terminie do 2,5 miesiąca od daty przekazania
placu budowy Wykonawcy (wraz z odbiorem końcowym).
2021-10-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane