Remont bieżący obiektów służbowych – KPP w Parczewie – remont budynku garażowego
Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00237577
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00237577/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-19 14:39
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3bd22cf9-1084-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7120104697
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00237577 z dnia 2021-10-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont bieżący obiektów służbowych – KPP w Parczewie – remont budynku garażowego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 430689052
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Gabriela Narutowicza 73
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-019
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: 47 811 54 15
1.5.8.) Numer faksu: 47 811 15 34
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@lu.policja.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lubelska.policja.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont bieżący obiektów służbowych – KPP w Parczewie – remont budynku garażowego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3bd22cf9-1084-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00237577
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001660/25/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.23 Remont bieżący obiektów służbowych - KPP w Parczewie – remont budynku garażowego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00175426/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 34/1.1.23/21/SZP/B
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 109750,30 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest remont budynku garażowego w Komendzie Powiatowej Policji
w Parczewie, przy ul. Wojska Polskiego 4. Zakres robót obejmuje wykonanie robót budowlanych określonych w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) oraz we wzorze umowy, stanowiących załączniki do SWZ, w szczególności
w następującym zakresie:
remont dachu budynku wraz z wykonaniem obróbek i orynnowania,
remont kominów ponad dachem,
wymianę stolarki okiennej,
wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych,
remont elewacji budynku,
naprawy tynków wewnętrznych,
naprawę posadzek,
malowanie pomieszczeń,
wymiana wewnętrznej instalacji elektrycznej,
wykonanie nowej instalacji odgromowej.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w dokumentach zamówienia,
w szczególności w STWiORB oraz we wzorze umowy, które stanowią załączniki do SWZ. Za ujęcie wszystkich prac ponosi odpowiedzialność tylko i wyłącznie Wykonawca.
3. Postulowane wymagania stawiane Wykonawcom:
1) Akceptacja warunków umowy w całości.
2) W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do wykonania robót budowlanych tożsamych z ofertą oraz wymaganiami Zamawiającego określonymi w STWiORB i pozostałych dokumentach zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie wszelkich działań i robót budowlanych wymaganych dla jego realizacji jak również uzyskanie/opracowanie przez Wykonawcę określonych w SWZ dokumentów, a w szczególności: niezbędnych opinii, inwentaryzacji powykonawczych, protokołów z prób i badań.
3) Wykonawca winien przed podpisaniem umowy zapoznać się z warunkami lokalizacyjno - terenowymi placu budowy, wymogami określonymi w dokumentacji i innymi możliwymi do przewidzenia warunkami i uwzględnić je w wynagrodzeniu.
4) Zamówienie realizowane będzie w czynnym obiekcie, w godz. 730 – 1530.
5) Wykonawca przystępując do postępowania uzyskał wszelkie niezbędne informacje co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności jakie mogą mieć wpływ na ofertę i bierze pełną odpowiedzialność za odpowiednie wykonanie przedmiotu umowy.
6) Podczas przygotowania oferty wykonawca oprze swoją wiedzę na danych przekazanych przez Zamawiającego, na własnej fachowej analizie i doświadczeniu oraz wizjach lokalnych na obiekcie.
7) Zamawiający nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa
w art. 131 ust. 2 ustawy. Wizja lokalna jest jednak zalecana w celu prawidłowego sporządzenia oferty.
8) Wykonawca wykona na swój koszt wszystkie pomiary, analizy oraz badania konieczne do przeprowadzenia, celem właściwej realizacji zadania.
9) Wykonawca zobowiązuje się do przejęcia odpowiedzialności i udzielenia gwarancji oraz rękojmi z tytułu wad przedmiotu umowy.
10) Zamawiający wymaga od Wykonawcy ujęcia w kalkulacji wszystkich robót i materiałów niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia. Za ujęcie wszystkich robót w kalkulacji ponosi odpowiedzialność tylko i wyłącznie Wykonawca. Cena oferty jest ceną ryczałtową stanowiącą wynik kalkulacji własnej Wykonawcy.
11) Termin płatności faktury VAT – zgodnie z umową, forma płatności – przelew.
4. Jeżeli Wykonawca wystawiał będzie ustrukturyzowaną fakturę elektroniczną za pośrednictwem platformy, wówczas w polu faktury o nazwie referencja kupującego umieści następujący symbol: LB3L00.
5. Okoliczności wskazane w art. 436 pkt 4 lit b ustawy, tj. w szczególności zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub ubezpieczenie zdrowotne oraz zasady gromadzenia
i zmiany wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa
w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych polanach kapitałowych, nie będą miały wpływu na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę.
6. W nawiązaniu do art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Ponadto, należy przyjąć, że wszystkim takim odniesieniom towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Za rozwiązanie równoważne do opisywanego przez Zamawiającego zostanie uznane rozwiązanie potwierdzające spełnienie co najmniej parametrów określonych w normie wymaganej przez Zamawiającego. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego w zakresie norm, jest obowiązany oświadczyć w ofercie, że oferowane przez niego dostawy, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
7. Zamawiający przewiduje wymagania w zakresie zatrudnienia osób na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. Wykonawca/podwykonawca zatrudni na podstawie umowy o pracę wszystkie osoby (pracowników fizycznych) wykonujące prace pod kierownictwem kierownika robót lub Wykonawcy przy niżej wymienionych czynnościach:
wykonanie robót przygotowawczych i rozbiórkowych, wykonanie robót polegających na: robotach murarskich, dekarskich, tynkowaniu, montażu stolarki budowlanej, pokrywaniu podłóg i ścian, robotach malarskich oraz pozostałych robotach wykończeniowych,
wykonanie robót związanych z budową instalacji odgromowej oraz instalacji elektrycznych - oświetleniowej i gniazdowej, wykonanie zasilania urządzeń, połączeń wyrównawczych, wykonanie nowej instalacji odgromowej,
wykonanie prac porządkowych po robotach budowlanych.
Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące podwykonawców do zatrudnienia na umowę o pracę wszystkie osoby wykonujące wskazane wyżej czynności.
Sposób weryfikacji zatrudnienia osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełniania tych wymagań zawarte są w §2 oraz § 15 wzoru umowy, stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostało unieważnione, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.W niniejszym postępowaniu wpłynęła jedna oferta złożona przez: ERES Piotr Szymański, ul. Rolna 12, 21-200 Parczew, z ceną brutto 164 672,40 zł. Kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 134 992,87zł brutto, co w związku z brakiem możliwości jej zwiększenia powoduje konieczność unieważnienia postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 164672,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 164672,40 PLN
| 2021-10-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |