Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie miasta Krakowa. Zamówienie o podobnym charakterze do umowy nr 416/ZDMK/2021 z dnia 26.04.2021 r.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00236718
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00236718/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-19 11:41
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ecfaab71-2c1c-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
6792597429
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00236718 z dnia 2021-10-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie miasta Krakowa. Zamówienie o podobnym charakterze do umowy nr 416/ZDMK/2021 z dnia 26.04.2021 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miasta Krakowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 357116163

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Centralna 53

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-586

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdmk.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdmk.krakow.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie miasta Krakowa. Zamówienie o podobnym charakterze do umowy nr 416/ZDMK/2021 z dnia 26.04.2021 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ecfaab71-2c1c-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00236718

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Postępowanie zleca się dotychczasowemu Wykonawcy na podstawie z art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamówienie polega na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, które były przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 8/X/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 401412,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na m.in.: demontażu istniejących opraw wraz z przewodami zasilającymi oraz zabudowa opraw oświetleniowych typu LED wraz z przewodami zasilającymi. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany za pomocą przedmiaru robót, specyfikacji technicznej, wytycznych dla oświetlenia oraz projektowanych postanowień umowy.
2) Termin realizacji zamówienia: 60 dni od dnia zawarcia umowy.
3) Wymagany okres gwarancji jakości: 60 miesięcy
4) Wymagany okres gwarancji na oprawy: 120 miesięcy

4.5.3.) Główny kod CPV: 31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W związku z wszczęciem postępowania w trybie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2021 r. poz. 1129) w dniu 12.10.2021 roku Zamawiający przekazał Wykonawcy zaproszenie do negocjacji wraz z informacjami niezbędnymi do przeprowadzenia postępowania, w tym projektowane postanowienia umowne stanowiące podstawę negocjacji. W dniu 13.10.2021 r. Wykonawca poinformował w piśmie o sygnaturze: KW/2021/10/00174, iż ze względu na brak potencjału kadrowego i sprzętowego nie może przystąpić do negocjacji a także realizacji prac objętych przedmiotowym postępowaniem. W związku z powyższym Zamawiający unieważnił postępowanie ponieważ Wykonawca nie przystąpił do negocjacji w konsekwencji czego nie jest możliwe zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2021-10-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane