Przebud. drogi wew. w km od 0+000 do km 0+074 (obiekt mostowy w km 0+007 do 0+025), (skrzyż. z drogą powiat. nr 1925K w km 0+715 do 0+762) w m. Kobielnik, Gm. Wiśniowa - w sys. zaprojektuj i wybuduj.
Gmina Wiśniowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00237086
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00237086/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-19 13:02
- Lokalizacja
- Wiśniowa, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a26b228a-fc08-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6811381938
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00237086 z dnia 2021-10-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebud. drogi wew. w km od 0+000 do km 0+074 (obiekt mostowy w km 0+007 do 0+025), (skrzyż. z drogą powiat. nr 1925K w km 0+715 do 0+762) w m. Kobielnik, Gm. Wiśniowa - w sys. zaprojektuj i wybuduj.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wiśniowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351556286
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wiśniowa
1.5.2.) Miejscowość: Wiśniowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-412
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 12 271-40-86
1.5.8.) Numer faksu: +48 12 271-45-50
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wisniowa-malopolska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.wisniowa.malopolska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wisniowa-malopolska.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebud. drogi wew. w km od 0+000 do km 0+074 (obiekt mostowy w km 0+007 do 0+025), (skrzyż. z drogą powiat. nr 1925K w km 0+715 do 0+762) w m. Kobielnik, Gm. Wiśniowa - w sys. zaprojektuj i wybuduj.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a26b228a-fc08-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00237086
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001421/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebud. drogi wew. w km od 0 + 000 do 0 + 074 (obiekt mostowy w km 0+007 do 0+025), (skrzyż. z drogą powiat. nr 1925K w km 0+715 do 0+762) w m. Kobielnik, Gm. Wiśniowa – w sys. zaprojektuj i wybuduj.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00148207/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IDZ.271.7.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1038150,41 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem niniejszego postępowania jest zamówienie pn.: Przebudowa drogi wewnętrznej w km od 0 + 000 do km 0 + 074 (obiekt mostowy w km 0+007 do km 0+025), (skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1925K w km 0+715 do km 0+762) w miejscowości Kobielnik, Gmina Wiśniowa – w systemie zaprojektuj i wybuduj.
Przedmiotem zamówienia jest zamierzenie budowlane polegające na zaprojektowaniu i wykonaniu robót polegających na rozbudowie drogi do osiedla Brzeg wraz z budową mostu w m. Kobielnik.
Wykonanie robót budowlanych związanych z budową obiektu mostowego poprzedzone zostanie budową mostu objazdowego, przebudową przepustu na dojeździe do mostu, wprowadzeniem objazdu tymczasowego oraz rozbiórką istniejącego mostu.
W szczególności przedmiot zamówienia obejmuje:
a) Wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie zgodnym z wymaganiami określonymi w Programie funkcjonalno – użytkowym wraz ze wszystkimi opracowaniami projektowymi i uzgodnieniami koniecznymi do wykonania tej dokumentacji.
b) Uzyskanie wymaganych prawem decyzji oraz zezwoleń (na podstawie zatwierdzonych przez zamawiającego dokumentów) niezbędnych do wykonania robót budowlanych objętych programem funkcjonalno użytkowym oraz pełnienie nadzoru autorskiego w okresie wykonywania robót budowlanych.
c) Wykonanie robót budowlanych na podstawie zatwierdzonej przez zamawiającego dokumentacji projektowej oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej.
d) Uzyskanie decyzji o pozwolenie na użytkowanie nowego obiektu mostowego w imieniu i na rzecz Zamawiającego.
e) Wybudowanie odcinka kanalizacji sanitarnej zgodnie z załącznikiem nr 13 do SWZ - Zakres robót związanych z kanalizacja sanitarną oraz 14 do SWZ – Dokumentacja Techniczna kanalizacji sanitarnej (w przypadku kolizji kanalizacji z projektowaną infrastrukturą w rejonie mostu należy przewidzieć przeprojektowanie kanalizacji w celu umożliwienia jej przepływu grawitacyjnie).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów
45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45243510-0 - Budowa nasypów
45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji
45262310-7 - Zbrojenie
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71355000-1 - Usługi pomiarowe
77200000-2 - Usługi leśnictwa
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z brzmieniem art. 255 pkt 7) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263 ustawy Pzp który ma następujące brzmienie: art. 263 - Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.W dniu 06.10.2021 r. Wykonawca wybrany w przedmiotowym postępowaniu zwrócił
się do Zamawiającego pismem nr ZBM 49/10/2021, w którym odmówił podpisania umowy.
Mając na uwadze powyższe oraz po przeanalizowaniu możliwości finansowych Gminy Wiśniowa Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 7) ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1330638,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3407100,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-10-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |